Pain Of Salvation

We are home from the tour. After every tour leg bittersweet feelings remain. Sadness and emptiness because the tour is over, but wonderful feelings of fulfillment because of the moments we have shared together and with our fans, and happiness because we are soon home again with our loved ones.

This tour has been a great success and a fantastic experience for us. We wish to thank everyone in our team who made this possible. We also want to thank the wonderful guys of Kingcrow, delivering the goods every show and being great tour mates.

Last but not least we want to thank everybody who came to the shows! You rocked, danced and sang along with us. There were crazy mosh-pits during several shows, and lots of beautiful tears. We are very grateful to have such great fans. THANK YOU!

We have 5 more shows this year (Stockholm, Istanbul, Athens, Moscow and St.Petersburg) and in the meantime we are also focusing on writing a new album, to be recorded next year. And so the journey continues.

οποτε λογικα τελος 19 αρχες 20 θα εχουμε νεο υλικο… :sunglasses:

πολυ ωραια προσφατη συνεντευξη με Daniel & Johan…

2 Likes

Λοιπόν, το πρώτο μέρος της συνέντευξης που έκανα με τον Daniel είναι εδώ.

Αν και σκεφτόμουν να την βάλω ενιαία για να είναι η πιο μεγάλη σε έκταση συνέντευξη που θα έχω δημοσιεύσει ποτέ, είπα να την σπάσω σε δυο μέρη.

Η πλευρά του Daniel για τα όσα έγιναν με Ragnar, η επιστροφή του Johan και άλλα διάφορα στο πρώτο μέρος.

Σύντομα έρχεται και το δεύτερο… :slight_smile:

9 Likes

κλασικα απολαυστικη συνεντευξη…ελπιζω στο 2ο μερος να αναφερει κατι για τον νεο δισκο…

1 Like

Thank you sir.

Αν και προσπάθησα αρκετά, φάνηκε πως δεν ήθελε να πει τίποτα για το επόμενο βήμα. Μάλλον δεν είχε κάτι συγκεκριμένο. Αλλά το δεύτερο μέρος έχει πολλές πιο ιντριγκαδόρικες ατάκες και πιο ωραίες ιστορίες νομίζω…

1 Like

pain%20of%20salvation%20scarsick%20statue

http://mapenzifilm.se/13-translife/?fbclid=IwAR2k21MOgUefos2hwlHvk2CQ-x6oSuCHMDu3OnRnp4Oparf9QMhh8t6p7yg

3ος κυκλος…

1 Like

Παίδες δεν ξέρω αν αξίζει να δημοσιευτεί το δεύτερο μέρος…

Από την ώρα που ο έγκριτος Κώστας Παππάς έγραψε ότι πλέον παίζουν “εγωκεντρικές μαλακιούλες” έχω χάσει την όρεξή μου να το φτιάξω. Μου φαίνεται μάταιο…

:disappointed:

1 Like

Νομίζω και ο Daniel έχει προβληματιστεί από το βαθυστόχαστο σχόλιο του Κώστα Παππά.

3 Likes

Έλεγα να μην του το πω. Δεν ξέρω αν του το μετέφερε κάποιος… :frowning:

1 Like

καλα που μας ανοιξε τα ματια…μηπως να δημοσιευσεις καμια συνεντευξη απο Miley Cyrus;

Τελικά, αφού το είχα υποσχεθεί, είπα να τελειώσω τη δουλειά.

Το δεύτερο μέρος της συνέντευξης εδώ.

5 Likes

Αχ ναι, μισο λεπτό να ακούσω λιγο παυλίδη, λιγο γκοστ και κανα στονέρ πριν φύγω.
Αμα ασχολουνταί οι άλλοι με την παρτυ σου, πρέπει να έχουν τη μύγα και να μυγιάζονται.
Το σχόλιο για τη miley είναι άτοπο. Η κοπέλα, είναι επαναστάτισα. Απο ντισνευ, το γύρισε σε τρασο-μπίτσο. \m/ πιασιάρικα κομμάτια έχει, καλύτερα απο τον πάπα τραγουδάει και προτιμώ να βλέπω βυζιά απο το να ακούω βαθυστόχαστα κονσεπτ για την ανθρώπινη κατάσταση (be), κλεμμένα σαμπαθ-ριφ (stoner), και το ζομπί με άλλα λόγια (παυλίδης) με τροφαντες τρασοπερσονες και αλλόφυλα άτομα να χτυπιούνται υπο στίχους που σαν μαχαίρι χτυπούν την κοινωνική αδικιά (και καλά), όταν προωθείτε ο τυφλός ρεβανσισμός εναντιά σε δημοσιούς λειτουργούς. Στεγνά θα πώ οτι οι POS με τα Road Salt κτλ, ανήκουν πλέον σε μια ποπ χωματερή και ο DG έχει απλά καβαλήσει το καλάμι.

1 Like

Ε ναι ρε συ. Θα συγκρίνουμε τον Daniel Gildenlow με την Miley Cyrus την “επαναστάτισα”;

Συμφωνείς δηλαδή με τον Κώστα Παππά;

1 Like

Όποιος αναρωτιέται για την ταυτότητα του Primal, ας του ζητήσει να του στείλει την… ταυτότητά του! Ενδιάμεσα και παρεμπιπτόντως, μπορεί να παρεμβληθούν… αυτεπαγγέλτως και άλλα μέλη του φόρουμ!

1 Like

Συγνώμη φίλε μου, αλλά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις κι αν απευθύνεσαι σε εμένα.

Θα έλεγα πως είναι μάλλον προτιμότερο να μείνουμε στα της μπάντας, την οποία αφορά το topic.

Νομίζω το θέμα ξεκίνησε από την …ταυτότητα της μπάντας! Να μας τη δείξει ο Daniel (την ταυτότητα ε), αυτό θα λύσει πολλά θέματα.

1 Like

Το κουράζουμε. Οι POS μέχρι και τα Road Salt μου λένε κάτι. Κυρίως στα 2 πρώτα, για να είμαι ειλικρηνής. Μετά είναι λίγο ego trip. Απτο ? Κατανοητό ? Αυτά.

η επαναστατρια μαιλυ σαιρους…το διαβασαμε και αυτο…

πολυ πιο ενδιαφερον το 2ο κομματι της συνεντευξης…μου αρεσε πολυ η ερωτηση για το ΒΕ…

1 Like

Σε ρωτησε κανεις?

1 Like