Porcupine Tree - We Lost The Skyline CD

Το χω λιωσει. Συντομα θα εχετε την αποψη μου σε επισημη μορφη.

το ακουσα και γω

πολυ καλο

αλλα ως εκει
ειναι ενα επισημο μπουτλεγκ και τιποτα παραπανω

να τα σκασεις με τιποτα
μοναχα αμα εισαι αρρωστος
αλλα και παλι

Πολύ όμορφο, αλλά όντως δε λέει να πληρώσεις γι αυτό…

Εμενα απ την αλλη μου τη σπανε τα λαιβ που εχουν ‘‘πειραχτει’’ & διορθωθει. Τουτο δω δε το πειραξανε, και οι ακουστικες βερσιονς ειναι αρκετα διαφορετικες σε σχεση με τις κανονικες. Κυκλοφορία που απευθυνεται σε οπαδους μεν, αλλα αρκετα ‘‘μαστ’’ για τους φιλους των mid 90’s.

για τους φιλους των mid 90’s εχει 4 κομματια
τα μισα του δισκου δηλαδη

ο ηχος ειναι απειραχτος
αλλα ακριβως αυτο
ειναι ενα ακουστικο σετ,8 κομματιων
σαν απο αυτα που κανουνε εδω ανα καιρους οι anathema,pain of salvation,anneke Κλπ κλπ
φανταζεσαι να τα βγαζανε ολοι αυτοι σε επισημες κυκλοφοριες?

τεσπα

Βασικα προσπαθω να καταλαβω τι εξ αρχης περιμενατε. Ενα ακουστικο σετ 33 λεπτων ειναι. Τι παραπανω θα μπορουσε να εχει; Εγω παλι φοβομουν οτι θα το χαν κοψει και ραψει, πραγμα που τελικα δεν εγινε.

Και ειναι για mid90’s οπαδους μιας και ο τροπος που προσαρμοστηκαν μου φερνουν κατα νου δισκους τυπου Stupid Dream και Lightbulb Sun.

σαν απο αυτα που κανουνε εδω ανα καιρους οι anathema,pain of salvation,anneke Κλπ κλπ
φανταζεσαι να τα βγαζανε ολοι αυτοι σε επισημες κυκλοφοριες?

Βασικα ολοι αυτοι εχουν/θα βγαλουν κατι παρομοιο.:lol:

Edit: Ενα ακουστικο λαιβ CD απο Αναθεμα παντος θα με ενδιεφερε. Μου τη σπαει που θα τ’ αλλαξουν σε στουντιο εκδοχες.

Για να αιτιολογησω ομως τις οποιες αντιδρασεις μου

Ε σιγα που τα 10 ευρω ειναι τοσο μεγαλο ποσο για να λες ‘‘αμα εισαι αρρωστος, αλλα και παλι’’.

δεν περιμενα κατι διαφορετικο
αλλα τωρα 24 ευρω βινυλιο και μονο μεσω απο το σαιτ τους παραγγελια του τεστιν +ταχυδρομικα εξοδα ε ειναι λιγο τοο ματς!
δεν ξερω αλλα η ολη φαση που παιχτηκε συμφωνα με τα λεγωμενα τους, οτι προοριζοταν για φουλ μπαντ σοου και λογω χωρου επαιξε μονο ο wilson με τον wesley 8 κομματια σε πολυ απλες βερσιον για το στυλ των porcupine tree
και χωρις να γνωριζουμε αν ειχε σχεδιασθει να ηχογραφηθει ή αν εκατσε η φαση
που στα αυτια μου ακουγεται σαν ενα οποιοδηποτε ακουστικο μπουτλεγκ οπως αυτα που κατεβαζουμε απο το internet (πχ ενα ακουστικο σετ του κορνελ στην σουηδια!σουπερ 8) )
και αυτο τωρα θα διανεμηθει σαν πολυτιμο κειμηλιο μου χτυπαει καπως ασχημα
νταξ αποψη μου ειναι
αλλα το λεω και λιγο σαν οπαδος οτι μερικες φορες οι μπαντες ή οι εταιρειες το παρακανουν

οι anathema ετοιμαζουν ακουστικες εκτελεσεις :stuck_out_tongue:

οι pain of salvation εχουν βγαλει οπως ολοι ξερουμε ενα ακουστικο που εχει ομως τα διπλα κομματια και διπλασια διαρκεια
οπως το ιδιο και οι the gathering με το φοβερο sleepy buildings

στο σαιτ τους λεει 6 λιρες

γυρω στα 10 ευρω κοστιζει το σιντι
ταχυδρομικα???

τεσπα εχω διαφορετικες αντιληψεις για τα οικονομικα

Ε ναι, ειναι η marbled LP εκδοση limited στα 1000. Εννοειται πως οταν μιλαω για μια νεα δουλεια, αναφερομαι στις retail / κανονικες εκδοσεις. Και δε καταλαβαινω, μπορουσες απλα να πεις ‘‘θεωρω ανουσιο το εξοδο για τετοιου τυπου semi-official κυκλοφορίες’’. Αν εχεις αντιθετη αποψη it’s ok with me. Το λεω επειδη σε βλεπω εξαιρετικα φουριοζο και απαξιωτικο. Πιστεψε με, θεωρω καμποσα πραματα γτπ, αλλα αυτο δε σημαινει πως θα βγω να πω οτι ουτε αρρωστος οπαδος δεν αξιζει να το αγορασει.

Ο Στελιος παντως ειπε μακραν πιο μετρημενα την αποψη του, και γι αυτο τη δεχομαι. Θεμα γουστου ειναι εξ αλλου.

Edit: Νομιζω ειναι μαζι με τα ταχυδρομικα.

οχι δεν λεω οτι δεν αξιζει για τον αρρωστο οπαδο
γιατι για αυτους προωριζεται

ετσι και αλλιως ολοι μας εχουμε αγορασει κατι απλα για τη συλλογη (ασχετα αν το περιεχομενο αξιζει ή οχι)

απλα αυτο που λες
ανουσιο εξοδο για semi-official κυκλοφοριες

βασικα βρισκω λιγο παραλογη ολη την φαση
να κυκλοφορησει επισημα μια εμφανιση αντιστοιχη με τα ακουστικα λαιβ που γινωνται εδω

Μου το έδωσαν εν τέλει και το άκουσα πολύ προσεκτικά. Ήταν ακριβώς αυτό που περίμενα.Μου άρεσε που δεν είχε κοψίματα και ραψίματα και γέλασα πολύ με την εισαγωγή στο Normal. Με έκανε να ξανακούσω μετά από πολύ καιρό Signify και The Sky Moves Sideways στο repeat… :slight_smile: Είχα σχεδόν ξεχάσει πόσο πολύ μου αρέσει το Stars Die… :roll: Για τους προσκολλημένους στα “μεσαία” άλμπουμ της μπάντας ήταν ένα ωραίο νοσταλγικό σύνολο… Αχ, ας ερχόντουσαν στην Ελλάδα φέτος και ας έπαιζαν για 1.000.000στη φορά το Trains…

οποιος θελει παντος ας ψαξει σε torrent το: 2008 [advance] Live - Tour Of A Blank Planet
το οποιο και seedarw μονικα.ειναι ενα bootleg με τελειο ηχο σαν απο κοσνολα!!ακουγονται κ καποιοι οπαδοι μεσα στο κοινο μιας κ γραφτηκε απο εκει αλλα δεν ενοχλουν καθολου.το κανουν κ πολυ πιο live,αποψη μου.