Power Rangers

Μήπως να είχα γεννηθεί 5 χρόνια νωρίτερα για να προλάβαινα τα Power Rangers? :stuck_out_tongue:

Τα Pokemon θρησκεία ρε άπιστοι! Λιώσιμο στην αμερική! Ένα παιδί στη γειτονιά το είχε χτυπήσει αυτοκίνητο επειδή έπαιζε GameBoy.

Κι εγώ από θαύμα την έχω γλυτώσει. Έπαιζα πολλές ώρες gameboy. Ακόμα και όταν έκανα ποδήλατο, έκανα χωρίς χέρια και χωρις να κοιτάω το δρόμο όλην την ώρα γιατί έπαιζα gameboy. Και αυτό γινόταν επι καθημερινή βάση. Μιλάμε για τρελό λιώσιμο.

Τώρα για τους p.r. αν και τους έβλεπα ποτέ δε μου άρεσαν. Τα χελωνονιντζάκια τους είχαν άνετα! Κλάσεις ανώτερα!!

Α έχω ντυθεί και κόκκινος ρεηντζερ σε κάτι απόκριες θυμάμαι

Κι ένας φίλος μου είχε πεθάνει από ηλεκτρισμό επειδή νόμιζε πως ήταν ο πίκατσου και πήγε να παίξει με κάτι κολώνες της δεη.

Είχες χαζους φιλους φαινεται dead.

Μας τα ζαλισες με την αμερικη ρε Ved :stuck_out_tongue: Λες και δω δεν επικρατούσε χαμός ξερω γω…

Ολοκληρωμενη pokedex ρε! Δεν λεω τιποτα αλλο οσον αφορα το καψιμο!

Επίτηδες τα λέτε για την κίτρινη ranger; :?
Όσον αφορά τις κόντρες παιδιά, τους power rangers τους νιώθαμε πιο κοντά μας επειδή είναι άνθρωποι και δεν δίναν στόχο. Τα χελωνονιντζάκια ήταν θέαμα, σκέτο ψέμα πώς να το πιστέψεις; Ωραία βέβαια, δεν λέω.
Τα pokemon δεν πρέπει να συζητιούνται μαζί με rangers, είναι ντροπή και για τους 2 :!:

Η Wretch πεθανε.
Μας μιλαει το φαντασμα της.

Ρε, στο πρωτο σποιλερ ειναι ο κοκκινος ρεηντζερ? ΕΙΝΑΙ Ο ΤΖΕΗΣΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ?

Όχι! Φεβρουάριο δευτέρας δημοτικού γύρισα και πίστεψέ με δεν συγκρινόταν η πόρωση. Κι εδώ βέβαια γινόταν Ο χαμός αλλά καμία σχέση με την αμερική. Να φανταστείς στην αμερική ήμουν μέτριων γνώσεων πάνω στα Pokemon σε σχέση με τους άλλους, και όταν γύρισα Ελλάδα μαζευόταν όλη η τάξη γύρω μου για να τους λέω τι να κάνουν. Ρε αρρώστια, Χριστούγεννα τα δώρα από γονείς, θείες κλπ ήταν θυμάμαι: 2 βιντεοκασέτες Pokemon, δύο σκουφιά Pokemon, η κίτρινη κασέτα Pokemon και ένα φακελάκι γιαπωνέζικες κάρτες Pokemon (συλλεκτικές και καλά).

Συνεχίστε την χαζοσυζήτηση για τους Power Rangers τώρα.

Ρε τι φλωριές είναι αυτές? Οι rangers καταρχάς επειδή ήταν σειρά με κανονικούς ηθοποιούς ήταν πιο πιστευτοί από οποιοδήποτε cartoon.Από κει και πέρα,είχαν ωραίες στολές,τούμπανα όπλα που τα ενώνανε και σχημάτιζαν ένα μεγάλο,ενιαίο τούμπανο και τα zords.Για να μη μιλήσω για μετά όταν ήρθε ο πράσινος.Και οι γκοφρέτες που κυκλοφορούσαν τότε θυμάμαι γάμαγαν.

Ποιοί ήταν πιστευτή ρε?! Τα πλάνα των zorgs ή πώς λέγονταν τα τραβάω και σπίτι μου.

Εννοώ οι χαρακτήρες,ειδικά ο μπλε ήταν nerd ξέρω γω και όλοι ήταν σχολιαρόπαιδα που τα έβλεπες απ’ τη μια στιγμή στην άλλη να μεταμορφώνονται σε rangers και να πολεμάνε το κακό.

Εγώ είχα παρακολουθήσει μόνο την πρώτη, άντε και τη δεύτερη σαιζόν απ’ ό,τι θυμάμαι… Πρέπει να πήγαινα νηπιαγωγείο. Κάπου πρέπει να υπάρχει ακόμα η στολή του λευκού Power Ranger που είχα βάλει σε κάποιες απόκριες. :smiley:

Πρόσφατα είδα κάποια επεισόδια στο YouTube. Θυμάμαι ότι τα πλάνα με τις μεταμορφώσεις, τα Zords κλπ μου φαίνονταν πολύ εντυπωσιακά τότε, αλλά τώρα καταλαβαίνω πόσο άθλια φτιαγμένα ήταν… Η μουσική respect! :smiley:

O Black ranger


Mastodon!

Και τα 2 θεικα οπλα του.Το ενα ειναι το σφυρι και το αλλο to staff του.


POKEMON,POWER,DIGIMON,YU GI OH,TURTLES ηταν οι μεγαλες πορωσεις μου!τα urtles οχι τοσο αλλα ολα τα υπολοιπα τα ειχα ξεκανει!


[[/URL

[URL=http://imageshack.us]](http://g.imageshack.us/g.php?h=67&i=prmovieposterwa7.gif)



GO,GO MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS GO!

thnks

Ρε τι μου θυμιζετε ρε. Δημοτικο τοτε, να βλεπω μανιωδως εγω και αλλοι 2 φιλοι, να παιζουμε ξυλο, να προσκυναμε κανονικα την σειρα. Μεγαλες στιγμες! Μου φαινονται αιωνες πισω!

Υ.Σ. Κατι πηρε το ματι μου για pokedex στην προηγουμενη σελιδα. Σνιφ, δεν ξερω καν που ειναι. Το ποσες ωρες ειχα φαει σε αυτο δεν λεγεται. Γενικα με τα Ποκεμον. Θυμαμαι οτι στο νηπιαγωγειο (!!) ειχα παιξει τον αρρωστο για να κατσω να δω το πρωι (και τελικα ηταν επαναληψη, αλλα κλαην γουσταρα :Ρ).

Η ΠΙΟ ΓΑΜΑΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΜΟΥ ΧΡΟΝΩΝ :bow2:

ποτε καμια σειρα και πουθενα δεν θα καταφερει να περασει τους δυο πρωτους κυκλους.ειχα καει.τραγουδαγα το τραγουδακι συνεχεια,με τα ξαδερφια μου προσπαθουσαμε να αντιγραψουμε κινησεις και σκαγαμε στο πατωμα με τα μουτρα,στο καρναβαλι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ντυνομουν power ranger και ειχα και το σπαθι του ασπρου.και τελος η πρωτη μ φορα στο σινεμα ισως ηταν σε μια ταινια με κατι αλλους power rangers δν θυμαμαι.το τι κλαμα εριξα που δεν ειχε τους κανονικους δεν λεγεται.ο πατερας μ με πηρε και φυγαμε στο μπρεικ.

τελος αν καποιος ξερει αν βοσκουν πουθενα στο ιντερνετ τα επεισοδια απο τις δυο πρωτες χρονιες ας στειλει ενα πμ.θα ειμαι υποχρεος.

GO GO POWER RANGERS

πω!! την στολη του τελευταιου ranger την ειχα οταν ημουν 5-6…

και εγω ειχα ντυθει ασπρος power ranger πρωτη-δευτερα δημοτικου…μιλαμε για απιστευτες στιγμες