Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Η νοοτροπια της αγελης που ενα σωρο καγκουρες και μαλακιστηρια στοχοποιουν εναν ανθρωπο επειδη τους εχει δωσει δικαιωματα και εχει πει και μερικες μαλακιες, ειναι για μενα αηδιαστικη οπως και να χει. Πιο πολυ με ενοχλουν καποια σιχαματα εκει μεσα που ειναι υποκριτες, παρα αυτος που ειναι υπεροπτης και ξερολας.

1 Like

Εντωμεταξύ βαριέμαι τόσο πολύ να κατέβω να ξεπλυνω το αμάξι από τα αλάτια Ιμαλαΐων της Αττικης οδού που βλέπω Μαστερσεφ χωρις να ξέρω την τυφλά μου :joy: Αυτή με τα κοτσίδια manga τι φάση κι αυτή;; Και ο άλλος στον εξώστη μου μοιάζει με εξώγαμο του Πορφυρή με τον Μουζουρακη;;

1 Like

Ρε μαζί σου, και βγάζουν μάτι μερικοί ότι είναι ολ σταρ φρούτα, αλλά και ο μπόμπας πως τον λένε, μέσα σε 2 ώρες που τον βλέπω πετάει τη μια μαλακια μετά την άλλη με ρυθμό γκατλινγκ να πουμε! Και βγάζει και κάτι κακιασμένο ρε παιδί μου, δεν είναι απλά ο τρελός του χωριού που δεν ενοχλεί κανένα…

Η Φανή έχει αφήσει κανέναν ασχολίαστο εκεί μέσα; Μέχρι και τον Τζόναθαν έπιασε στο στόμα της.

2 Likes

Αυτο ηταν το dealbreaker για μενα, γιατι την θεωρουσα κουλ γενικως.

Αλλα δεν ειναι τοσο το οτι εκραξε τον Τζοναθαν πισω απο την πλατη του, οσο το οτι τον εκραξε επειδη ι ανθρωπος θελει να τα εχει καλα με ολους. Που ειναι το κακο να θελεις να τα εχεις καλα με ολους και να τους σεβεσαι ολους? :joy: :joy: :joy:

1 Like

Μήπως τελικά είχε δίκιο ο Γρηγόρης; :joy: :joy: :joy:

1 Like

Μετά από 5-6 σεζόν, μπορεί να βρεθεί κάποιος από την παραγωγή να ποινικοποιήσει την έκφραση «μαγειρική αντίληψη»;;; Ήρεμα ρωτάω

Ο μπόμπας πάντως φαίνεται να ξέρει να μαγειρεύει, δεν κάνει άσκοπες κινήσεις πανικού

Πέταξε κάτι μέσα στο πιάτο εκτός χρόνου η μου φάνηκε;

Είναι ίσως η πρώτη χρονιά (λόγω έλλειψης χρόνου, δουλειάς, οικογένειας κλπ) που δεν έχω δει ούτε ένα πλήρες επεισόδιο μαστερσεφ και δεν ξέρω καν χαρακτήρες και πρόσωπα. Μόνο σκόρπιες εικόνες… αυτός με την τραγιάσκα και τους σκούφους τόσο σάικο είναι τελικά;

Ελισαβεταρα μεχρι το τελος.

Ισως ο καλυτερος χαρακτηρας εκει μεσα, μαζι με Τζοναθαν.

Απο τους καλυτερους μαγειρες εκει μεσα, εχει κερδισει 2 ασυλιες, ενα Golden Pin, και εκανε την τελεια αντιγραφη μειον μιας λεπτομερειας.

Κι αφηνω τον @kbil που ειναι καζουαλ να την κραζει επειδη κλαιει ευκολα η φουκαριαρα.

1 Like

Τραγική Βασιλική.

Το αυτό και γω φέτος. Από αυτά που πρόλαβα σήμερα πάντως, εντελώς παράλογο το αποτέλεσμα. Η ξανθιά κυριούλα που πήρε καλή βαθμολογία μαγείρεψε με 5 άτομα από πάνω να κρατάνε χρόνους, να διορθώνουν λάθη, να δίνουν κατευθύνσεις. Με το πηξιμο που είχε κατά την διάρκεια της δοκιμασίας, αν οι κανόνες στο συγκεκριμένο ήταν όπως θα έπρεπε (σε δοκιμασία αποχώρησης, μαγειρική χωρίς παρέμβαση εξώστη) είναι βέβαιο θα είχε φύγει, μπορεί και να μην είχε βγάλει καν πιάτο.

1 Like

Για πες, γιατι το λες?

Εγω να σου πω της εδωσα τρελο respect οταν εβαλε τον εαυτο της υποψηφια, και οταν ψηφισε καθαρα μαγειρικα και δικαια προς τους υπολοιπους παικτες.

Η Ελισαβετ καλα κανει και νιωθει προδομενη φυσικα, γιατι την ειχε ΣΩΣΕΙ την Βασιλικη πριν κανα 2 βδομαδες, αλλα απο την αλλη καταλαβαινω και γιατι η Βασιλικη ηθελε να ειναι δικαια.

Εκει ομως που εχασα καθε σεβασμο, ηταν οταν την ρωτησε ο Κουτσοπουλος ποιους 3 παικτες θελει για τελικο, και εγραψε στα παλια της τα παπουτσια και την Ελισαβετ και τον Γιαννο. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

1 Like

Αυτό που λες και γιατί είπε ότι όταν την αγκάλιασε η Ελισάβετ ήταν το ευχαριστώ της που την ξεμπλοκαρε.

Τραγική επίσης και η Ελπίδα (“σιγά δεν της έβαλε και 10” και πάει να αγκαλιάσει την Ελισάβετ, πρώτη.).

1 Like

Κι εγώ παραξενεύτηκα που δεν ανέφερε το όνομα της Ελισάβετ για τελική τριάδα, μού χτύπησε κάπως.

Όμως και η Ελισάβετ πολύ δράμα. Είναι ανθρώπινο να κλαις και να στενοχωριέσαι, αλλά πιστεύω πως ήταν αχρείαστο το όλο σκηνικό όταν γίνεται λόγος για ένα κατεξοχήν ανταγωνιστικό (και ανθρωποφαγικό) παιχνίδι, τί περίμενε δηλαδή;

Από τα κορίτσια μέχρι στιγμής προτιμώ την Πόπη, ενώ από τους άντρες διαγωνιζόμενους τους Τζόναθαν και Μάριο. Η συνέχεια θα δείξει.

1 Like

Στο ροκιν ειμαι και διαβαζω υπεραναλύσεις μαστερσεφ… ή σε μεσημεριανάδικο; :astonished:

2 Likes

Ξέχασες να πεις πως έκανε και ωραίο γλυκό στην τελευταία ομαδική, μαγεύοντας τους κάλυκες των κριτών.:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Επίσης, μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, σε καμία περιπτωση δεν κοίταξε να ρίξει την ευθύνη στους άλλους ε; Μήπως μάγκικα κιόλας ανέλαβε τις ευθύνες της; Ούτε παιδάκι δημοτικού

1 Like

Ασε ρε hater. Ενα γλυκο δεν της πετυχε, και ηταν η μονη που δουλευε μονη της αναμεσα σε 17 παικτες. Εσυ θα ησουν σε εμβρυικη σταση και θα ειχες βαλει τα κλαματα αν σε ειχαν βαλει εκει μεσα :stuck_out_tongue:

Απιθανη προκαταληψη ομως, οχι αστεια ε? Δεν ξερω καν σε τι αναφερεσαι. Παραδεχθηκε ΟΛΕΣ τις φορες οτι στο γλυκο απετυχε, και αντεδρασε στα σχολια των αλλων που ΠΡΩΤΟΙ πεταχτηκαν να την κατηγορησουν. Δες το επεισοδιο ξανα αν θελεις. Οταν ρωτησαν οι κριτες “γιατι πιστευετε οτι χασατε?” , πεταχτηκε ο διπροσωπος Νικητας και κατηγορησε ευθεως και αμεσα την Ελισαβετ και το γλυκο, για να φυγουν οι ευθυνες απο πανω του.

Και τα καταφερε με την κλικα του, γιατι ετσι αντι να εχουμε στην διαδικασια αποχωρησης τους 3 ανθρωπους που ΕΧΑΣΑΝ ποντο, ο Νικητας καπως την σκαπουλαρε, επειδη του ειπαν καλα λογια για το πιατο του. Η ουσια ειναι οτι κι αυτος ηταν ΙΣΟΠΟΣΑ υπευθυνος για την ηττα με την Ελισαβετ. Να δω τι θα απαντησεις! :stuck_out_tongue:

1 Like

Έχοντας δει φέτος μονο το σημερινό επεισόδιο αλλά σχεδόν τα πάντα απο τους προηγούμενους (του σταρ, γιατι του μεγκα ήταν άλλο παιχνίδι) κύκλους, έχω να πω ότι κάθε πέρσι και καλύτερα σε ότι αφορά στο μιξ μαγειρική-ριάλιτι. Στην πρώτη με τον Σκαρμούτσο το ριάλιτι ήταν ακόμα αρκετά χαμηλά, πλέον είναι το βασικό συστατικό με ολίγη μαγειρική. Αυτό, σε συνδυασμό με το ατυχές κάστινγκ (πληθώρα εμφανώς προβληματικών χαρακτήρων που επιλέχθηκαν μάλλον με βάση την αυξημένη πιθανότητα δημιουργίας κριντζυ καταστάσεων) είναι no go για μένα. Αν έχω όρεξη να δω ριάλιτι μάλλον θα προτιμήσω κάποιο ορίτζιναλ του είδους όπως το σερβαιβορ, σαφέστατα πιο τιμιο ως προς τις προθέσεις του.