Pink Floyd

Kαι το οτι για πολλους οπως και για μενα ειναι τα καλυτερα group ever στο τομεα του το καθενα…

E ναι,αυτο το λαμβανουμε ως αξιωμα πιστευω.:smiley:

οταν ο gilmour μαθει να παιζει κιθαρα. ποτε θα εχει ερθει το τελος του κοσμου. 50 χρονια παιζει ο παππους κιθαρα και ακομα να μαθει ελεος ποια.:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: οσο για τον waters τι να πω , το μονο καλο που εχει κανει στο κοσμο ειναι η κορουλα του που θα την παντρευομουν … οσο για τι τεχνικη του στο μπασο … αστο καλητερα :lol: :lol: :lol: :lol:

Να τος και ο νεος ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΗΣ της μουσικης. Καλως μας ηρθες να μας διαφωτισεις…

Αργησες ομως λιγακι και ηδη εχουν πουληθει κατι δεκαδες εκατομμυρια δισκοι Floyd. Αλλα δεν πειραζει ποτε δεν ειναι αργα…

Καλυτερα που δεν ξερει. Καμμια φορα αυτοι που δεν ξερουν παιζουν καλυτερη μουσικη. Φανταζεσαι να ηταν ολοι σαν τους theater? μππρρρρ… Επισης αποκλείεται να εχει κορη ο waters και να εχει βγει εστω και λιγο συμπαθητικη στη φατσα. Εξωγαμο θα ειναι.

Ε ναι, γιατι αν δεν κανουν 78 αλλαγες κλιμακας σε 10 δευερολεπτα, δεν ειναι καλοι μουσικοι, και τα τραγουδια ειναι χαλια…

:lol: :lol: :lol: ΘΕΟΣ!!!Αυτο ακριβως θα ελεγα!

το ξερω οτι ηρθα να σε διαφωτισω , αυτη ειναι η δουλεια μου . γιατι απο μουσικη μαυρα μεσανυχτα μεγαλε.

και ομως η κορη του waters τα σπαει . τωρα αν ειναι o waters ο κανονικος της πατερας , μονο η μανα της το ξερει.:smiley: :smiley:


οποιος θελει foto απο India waters στο link παρακαλω!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Οχι ενταξει δικια του ειναι. Καλα σ’αρεσε τωρα αυτη? Να πας να κανεις σεξ μ’αυτην και σου ρχετε στο μυαλο η φατσα του Waters… φρικη

Γραφικοτης γραφικοτητων τα παντα γραφικοτης…

Τέλειοι, απλά τέλειοι, βρήκα το Dark side of the moon στα CD του μπαμπά μου και κόλλησα…

εχετε προσεξει τον ψιθυρο στο the great gig in the sky που λεει "if you can here this whisper you are dying:, ειναι πολυ ανατριχιαστικο! βασικα για το τι λεει αυτος ο ψιθυρος εχουν γινει ολοκληρες αναλυσεις:p

Αν μπορέσω να δω Floyd live ειλικρινά δε θα θέλω τίποτα άλλο πια απο τη ζωή μου, σε συναυλιακό τουλάχιστον επίπεδο… Τι μπορούμε να κάνουμε, σε ποιον ιερό βωμό να κάνουμε θυσία για να έρθουν?

Το αγαπημένο μου συγκρότημα, τελεία και παύλα. Δε με ενδιαφέρει η αντικειμενικότητα και όλα αυτά, τους βάζω στην προσωπική μου κορυφή. Μουσικά, στιχουργικά, εικαστικά και συναυλιακά, μεγαλούργησαν. Είμαι απο εκείνους που γουστάρουν κάργα, πέραν των κλασικών έργων-μνημείων, και δίσκους όπως το Ummagumma (ummagumma = sex, στη slang γλωσσα), που για κάποιους παραείναι πειραματικοί και αχώνευτοι… :bow2: :bow: :respect:

δεν το ήξερα αυτό. Πολύ φρικιαστικο μόνο και μόνο που το αναφέρεις. Πες λεπτό και δευτερόλεπτο…

στο 3.32 το λεει :wink:
και ενα link http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Gig_in_the_Sky

Παντα τον ακουγα αλλα ποτε δεν καταλαβα τι ελεγε

Ελα ρε ουτε εγω το ειχα παρατηρησει. Παω να το τσεκαρω…

Αγια τα λες! Το Ummagumma εχει πολυ ενδιαφερον, ενω και οι live εκτελεσεις που υπαρχουν στο 1 CD ειναι απιστευτες!

Ξεχαστηκα δυστυχως λογω τρεχαματων τις τελευταιες μερες…

Πριν 4 μερες (12/7/2007) συμπληρωθηκε 1 χρονος απο τον θανατο του Syd Barrett, του διαστρικου αυτου εξερευνητη που ιδρυσε και κατυθυνε τους Pink Floyd στα πρωτα χρονια της πορειας τους. Ο Syd εφυγε (πιο σωστα, απομακρυνθηκε απο το γκρουπ) το 1968 αλλα οι συνθεσεις του θα μεινουν για παντα στο πανθεον της μουσικης…

Οποιοι νιωσαμε δεος μπροστα στο Interstellar Overdrive, οποιοι ταξιδεψαμε στον γαλαξια μεσω του Astronomy Domine ας υψωσουμε στον ουρανο ενα ποτηρι κρασι στη μνημη του ανθρωπου αυτου και ας αφεθουμε στην ψυχεδελικη ατμοσφαιρα καποιου απο τα δημιουργηματα του…

Τουλαχιστον ας ελπισουμε οτι εκει που βρισκεται το ταραγμενο του μυαλο, βρηκε πλεον την γαληνη που τοσο του ελειψε στη Γη…

Syd σε ευχαριστω, keep shining on in the sky…

Πότε πέρασε 1 χρόνος ούτε που το κατάλαβα!

CU in a better place Syd!