Plissken Festival 2014 | 6-7 Ιουνίου

πάρε από εδώ, που δεν έχει και προμήθεια
http://www.viva.gr/tickets/festival/plissken-2014/

Σε ευχαριστώ!!!

με τα εισιτήρια ξέρετε τι παίζει?
υπάρχει περίπτωση να έχουν εξαντληθει του 2ημέρου???
γιατί στα public και στο viva.gr μου βγάζει sold out του 2ημερου αλλα ότι μπορείς να αγοράσεις ξεχωριστά και για τις δυο μέρες…

Πλησιάζει επικίνδυνα. Πανικός ονομάτων και πρέπει να ψαχτούμε για όσα δεν ξέρουμε να γίνουν οι σωστές επιλογές. Να και το χρονοδιάγραμμα:

(εικόνα σε full ανάλυση εδώ)

Όποιος έχει καμιά συμβουλή τι να μην χάσουμε και τι να χάσουμε, ας το πει να βγάλουμε καμιά άκρη.

Για μένα στανταράκια είναι 65daysofstatic, Fuck Buttons, Girls Against Boys, Wooden Shjips, Son Lux, Black Lips, Damien Jurado

Προβλέπω στην club stage της δεύτερης ημέρας, πανικό από 17χρονα με τα νταμπστεπ και τα τοιαύτα.

E όποιος πάει και δεν δει Girls Against Boys μάλλον περαστικός θα είναι! Από ελληνικά A Victim of Society ειναι μαστ

Τα πρώτα τρία θα τα δούμε παρέα σίγουρα. Raketkanon δε χάνονται επίσης.

Ναι και οι Victim και οι Noise Figures από εγχώριες είναι πολύ καλοί live (με ένσταση στους Victim ότι έχουν αρκετά προηχογραφημένα). Δεν τους έβαλα σε αυτά που θα δω καθότι τους έχω δει στο παρελθόν και ίσως προτιμήσω τίποτα άλλο εκείνη την ώρα.

εδιτ: Τελευταίες πληροφορίες για το Plissken Festival 2014

εδιτ2: ρακετκανον τι φάση Στέλιο; βέλγοι βλέπω, ελπίζω να υπάρχουν.

Δεν ειμαι ο Στελιος, αλλα ειναι στο περιπου AmenRa φαση, στο πιο hardcore ομως. Πολυ καλοι!

AmenRa δε θα έλεγα, πιο πολύ Melvins φάση. Έρχονται με πολύ καλό δισκάκι πάντως.

πρώτη μπάντα που εμφανίζεται σε ολόκληρο πλίτσκεν, 17.15 παρασκευάτικα…

έχεις καταλάβει ότι μόνο οι δυο μας θα’μαστε, ε; :stuck_out_tongue:

Ναι λίγο fail η ώρα εμφάνισης…

Θα κατέβω και εγώ το Σάββατο. Έκανα μια spotify λίστα με πρόσφετες setlist.fm από τα γκρουπ του Σαββάτου για όποιον ενδιαφέρεται.

Thanks crabsody!!

τόσες ονοματάρες και τόσα stage σε 2 μέρες δεν είχαμε ξαναδεί…(εντιτ: ενχώρια προφανώς)
την πρώτη μέρα αγάπησα παθιασμένα τους wild beast και τους fuck buttons (αν είχα χρόνο είμαι σίγουρος θα αγαπούσα και τους raketkanon) και τη δεύτερη μέρα dirty beaches, pad trio, soft moon και mount kimbie
καρδούλες και στις κοπέλες με τα πανιά και τις 2 μέρες

στα αρνητικά, η καθυστέρηση ειδικά τη δεύτερη μέρα, που οκ, άργησε λόγω βροχής, αλλά το ότι οι mount kimbie βγήκαν 4:30 και όχι 3:20 που τελείωσαν οι προηγούμενοι είναι θέμα διοργάνωσης
επίσης η ομίχλη στο main stage

ω ναι!

4:30 βγήκαν τελικά οι Mount Kimbie;
ok :thumbdown:
μεγάλο φαουλ, μιλάμε για την μπάντα που ερχόταν με τον πιο φρέσκο δίσκο και το περισσότερο hype σε σχέση με τα υπόλοιπα ονόματα [-X
είμαι να σκάσω που δεν τους είδα επειδή δεν άντεξα να περιμένω…

Σορυ παιδια αλλα εγω βρηκα κακιστη την επιλογη του main stage. Σκατα ηχος. Καλοκαιρι στην Ελλαδα κλειστος και κακη ακουστικη χωρος;

Ειδικα wooden shjips ηταν απελπιστικη η κατασταση με θεμα ηχου…Δεν υπηρχε λογος να τους ακουσεις ετσι…την εκανα κ προτιμησα να τους απολαυσω καποια αλλη στιγμη καπου αλλου με σωστο ηχο.

Εδώ το live report-> http://www.rocking.gr/live/Plissken-Festival-@-Ellinikos-Kosmos-06-070614/20563/

Αγάπησα Son Lux (τον είχα μάθει κατά τύχη από το 2008, όταν έπαιζε αρκετά διαφορετικά, πιο trip hop)





Και αγάπησα Raketkanon που δεν τους ήξερα καν