Pentagram - Last Rites (2011)

http://rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=1109302&postcount=70

Γερνάς… :stuck_out_tongue:

Ρε παιδιά, αν κ μεγαλύτερος άρχισα να ακούω Pentagram σχετικά πρόσφατα. Τι γκρουπάρα είναι αυτή, τι ριφς ρε…ακούγοντάς τους πρώτη φορά δεν ξέρω, αλλά ένοιωσα πολύ διαφορετικά, σαν κάτι να ξύπνησε μέσα μου, έχω φάει τρελό κόλλημα, δεν μπορώ να ξεκολήσω…

Δεν έχω ακούσει ακόμα τα νέα κομμάτια που έχουν βγει, αλλά σήμερα το βράδυ…χεχεχε…απ’ ότι διαβάζω από τα ποστ των παραπάνω που είναι πολύ πιο σχετικοί από μένα, ο νέος δίσκος θα είναι εγγύηση…ειλικρινά εύχομαι να είναι έτσι.

Πάμε ρε παππούδες! [B]Doom![/B]

[U]Review στο roadburn mag.[/U]

Επειδή ξέρω πως το περιμένετε αρκετοί… Russia is calling you

ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΛΙΚΑΡΕ!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!
ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΛΙΩΣΩ!!!
Βάλτος…

κανείς ακόμα? μην είστε αδερφές.
Βγείτε και πείτε στα ίσα πόσο σας γάμησαν τα 7 πρώτα κομμάτια του δίσκου.

Γάμησαν όλα. Και η επανεκτέλεση του Walk In Blue Light έσκισε κωλαράκια. Το μόνο που με ξενέρωσε ήταν το All Your Sins (Reprise). Περίμενα επανεκτέλεση που θα γαμήσει όταν είδα τον τίτλο, αλλά έμεινα με το πουλί στο χέρι…

Δε φταίει το κομμάτι που εσύ δεν είδες ότι είναι 57" μωρή στραβωμάρα! :stuck_out_tongue:

Αυτή τη στιγμή ακούω το δίσκο για τρίτη φορά και δεύτερη στο καπάκι. Βλέπω να συνεχίζει για αρκετά ακόμα στο ριπήτ.
Μέσα σε μια ατμόσφαιρα κατάνυξης και ευλάβειας, εννοείται.
Α ρε Μπόμπι. Α ρε Βίκτορ. ΑΑΑΧ.

Το ακουω απο χθες και παθαινω συνεχομενα εμφραγματα!HELP!

κωλολέει η φάση.

Δεν το άκουσα ακόμα προς το παρόν είπα να κάνω μια μικρή επανάληψη στα 3 πρώτα που είναι και τα μοναδικά που έχω (και αυτά σε κασσέτες). Αλλά διάβασα την συνέντευξη στο Hammer και έπεσα στο πάτωμα με το κόλλημα που έχει φάει ο τύπος με την καινούργια γυναίκα του, όλο για αυτή μιλούσε και σε μια φάση τον έκοψε ο Ζαχαρόπουλος :lol::lol::lol:. Αυτός 57 αυτή 24 :roll:

Τα έχουμε ξαναπεί. Ο τύπος είναι θέουλας. Η απόδειξη:

Γι’ αυτήν μιλάει στη συνέντευξη.
Ω ναι!

8O8O

Τώρα την βλέπω… ρε τον πορνόγερο δες τι χτύπησε

[SIZE=“1”][COLOR=“White”]-----[/COLOR][/SIZE]

Όπως και να έχει είναι 57 άχρηστα δευτερόλεπτα.8)
Ρηπήτ από χτες πάντως. Γκάβλες!

εμενα παλι μεχρυ τωρα δεν μ εχει τρελανει! εχει 2/3 γκαυλωτικα κομματια αλλα τα αλλα ιμχο τα αλλα ειναι μετρια! πιστευω οτι ο γερος εχει κανει πισογυρισματα σε σχεση με το προκατοχο του και γενικα υπαρχει μια επιστροφη σε πιο traditional doom και εχει χασει αυτη τη σαπιλα που υπηρχε σε ολα τα πρωιγουμενα του και ισως επειδη δεν ειμαι υπερμαχος της τραντισιοναλ ντουμ να μου κακοφαινεται αυτο… τεσπα θα ακολουθησουν και αλλες ακροασεις και θα δουμε :slight_smile:

ΜΟΝΟ κλάμα ο δίσκος παιδιά!

Α ρε Μπόμπυ…διδάσκεις…:stuck_out_tongue:

Μετα απο πολλες ακροασεις μπορω να πω οτι μεσα στο δισκο υπαρχουν καποιες καλες στιγμες οπως τα 8,Walk in Blue Light,Nothing Left,Windmills and Chimes και Call the Man αλλα γενικα ο δισκος κινειται σε μετρια επιπεδα.
Παντως ειναι καταπληκτικο που μετα απο οσα εχει περασει το γκρουπ και κυριως ο Bobby καταφερε να βγαλει ενα δισκο.
Τελος να αναφερω οτι παρα την μετριοτητα του δισκου ενθουσιαστηκα που ξανακουσα Bobby και Victor μαζι.

αν και περα απο αυτον τον δισκο δεν εχω ακουσει τιποτα αλλο απο πενταγκραμ για να μπορω να κανω συγκριση,μετριο δεν τον λες με τιποτα.για εμενα κανει καποια κοιλια προς το τελος κυριως,αλλα εχει ενα πολυ καλο σερι στα πρωτα 7 τραγουδια(βγαζοντας ισως τα treat me right και 8 που αφενως ειναι καλα,αφετερου ομως δε με ενθουσιασαν κιολας)και γενικα κραταει μεχρι το τελος ενα πολυ καλο επιπεδο.τουλαχιστον εμενα που δεν ημουν απο πριν φαν τους,με κερδισαν.