Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Εγω αγορασα ενα βιβλιο απο το amazon (uk) καπου στα μεσα Νοεμβριου και μου ηρθε λιγο πριν τα Χριστουγεννα. Ηταν λιγο μονοδρομος γιατι δεν το εβρισκα πουθενα αλλου στα site που εψαξα. Ηταν λιγο πριν το επισημο brexit αλλα ταυτοχρονα πανω στην περιοδο αιχμης για τα Xmas/NY δωρα.

1 Like

Αν θυμαμαι και εγω καλα τοτε στις ειδησεις εδειχνε οτι βρισκοντουσαν στο τελευταιο σταδιο για την επικυρωση του Brexit.
Μια διαδικασια που κρατησε ποσο, 2 η 4 χρονια?Ισως κανω και λαθος.

1 Like

Επισημως η μεταβατικη περιοδος εληξε στις 31.12.2020

1 Like

Ανοίγουν τα σχολεία. Άντε καιρός ήταν.

Όχι στα πρακτορεία ΟΠΑΠ (και ελπίζω και όχι στα χιονοδρομικά κέντρα αν και η πρωθυπουργάρα μας έχει αδυναμία στο σκι).

Επεδη σε πρακτορειο ΟΠΑΠ δουλευω απο οτι εβλεπα τωρα στις ειδησεις το εχουν θεσει θεμα στο αποψινο διαγγελμα αλλα δεν ακουσα να λενε καπου επισημα οτι δεν θα ανοιξουν.

Πάντως ο ηλεκτρονικός τζογος φέρει μία εξέλιξη στην κοινωνία

2 Likes

Κάπου είδα πάνε μια βδομάδα μετά άνοιγμα τα πρακτορεία. Εντάξει κομπλέ νομίζω!

1 Like

Ναι ισχυει το ειδα και εγω
Αλλη μια εβδομαδα κλειστοι, απλα μενει να ανακοινωθει και επισημα στο αποψινο διαγγελμα

1 Like

4 Likes

Το πώς γενικά ο τζόγος μπορεί φέρει οποιαδήποτε εξέλιξη στην κοινωνία, είναι ένα… παράδοξο!

3 Likes

Θέσεις εργασίας στην απεξάρτηση ηλεκτρονικού τζογου. Νέες εξειδικεύσεις,νεα ασθένεια …χρήσεις και καταχρήσεις.

4 Likes

Απο περιεργεια, υπαρχει κανεις που οι Δαπιτες να ΜΗΝ ηταν οι χειροτεροι στην σχολη του?

Παρτε κι αυτο για να ηρεμησετε

Εμείς δεν είχαμε ΔΑΠ τα χρόνια που ήμουν στη σχολή, αλλά είχαμε τον καλύτερο ανεξάρτητο υποψήφιο εβερ, ένας όψιμος αναβιωτής της Ρωμαικής αυτοκρατορίας, ήταν 1-2 έτη μικρότερος μου και είχε πάρει και θέση στο ΔΣ. Τον είχε βγάλει μέχρι και το luben, πάρτε το προεκλογικό σποτάκι.

Με εκανες να πατησω παυση στην Μιννιβα για να δω το Ρεηνς οφ Κασταμηρ (εχω εξαιρετικο νον πολιτικαλι αστειο εδω περα καπου αλλα δε θα το κανω γιατι ειναι κριμα και ειμαι ανωτερος ανθρωπος, οποιος ξερει απο Νταστιν Χοφμαν καταλαβαινει)

Τι εννοεις δεν ειχατε ΔΑΠ? Απο ποτε σταματησε να υπαρχει η ΔΑΠ οπουδηποτε?

Ποσο θυμαμαι εγω οι Δαπιτες να πλακωνονται με τους Πασπιτες! :slightly_smiling_face:
Ωραιες εποχες. :slightly_smiling_face:

Δεν ξέρω, απλά δεν υπήρχε στη σχολή καθόλου, δε φαινόταν πουθενά

Τουλαχιστον αρρωστο το δευτερο.

Πολυ τιμιο καναλι γενικτοερα.

1 Like

Ξέρετε εκτός από Μοναστηράκι πού πουλάνε μπλούζες, φούτερ κτλ με συγκροτήματα;

Full Moon να πας. Εχει και Μοναστηρακι βεβαια, αλλα εχει και Θεμιστοκλεους στο κεντρο, μεταξυ Ακαδημιας και Σολωνος.

1 Like