Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Νομιζω οτι οχι, δεν θεωρειται οτι αποδεχεσαι τη χρεωση αν κανεις διακανονισμο. Ωστοσο, ειναι θεμελιωδες να εχεις μιλησει πρωτα (παντα με μειλ, ποτε στο τηλ) με την εταιρεια, να εχεις αμφισβητησει τη χρεωση, να εχεις κανει καταγγελια στο myrae και φυσικα να περιμενεις την εξελιξη. Ως τοτε, απλως πληρωνεις με οποιον τροπο μπορεις (αμεσα ή διακανονισμο), ειδαλλως κινδυνευεις με διακοπη ρευματος. Ομως, καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, γι’ αυτο περισσοτερα στοιχεια θα βοηθουσαν.

3 Likes

Εάν αναφέρεσαι στις υπέρογκες χρώσεις του ρεύματος λόγω των γενικότερων αυξήσεων των τελευταίων μηνών, δεν νομίζω να βγάλεις άκρη.

Η ρύθμιση χρέους έχει ως σκοπό την εξυπηρέτηση της αποπληρωμής. Εάν όμως αποδειχτεί λάθος με υπαιτιότητα του παρόχου τότε γίνεται επιστροφή ποσού ή συμψηφισμός.

Σου προτείνω να παρακολουθέις τον μετρητή του σπιτιού σου κάθε μήνα και να στέλεις τις ενδείξεις στον πάροχο προκειμένου να λαμβάνεις μηνιαίο εκκαθαριστικό λογαριασμό. (έτσι κάνω εγώ με τον δικό μου πάροχο και για ρεύμα και για φυσικό αέριο).

1 Like

Φυσκά και μπορεί να βγάλει άκρη, αλίμονο αν ίσχυε το αντίθετο. Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχει αρκετή γραφειοκρατία πίσω από όλο αυτό, πολλές φορές όμως ο εκάστοτε πάροχος λύνει το πρόβλημα με παραγραφή του επιπλέον χρέους (δλδ της ρήτρας), ειδικά αν είναι κατάφορα εκτεθειμένος με το συμβόλαιο που έχει υπογράψει ο πελάτης.

Αν ο nnnkkk θελει, ενα πριβε μνμ ισως μπορει να βοηθησει λιγο.

Δε με απασχολεί το ζήτημα προσωπικά για να θέλω να κάνω κάτι, απλώς φαντάζομαι πως πολλοί άνθρωποι θα δυσκολευτουν ή δε θα πληρώσουν και μου γεννήθηκε η απορία. Ήδη διάβασα πως ο δήμος Αθηναίων θα πάει δικαστικά τη Volton, γιατί χρέωνε ο,τι ήθελε σε δημοτικά τέλη πχ. Thanks πάντως για τις απαντήσεις

7 Likes

3 Likes

17 Likes

Είδα στον ύπνο μου ότι έβγαλε νέα ταινία-θριλερ ο Λάνθιμος και ήταν τόσο τέλεια. Ακόμα έχω στο μυαλό μου κάποιες εικόνες. Αν ήμουν πλούσιος θα επικοινωνούσα μαζί του να την κάνει. Κριμα

6 Likes

Θα το αντέστρεφα… για να γίνεις πλούσιος, επικοινώνησε μαζί του…

2 Likes

Αυτές τις μέρες έχω 3η δόση (βασικά 2η) και ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κανένας πρώτη με Johnson και 2η με Pfizer και αν ήταν όλα κομπλέ.

Η γιαγιά μου, αλλά αυτό δε νομίζω να σε αφορά. :Ρ

(και ο ξάδελφός μου που είναι λίγο μικρότερός σου, όλα κομπλέ)

1 Like

Καλή Σαρακοστή!
Σήμερα η μέρα προσφέρεται για…πέταγμα αετού !!!

2 Likes

Α σήμερα είναι καθαρά Δευτέρα? Όταν ζεις εξωτερικο αυτά απλά δεν υπάρχουν πουθενά.

Από σήμερα 40 μέρες σερι κρέας λοιπόν.

1 Like

Το παραπάνω μήνυμα μου θύμησε έντονα τον FREAKHOOD… οι παλιοί θυμούνται. :wink:

3 Likes

Βαλε Master Chef εσυ να κανεις κανα καλο catch up να το κουτσομπολευουμε…

Εχει γινει ηδη τρελος χαμος φετος απο δραματα και τσακωμους, εχω κλαψει.

Εχει και φοβερο villain φετος, απο τους καλυτερους villains των 6 σεζον και ισως ο καλυτερος

Στιγμιότυπο-οθόνης-2022-02-11-203339

2 Likes

Ψυχοπαθής που χρήζει άμεσα εισαγωγής σε κλινική.
Από villains, Σπυριδούλα ftw.

Καλά που μου το θύμισες, πάω να δω.

Μια ελαφρια δοση σχιζοφρενειας και ενα συνδρομο καταδιωξης μπορει να τα εχει, ναι.

Αλλα δεν ειναι καν ο χειροτερος μου φετος. Λεει και καποια σωστα συχνα πυκνα, οπως αυτα για το ποσο υποκριτες ειναι ολοι οι αλλοι που κλαινε, φιλιουνται, αγκαλιαζονται κτλ μπροστα στις καμερες, λες και δεν ξερουμε πως οποιοσδηποτε απο τους 24 εκει μεσα δε δινει δεκαρα για το να παρει το επαθλο καποιος αλλος εκτος απο τον εαυτουλη τους.

Προς το παρον, αλλα με την πιθανοτητα να αλλαξουν αρκετα οι αποψεις μου:

ΛΑΤΡΕΙΕΣ
Τζοναθαν
Ελισαβετ
Χριστοφορος
Μαριος

ΣΥΜΠΑΘΕΙΕΣ
Νικος ο Ιταλος
Σταθης (που εφυγε πρωτος απο μονος του) :x:
Πανος
Γιαννος ο Βελγος
Τατιανα (που επισης εφυγε μονη της) :x:
Νικος (που εφυγε 2 φορες) :x:

ΨΙΛΟ-ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ
Σταυρος
Νικητας
Αναστασια :x:
Στεφανος (ο Κυπριος) :x:
Φανη
Βασιλικη
Ελπιδα
Πετρος :x:

ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΙ
Καλλιοπη
Γιωργος
Γρηγορης

ΣΙΧΑΜΑΤΑ
Βασιλης 1
Βασιλης 2
Δημητρης Μπομπαινας

2 Likes

Γενικά κοντά είμαστε, με μικρές διαφοροποιήσεις εκτός από τη Βασιλική η οποία είναι μουλωχτή, βιτριολική 40άρα, πιστεύω μπορούμε να δούμε καλά πράγματα από αυτήν στη συνέχεια.

Την συμπαθησα αυτη και απο τις οντισιον ηδη, γιατι μεγαλωσε μονη της τις κορες της, και γενικα δεν εχει πει και κατι λαθος… δυνατη χαρακτηρας ειναι, που δεν πολυγουσταρει μυγα στο σπαθι της. Ενταξει μπορει να βγαζει ενα μικρο arrogance οταν λεει οτι κανονικα θα επρεπε να κανουν ουρα για να την παρουν στην ομαδα τους, αλλα δε με ενοχλει τοσο πολυ αυτο σε γυναικες οσο σε αντρες. Για προφανεις λογους.

Και ο Πανος, που τον εβαλα απλως στις συμπαθειες, ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ανεβει κατηγορια. Ειναι βασικα ηδη λατρειας, παιζει να ειναι το καλυτερο παιδι εκει μεσα.