Positively Negative Hardcore Fest #4, [17/12/2010] @An Club

Το λάιβ που θα κλείσει το συναυλιακό 2010 όπως πρέπει. Δε χάνεται λέμε.

Αυτο θα ειναι Nightstalker στο An (ψιλοαχαστο), αλλα κι αυτο ψιλοαχαστο ειναι.

οι throats μου αρέσουν αρκετά (έχουν και split με τους rolo tomassi :roll:).οι sun of nothing επίσης.και βλέπω και καλή τιμή.
όμως θα είμαι στους gy!be και τις δύο μέρες για να προσκυνήσω.οπότε next time…

Να σου πω την αληθεια, εγω κυριως για Sun of Nothing θελω να παω. Ειμαι πολυ βλαμμενος; Πειτε μου.

κλασικός χίπστερ χόρορ για άλλη μια φορά.

Φιλε προσεχε γιατι οι χιπστερς θα ερθουν θα σε βρουν και τοτε τιποτα δε σε γλυτωνει απ την οργη τους.

Edit: α οκ το εκανε edit. Λεω και γω, ακους εκει να με πει χιπστερ.

πρόσεχε, γιατί αν συνεχίσεις έτσι θα μαζευτεί όλο το κοινό που θα έχει πάει στους godspeed, και θα έρθει για παρεούλα στο an. 8)

πάντως κι εγώ περισσότερο για τους sun of nothing θα ερχόμουν.γιατί πρώτον, δεν έχω αξιωθεί ακόμη να τους δω, και δεύτερον, για να ακούσω live και κανά κομμάτι από το νέο υλικό.

Ε ανγκμαρ τι πετάγεσαι και μου σπας το κόμπο [-X

Ε και γω κυρίως για Σαν οφ Νάθιν (9η? 10η φορά?) που θα χουν έτοιμο και το νέο άλμπουμ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΤΑΡΑΞΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΗ ΣΥΘΕΜΕΛΑ και θα το αγουράσουμε πρώτοι, και μετά νέο θρεντ αποθέωσης. Βτς φύγαν από βενερέητ και πήγαν ΚΤΣ ε. Περίεργο.

Και οι Θρόατς ωραίοι είναι πάντως. Και οι Ρουιντ φάμιλις.

Ε ναι η αληθεια ειναι μια να λεμε και του στραβου το δικιο.

Θα παιξουν drink and be marry???πλζζζζζ.Βασικα εχουν τοσα ,αλλα αν το παιξουν και αυτο …κολαση

throaaats ρε μούνοι!!!

Οι Throats ακύρωσαν.
Περνάνε κρίση ως μπάντα, ίσως διαλυθούνε, όπως και να έχει δεν μπορούν να παίξουν τα shows στην Ελλάδα, και κατ’επέκταση στο Positively Negative.
Δεν θέλω να εκφέρω άποψη γιατί θα αρχίσω τις Παναγίες.
Θα στείλουν κείμενο / απολογία αύριο μου είπαν.

Το live θα γίνει κανονικά με τους υπόλοιπους.
Θα αλλάξει η αφίσα, θα την ανεβάσω αύριο μαζί με δελτίο τύπου.
Οι αφίσες έχουν τυπωθεί, δυστυχώς, το ίδιο και το flyer, οπότε θα κολληθούν / έχουν κολληθεί όπως έχουν. Όπου μπορούμε βάζουμε μια ταινία στο όνομα των Throats, αλλά δεν γίνεται να γίνει σε 1000 αφίσες, ούτε και προλαβαίνουμε να τυπωθούν άλλες.

Ώρα έναρξης: 21.00
Ticket: 12 euros
Presale: 10 euros (incl. fee) http://positivelynegativehardcorefest.eventbrite.com/

Κριμα.Μειωθηκε η τιμη ή μου φαινεται?

ποοο ρε γαμώτο:(:(:frowning:

Κρίμα…Και βασικά κρίμα περισσότερο για εσάς που το διοργανώνετε και τρώτε το πακέτο…

(Οποιά κρίση και να περνάνε, δε πρέπει να ακυρώνονται έτσι εύκολα λαιβ (απο τη μεριά τους)… Αποψη μου)

Τεσπα, στηριζουμε και παλι ομως το φεστ!

Ναι…
Εννοείται μειώθηκε, το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε…

Κρίμα.
Εκεί θα’μαστε πάντως.

^ χεχ, πάνω που θα έγραφα πως μόνο throats ξέρω από το υπόλοιπο billing :stuck_out_tongue:
Εκεί, εννοειται.
Και ό,τι δεν ξέρουμε θα το μάθουμε κιόλας.

Με bleeding και angmar, είμαι SON πουλεν.

Πωω κι οτι πηρα το CD στα χερια μου και γουσταρα. :expressionless:

Η νέα αφίσα.
Thanx για το support παιδιά.

[I]Προπώληση εδώ:

Η World?s Appreciated Kitsch παρουσιάζει:
POSITIVELY NEGATIVE HARDCORE FEST #4
AN Club | Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2010
Strength Approach (IΤ)
Sun Of Nothing
Ruined Families
My Turn
Bandage

AN Club
Σολωμού 13-15 / Εξάρχεια, Αθήνα
Damage: 12 euros
Presale: 10 euros
(http://positivelynegativehardcorefest.eventbrite.com)
Doors open: 20.30
1st band: 21.00

Το Positively Positive Hardcore fest μετονομάζεται σε Positively Negative Hardcore Fest για το επερχόμενο 4ο edition του. Ξεκινώντας από το 2007, για 4η συνεχή χρονιά, δίνει το παρών λίγο πριν τα Χριστούγεννα, με super φιλοξενούμενους, αυτή τη φορά, τους Strength Approach από την Ιταλία.

STRENGTH APPROACH:
Οι Strength Approach θεωρούνται ίσως μια από τις καλύτερες hardcore μπάντες της Ευρώπης. Με 15 χρόνια εμπειρίας, δεκάδες κυκλοφορίες στο ενεργητικό τους, και περιοδείες σε Ευρώπη, Αμερική, Η.Π.Α. και Αυστραλία, έχουν καταφέρει να εγκαθιδρύσουν το όνομά τους στην παγκόσμια hardcore / punk σκηνή.
Επισκέπτονται για 2η φορά την χώρα μας, 2 περίπου χρόνια μετά την αξέχαστη εμφάνισή τους στην σκηνή του AN Club.
To νέο τους MCD / 7?? με τίτλο ?Stand your ground? κυκλοφορεί εδώ και λίγους μήνες, ως προάγγελος του επερχόμενου full length ?With or without you?.
Λίγες μέρες πριν την εμφάνισή τους στο Positively Negative Hardcore Fest, θα μοιραστούν την σκηνή με τους Sick Of It All, Blood For Blood, D.R.I., και Unearth, στα πλαίσια του Persistance Festival?!
Τα shows των Strength Approach εγγυώνται πάντα καλές στιγμές και θετική ενέργεια? Μην τους χάσετε!
Info: www.myspace.com/strengthapproach

SUN OF NOTHING:
Ένας από τους λόγους που το fest μετονομάστηκε σε positively negative είναι και η συμμετοχή των Sun Of Nothing, μιας από τις μεγαλύτερες μπάντες του ευρύτερου σκοτεινού / ακραίου ήχου στη χώρα μας. Με 10 χρόνια παρουσίας στην ελληνική σκηνή, έχοντας παίξει παρέα με μπάντες όπως οι Black Cobra, Burst, Buried Inside, και Om, μεταξύ άλλων, με 2 άψογα full lengths (…And Voices, Words, Faces, Complete the Dream και …In the Weak and the Wounded), και εν αναμονή του νέου τους δίσκου ?The Guilty Of Feeling Alive?, θα τους απολαύσουμε ζωντανά σε μια από τις σπάνιες εμφανίσεις τους. Οι sludge, doom, noise, hardcore / punk και black metal ήχοι τους είναι έτοιμοι να σας απορροφήσουν?
Info: www.myspace.com/sunofnothing

RUINED FAMILIES:
Έχοντας ήδη ένα 10ημερο ευρωπαϊκό tour στο ενεργητικό τους, κατά την διάρκεια του οποίου μοιράστηκαν την σκηνή με μπάντες όπως οι Carpathian, Ruiner και Hang The Bastard, ενώ επίσης συμμετείχαν στο Fluff Fest στην Τσεχία, μαζί με την αφρόκρεμα της underground σκηνής (βλ. Amen Ra, No Turning Back, Vitamin X, Iron Lung), οι Ruined Families επιστρέφουν στο stage του AN Club για ένα μοναδικό show, κατά τη διάρκεια του οποίου θα παρουσιάσουν τόσο κομμάτια από το δίσκο τους ?Four Wall Freedom?, όσο και κάποιες νέες συνθέσεις.
Mε επιρροές από μπάντες όπως οι Cursed, Integrity, Rise & Fall, Have Heart και Orchid, δικαίως θεωρούνται ως μια από τις μοναδικές ελληνικές μπάντες σε αυτό το είδος, καθώς και μια από τις καλύτερες μπάντες της ελληνικής punk / hardcore σκηνής.
Info: www.myspace.com/ruinedfamiliesInfo: www.myspace.com/ruinedfamilies

MY TURN:
Οι My Turn είναι μια νέα μπάντα από την Αθήνα και κινούνται σε μελωδικά hardcore / punk μονοπάτια, συνδυάζοντας 80s hardcore στοιχεία με επιρροές που ποικίλλουν από punk rock και NYHC ως μοντέρνο hardcore. Το πρώτο τους demo με τίτλο ?Noble Intentions? κυκλοφορεί εδώ και 1,5 μήνα, τόσο σε κασέτα όσο και σε CDR. Οι My Turn έχουν ήδη αρκετές συναυλίες στο ενεργητικό τους, έχοντας παίξει στην Σόφια της Βουλγαρίας με τους Last Hope και No Turning Back, καθώς και shows σε Αθήνα και υπόλοιπη Ελλάδα. Stage dives / high fives καταστάσεις.
Info: www.myspace.com/myturnhc

BANDAGE:
Οι Bandage έχουν καταφέρει να φέρουν το local punk rock α λα 90s (βλ. παλιότερες κυκλοφορίες της Epitaph και Fat Wreck) back on the map!
Το power trio από την Αθήνα, μετά τα support σε Bouncing Souls, Astpai και Unrestrained, καθώς και one off shows σε όλη την Ελλάδα, επικεντρώθηκε στην ηχογράφηση της πρώτης τους κυκλοφορίας ever, την οποία και θα παρουσιάσουν στο fest.
Όποιοι γουστάρουν παλιούς Bad Religion, No Fun At All και Adolescents, αποκλείεται να μην λατρέψουν τους Bandage!
Info: www.myspace.com/bandage

WORLD?S APPRECIATED KITSCH
e-mail: hxf_prodaxionz@yahoo.com
blog: www.wakhc.blogspot.com
myspace: www.myspace.com/keepitrealhc
last fm: www.lastfm.com/user/WAK2010