Poser/Glam/Sleaze/Hair metal

http://www.myspace.com/chickswithgunsonline

Κ αυτοι καλοι ακουγονται.Το love at first sight οσο απλο ειναι αλλο τοσο τα σπαει!!

Οι chicks with guns δεν μου λενε και πολλα… οι Heaven’s Basement ομως πολυ καλοι:thumbup:

προσωπικα ειμαι καπως επιφυλακτικος με τις νεο-σλιζ (εχω ακουσει και τον ορο σλιζκορ) μπαντες που γινεται πολυς λογος τελευταια… μου φαινεται λιγο ενοχλητικο που μερικες βαζουν και στοιχεια χμμμ…εμο η κορ κτλ…καπου χανεται η ουσια πιστευω…

+1 σ’αυτό
το άσχημο είναι ότι ενώ κάποιες έχουν καλά κομμάτια ψιλοχάνουν στο γενικό ύφος

καλα προφανως και θα εχουν και ωραια κομματια…μπορει γενικα να ειναι και πολυ σουπερ μπαντες και ακομη ολα τα κομματια τους να σοδομιζουν γενικοτερα…το θεμα ειναι οτι μαλλον δεν θα πρεπει να τις τοποθετουμε σε αυτο που λεμε (για να καταλαβαινομαστε) ‘‘ποζερ’’…

Δεν ξερω αν το εχουν ποσταρει πιο πριν αλλοι:
[SIZE=“6”]HOT LEG[/SIZE]
H νεα μπαντα του Justin απο Darkness…μου ειχε λείψει αυτη η φωνη. Full 70s-80s pop-rock αισθητικη και ηχος, τρελα.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=294049608

Εμένα παλι καθόλου, αυτές οι ψηλές που κάνει μου την σπανε απίστευτα.

Einai apisteyta dyskoles omos. Episis to diskio exei piasei ton ixo tote oso kaneis “kainourios”. Katalabaino omos oti oi anthropoi einai too much omos.

πλάκα έχει το δισκίο αν και το Stone Gods μου άρεσε αρκετά περισσότερο.

και οι Darkness μου άρεσαν χωρίς να συμμερίζομαι τον απίστευτο ντόρο που είχε γίνει, ειδικά στο νησί, με την πάρτη τους.

Επειδή όμως σας έχω την απόλυτη αλήθεια για το sleaze.

Χτες είδα live τους Wild Machine. Δεν θα σχολιάσω. Δεν πίστευα ότι υπάρχουν σήμερα τέτοια πράγματα.
Αλλά ποιός ασχολήθηκε θα μου πείτε με τους Wild Machine όταν πριν έπαιξαν οι SEX RATED!!!
Θεοί, δεν έχω ιδέα αν έπαιξαν καλά (κατά κύριο λόγο διασκευές) όλα τα λεφτά η τραγουδίστρια και η μπασίστρια.
Να τις δείτε, εεεεε να τους δείτε εννοούσα, όποτε έχετε ευκαιρία.

Απο το να ακουω παραφωνους νεο-sleaze τραγουδιστες (80% των συγκροτηματων του είδους ,χωρις λογω υπαρξης,απο τη Σουηδια), προτιμώ 4000 φορες οσους εχουν τα αρχ@@ να αυτοσαρκαζονται οπως ηταν οι Darkness και ειναι οι HOT LEG. Γεμισαμε ψευτοαλητια και rebeloσκυλα των 18 χρονων.

Γαμω και το stone gods.
Θα συμφωνίσω και για τα 2 ελληνικα group. Eιδικα οι wild machine ειναι αγχωτικα καλοι για τα ελληνικα δεδομενα- ελπιζω να τελειωσουν τις ηχογραφησεις συντομα και να προμοταρουν το cd τους παντου.

Oute deytero account mou den tha ta elege kalytera :lol:

Gia steilte info gia Wild Machine synaderfoi…

μαν, δεν ήταν απαραίτητα θετικό αυτό που είπα για Wild Machine.

τα παλικάρια ζουν στα 80’s. Κολάν,αθλητικό παπούτσι, πόζα σε επίπεδα Ζωζώ Σαπουτζάκη και δε συμμαζεύεται. Οκ, έχουμε καρναβάλι εδώ, αλλά ήταν λίγο too much. Δεν μπορώ να κρίνω μουσικά γιατί ο χώρος δεν είναι για live και ο ήχος ήταν στην καλύτερη μέτριος. Ο τραγουδιάρης έχει ένα στυλ Keifer στη φωνή (σε καμια περίπτωση τόσο καλή), αλλά πραγματικά δυσκολευόμουν να ξεχωρίσω τι έλεγε, ήταν σα να τα μάσαγε. Τα δεύτερα φωνητικά ήταν πολύ μέτρια, στα θετικά η διασκευή σε Q5.

Καλά κάνουν και το γουστάρουν τόσο πολύ, αλλά είναι τραγικά υπερβολικοί στο ντύσιμο και την πόζα και τις ατάκες κλπ…

Μουσικά συμπαθητικοί, αλλά αν έλεγα ότι εντυπωσιάστηκα έστω και ελάχιστα θα ήμουν ψεύτης.

Ρε, τα κορίτσια από τους Sex Rated και τα μάτια σας λέω.

E tote steile Sex Rated related photos na goustaroume sta sigoura. Ego den xalao xatiri se synaderfous. :stuck_out_tongue:

Outshined, έχουνε κυκλοφορήσει τίποτε οι X - Rated?

Xaxa, trelo pozerokoritso! :smiley:

Wild Machine θεουληδες. Οκ, καταλαβαινω τα περι παρουσιας, αλλα οταν τους ειχα δει ως support στους Skid Row σκισανε πατους. Για περισσοτερα τσεκαρετε το αναλογο live report, δε πολυθυμαμαι τι ειχα γραψει.

http://www.rocking.gr/article4024.php

πλέον έχει ξανθό μαλλί και φοράει λεοπαρδαλέ κολάν. κόλαση!
η φωτό δεν αποτυπώνει σε καμια περίπτωση την πραγματικότητα.

δεν έχουν κυκλοφορήσει τίποτα ακόμα, έτσι και αλλιώς κυρίως διασκευές παίζουν ακόμα κατά κύριο λόγο.

μουσικά δεν έχω πλήρη άποψη για τους Wild Machine, ο ήχος δεν βοήθησε, αλλά δεν ενθουσιάστηκα κιόλας και γενικά είναι μουσική με την οποία έχω μεγαλώσει, γουστάρω κάργα. “Τώρα θα παίξουμε ένα πουτανιάρικο”, “τώρα θα παίξουμε ένα για στριπτιτζάδικο”, well δουλέψτε πρώτα λίγο ακόμα…

Δεν έχω ιδέα πώς βρέθηκα σ’αυτό το θρεντ, μάλλον ο δρόμος μ’έβγαλε, αλλά απαιτώ από φριντομ, Νταζ και λοιπούς σεσημασμένους να ενημερώνουν και το “πιο όμορφη ηθοποιός/τραγουδίστρια” με ανάλογα ποστς. 8)

Καλή σας μέρα! :smiley:

EDIT
[SIZE=“2”]Sex-Rated MySpace[/SIZE]
http://www.myspace.com/sexrated69

Κατω τα χερια σας απο τα κοριτσια ρε ειναι πιασμενες:p
Ειχα παει και εγω Πατρα με Sex-Rated και Wild Machine και περασαμε τελεια, η συναυλια ηταν γαμω και στα καπακια προγραμμα ala Wizard στο μαγαζι :smiley:

Θα συμφωνισω σε αυτο που λες, παρακαλολουθω αυτη τη σκηνη αρκετο καιρο και υπαρχουν πολλα συγκροτηματα που δε λενε μια, χωρις αυτο να υποβαθμιζει τα υπολοιπα συγκροτηματα, αλλα παντα ετσι δε ητανε ακομα και στα 80’s;;
Τωρα για των τραγουδιστη των Darkness/Hot Leg δεν μου εχει κατσει καθολου καλα η φωνη του, γενικα μου αρεσουν τραγουδιστες τετοιου ειδους οπως T.N.T. και Shy αλλα ο συγκεκριμενος δεν ξερω… κατι δε μου καθεται καλα

αδερφέ, κοπλιμέντα (με δόση χιούμορ) κάνουμε ε…
από την άλλη, τι poser είναι αυτό;;;
δεν θέλουν groupies οι κοπέλες; χεχεχε :stuck_out_tongue:

νταξ, τι να σου πω, εγώ το όλο στήσιμο (ντύσιμο, στυλ, πόζα, μαλλί κλπ) το βρήκα εξεζητημένο. Ως εκεί. Αλήθεια, στη καθημερινότητα έτσι κυκλοφορούν; :stuck_out_tongue: