Pc problems\αποριες

τα περισσοτερα ρουτερ του ΟΤΕ 192.168.1.1 εχουν εκτος και αν εχεις κανενα παλιο Thompson…

Ipconfig - > enter και ότι λέει στο default gateway το γράφεις σαν URL στο browser σου. Θα πρέπει να θυμάσαι επίσης τα στοιχεία σύνδεσης στη σελίδα του ρουτερ. 99.9% θα σου ζητήσει κωδικό κλπ. Από κει και πέρα εξαρτάται από το ρουτερ σου. Google it

μόλις τσέκαρα οτι αυτό είναι γραμμένο και στο ρουτερ (TP-LINK μοντέλο:TD-W8951ND). βαζω λοιπον το 192.168.1.1 στον browser και μου βγάζει πρόβλημα φόρτωσης σελίδας :frowning:

τα TP LINK δεν ειναι ρουτερ ΟΤΕ παντως…δοκιμασε με καλωδιο αν εισαι ασυρματα και δεν μπαινει…

η σύνδεση είναι οτε, το ρούτερ δε θυμάμαι απο που ειναι, τι εννοείς με καλώδιο? απλά θέλω να αλλάξω το password, όλα δουλεύουν κανονικά εκτός της σελίδας 192.168.1.1 :slight_smile:

πολλες φορες κολλαει και δεν μπαινει στο Interface οταν εισαι ασυρματα συνδεδεμενος και πρεπει να βαλεις καλωδιο ethernet…

το καλωδιο που λες δεν εχει βγει ποτέ από το pc, εκτός και αν καταλαβαίνω κάτι λάθος

οκ αρα εισαι ενσυρματα…δοκιμασε αρχικα να το συνδεσεις σε καποια αλλη θυρα εθερνετ στο ρουτερ και δοκιμασε και με διαφορετικο browser…

Καλησπέρα!Ξέρετε κάποιο δωρεάν αντιβιοτικό εκτός από το avast (το έχω αλλά λήγει η δωρεάν συνδρομή αύριο);;

μπορεις να κανεις update τη συνδρομη

Σ’ ευχαριστώ πολύ!Κατέβασα το αντιβιοτικό της microsoft:)

Εχω μια απορια που αφορα κινητο.

Εχτες εσβησα το Sony Ericsson Elm (J10i2) και οταν το αναψα σημερα εβγαλε μια ασπρη οθονη. Η οθονη δεν αναβοσβηνει,το κινητο δε δονειται. Οταν το συνδεω στο laptop με το καλωδιο USB δε μου το αναγνωριζει και εξακολουθει να εχει ασπρη οθονη.Το κινητο το εχω 4 χρονια,δεν μου εχει πεσει/βραχει ποτε,δεν εχει σκονη και μεχρι σημερα δεν εχει παρουσιασει κανενα απολυτως προβλημα.

Εκανα ενα ψαξιμο στο internet,αλλα δε βρηκα κατι που να αντιστοιχει στο προβλημα μου…
Εχει συμβει σε κανεναν,ξερει κανεις τιποτα ,να μου πει τι να κανω;;

Να πετάξεις το μίξερ και να πα να πάρεις ένα Samsung.

Εγινε! Αν μου δωσεις εσυ λεφτα…

ρε παιδιά, είχα ξαναρωτήσει

τι να κάνω για να ενισχύσω το σήμα του ρούτερ? γιατί είναι αρκετά ασθενές ανά διαστήματα και με πετάει έξω? να πάρω καμιά έξωτερική κάρτα για το λάπτοπ? να πάρω κανένα από αυτά τα repeater? για βοηθήστε λίγο γιατί είμαι και άμπαλος

Λοιπόν…έχω ένα θέμα με τα βιντεο…στο youtube παίζουν νεράκι…στο dailymotion,ant1 και διάφορα άλλα, λαγκαρουν του κερατά!!Update σε driver,flash,java έγιναν,καθαρισμός cookies,history επίσης…δούλεψαν μια μέρα και από την επόμενη το ίδιο!Σε chrome όλα αυτά,αλλά το τσεκαρα και σε firefox…Έχει κανείς κάποια ιδέα ή να του τραβήξω κανα φορματ να ξεμπερδεύουμε?

Μιχαλη ο αδερφος μου εχει παρει ενα τετοιο–>http://computers.xpatit.gr/14-diktyaka-proionta/2616-TP-LINK-TL-WA750RE-150Mbps-Universal-WiFi-Range-Extender.html

Ειναι πολυ καλο αν και κανα δυο φορες, με το κινητο, με πεταει εξω, βεβαια μπορει να φταιει το κιν., αυτος με το laptop δεν εχει κανενα προβλημα. Ενισχυει το σημα παρα πολυ και ειναι και φτηνο, γυρω στο 20αρικο. Δε χανεις τιποτα να το δοκιμασεις.

θενξ!! το οποίο το βάζω στην πρίζα και από εκεί τραβάω καλώδιο ethernet για το λάπτοπ μου?

Ναι, στην πριζα. Οχι, με wi-fi δουλευει, αυτο ενισχυει.

Ξέρει κανείς αν στη δωρεάν έκδοση του TeamViewer 9 υπάρχει limitation στις ταυτόχρονες συνδέσεις προς ένα remote PC;