Premier League

Εντελώς αδούλευτη ομάδα η Utd σε αντίθεση με τη Villa. Αν καταφέρει και κερδίζει τις ομάδες από 10 και κάτω, τότε έχει καλές πιθανότητες να βγει 4αδα αν συνυπολογίσεις την τύχη της. Χθες δηλαδή και να κέρδιζε η Villa δε θα έλεγε κανείς ήταν άδικο, προχθές με τη Wolves κέρδισε στο 93 ενώ με αντίστοιχης νοοτροπίας ομάδας αλλά καλύτερη φάγανε 6 :alien: Δύσκολα στην 4αδα για μένα ακόμη, θεωρώ έυκολα ή δύσκολα City, Tottenham θα την περάσουν. Μου άρεσε μια φάση του Rashford χθες, ήταν λες και έπαιζα fifa, που κάνει την προσποίηση με το αριστερό, χώνεται αριστερά δεξιά και σουτάρει, πραγματικά ήταν σα βιντεοπαιχνίδι :stuck_out_tongue:

Ρώτησα το @Lupin γιατί του αρέσουν και οι δύο.

Όμορφα, απλά κι ωραία. Όταν έχεις αφελείς ομάδες, μπορείς να ανοιχτείς και να παίξεις και μπάλα. Και η City έτσι παίζει, αλλά αν προσέγγιζαν το ματς όπως το σημερινό θα τρώγανε 5 στο κεφάλι.

Ποκετίνο στην Παρί, ποιος το έλεγε από εδώ μέσα?

:raising_hand_man:

1 Like

Τρελά πράγματα στο Chelsea-City, γυρνάει την μπάλα ο Rodri, την πιάνει με τα χέρια ο τέρμας, σφυρίζει έμμεσο ο διαιτητής και στήνουν την μπάλα για να το εκτελέσουν εκτός περιοχής :sweat_smile: :sweat_smile:

edit: Επίσης, τους κάνει πλάκα η City, με το που πάτησαν λίγο το γκάζι οι της Chelsea δεν μπορούν να τους ακολουθήσουν με τίποτα

1 Like

Είχε πει κάποιος νομίζω ο @nnnkkk πως από εβερτον μέχρι Σίτι η Τσελσι θα πάρει Μαξ 7 βαθμούς.

Ε πήρε 4 πολύ καλή πρόβλεψη μπραβο Και καλά να πάθει με τα ψέματα ήταν τόσο ψηλά τόσο καιρό.

Δεν λέω πως είναι ομάδα της πλάκας έτσι; απλά βιάστηκαν να μου βγάλουν την καλύτερη άμυνα με κάτι Μπερνλι και Σέφιλντ, τον Μεντυ τερματαρα, τον James καλύτερο από TAΑ κλπ

Και ευκολακι 2πλο κ οβερ ολα καλά

Υγ πολύ γρήγορα ξεγραψανε μερικοί την Σίτι. Έχει δρόμο ακόμα το καλύτερο πρωτάθλημα στον κόσμο

2 Likes

Μετά από Έβερτον το είπα, στα 5 παιχνίδια από Wolves και μετά. Και με τη West Ham το σκορ ήταν πλασματικό, όχι για 3-0. Ωραία ομάδα, αλλά θέλει δουλειά, ο Lampard θα φύγει όταν η Chelsea θα πάει για πρωτάθλημα, όχι το ανάποδο, τώρα χτίζουν ομάδα για να κάνει ξανά μια καλή δεκαετία.

Ο Λάμπαρντ έχει το χειρότερο ποσοστό στην εποχή Αμπράμοβιτς. Πιο κάτω κι από Βίλας Μπόας. Το θέμα με αυτόν και τον Σόλσκιερ δεν είναι απαραίτητα ότι είναι κακοί προπονητές αλλά το ότι η Τσέλσι και η Μάντσεστερ έχουν τα λεφτά να πάρουν όποιον θέλουν και επιλέγουν να ανεβάζουν τον βαθμό δυσκολίας από μόνες τους

Η Τσέλσι είχε να κάνει μεταγραφές 2 χρόνια, φέτος έπρεπε να δώσει χρήμα. Ο Lampard είναι εκεί για να τους κρατάει όλους μαζεμένους και να μην υπάρχει γκρίνια. Θα πουλήσει 6-7 παίχτες εκεί γύρω με 20-30 εκ ΜΟ, θα περιμένει να δέσει ο κορμός Zouma, Kante, Mount, Havertz, Ziyech, Pulisic θα πάρει 1-2 παιχταράδες και τελείωσε, θα πάρει πρωταθλήματα, θα κάνει πορείες κλπ, το έχει ξανακάνει. Η Utd είναι απλά θέμα χρόνου να τους ξαναπατήσει όλους. Ο μόνος τρόπος να γυρίσει αυτό, είναι αν αποφασίσει ο Guardiola να κάτσει 20 χρόνια στη City.

@nnnkkk η Villa παίζει μπαλάρα φέτος, πολύ την ευχαριστιέμαι παρά τα ups and downs της σε μερικά ματς… high pressing, πολύ γρήγορος ρυθμός, Γκρίλις on fire, Mαγκιν-Λουις-Χουριχεην-Γουότκινς-Τρεζεκε τους πάει πολύ καλά μέχρι -παίζουν όλοι σταθερά σχεδον στο max τους, χωρίς κοιλιές- ενώ και ο Μπάρκλευ έλυσε τα πόδια του κέντρου όταν τον χρησιμοποιεί και γυρνάει από το 4-3-3 στο 4-2-3-1 + βοηθάει να παίζουν οι περισσότεροι στην καλή τους θέση, όπως ο Μαγκίν που έχει κλειδώσει στα δεξιά…

γενικά μου αρέσει πολύ η Villa, πραγματικά χάσει/κερδίσει παίζει όλα τα μάτς με πολύ ένταση και πάθος αλλά όχι και σκορποχώρι όπως η Λήντς. Φοβάμαι ότι θα σκάσουν σταδιακά αλλά δεν νομίζω ότι ανησυχούμε με υποβιβασμό όπως πέρισυ, ίσα ίσα που με λίγη τύχη την πιστεύω για Ευρώπη και Uefa του χρόνου
Θα ήθελα ένα καλό σέντερ μπάκ όμως, o Μινκς ώρες ώρες κοιμάται όρθιος :stuck_out_tongue:

Για τα δεδομένα και το δυναμικό της, πάει πολύ καλά μέχρι τώρα

United τώρα, μεγάλη κουβέντα… :stuck_out_tongue:

1 Like

Αμα λεω εγω ολες οι ομαδες δουλευουν για τη Man Utd!
Αρκει να μη κανει και αυτη καμια γκελα :slightly_smiling_face:

10 ματς αήττητη και είναι σε ισοβαθμία στην κορυφή… Θα ξανακάνει τις γκέλες της και θα βρεθεί εκεί που της αξίζει για φέτος, κάπου 4-6.

@Lupin Και δεν έχει παίξει και πολύ ο Barkley, αλλά πραγματικά κάνει τη διαφορά όσο παίζει. Grealish ωραίος παίχτης, αλλά είναι ο κλασσικός Άγγλος που αν δεν είναι στην ομάδα σου στη δίνει, γιατί και μπαλίτσα ξέρει, και αλάνι είναι, και κλωτσιές ρίχνει. Σα τον Dele ή τον Madison και το Vardy. Πολύ ωραίοι οι McGinn και El Ghazi, ο Watkins ταγάρι :stuck_out_tongue:

@pantelis79 Γιατί γκρινιάζει ο Κλόπο ρε? Μες στο ματς μέτραγε πέναλντι?

Ώρες, ώρες έχω την εντύπωση ότι όταν διαβάζω για United κάποιοι πρέπει να αναφέρονται στην Oxford United και όχι στην Manchester United.

Όπως και να 'χει, πάμε μωρή ομαδάρα γερά να επιστρέψουμε και να εδραιωθούμε στη δικαιωματική μας θέση!

2 Likes

“αξίζει” με βάση τι ακριβώς; Όλες οι στοιχηματικές την έχουν 3η καλύτερη απόδοση για τίτλο με την Τότεναμ 4η στο +6 απόδοση οπότε αν νομίζεις ότι ξέρεις κάτι που δεν ξέρουν, κακώς γράφεις στο ροκινγ.γρ αντί να βγάζεις λεφτά.

:joy: :joy: :joy:

Ε άμα το λένε οι στοιχηματικές τότε είναι και σωστό, οι DS που έχουν ούτως ή άλλως ξέρουν να βγάζουν fair αποδόσεις για τους παίχτες μέσα από state-of-the-art μοντέλα. Από περιέργεια που μπορώ να σορτάρω τη θέση της Utd???

Δε νομίζω να μπορώ να βγάλω λεφτά απ’το ποδόσφαιρο ή απ’το στοίχημα, απλά χαζεύω τα ματς, αν βέβαια έχεις κανά κονέ στα ΕΑ HQ να τους φτιάξω αγορές για το FUT να τους τα φάμε στα loot boxes, στείλε πμ.

Και στα πιο σοβαρά.

Liverpool, City είναι καλύτερες ομάδες ( όχι στα χαρτιά μόνο ), Tottenham έχει το Mourinho που είναι αρκετό για να περάσει όλες τις υπόλοιπες ομάδες, Leicester είναι αν όχι καλύτερη ομάδα τουλάχιστον ισάξια της Utd και πολύ σοβαρή ομάδα, Everton με Ancelotti αν είχε λίγο περισσότερο βάθος θα κόντραρε πραγματικά και αυτή την 4αδα ( Leicester>Everton ), Chelsea τα έχω πει παραπάνω, θα κοντράρει τις θέσεις 4-6, ενώ και Arsenal αν κάνει ένα καλό σερί δεν έχει αργήσει. Για πιο συγκεκριμένα City,Liverpool,Tottenham έχουν κλειδωμένη 4αδα, Chelsea,Utd,Arsenal,Leicester θα παλέψουν για 4-6 και όσο αντέξουν Everton, Villa. Αν μου έλεγες τώρα 4αδα θα έλεγα Leicester, αλλά έχει ακόμη δρόμο και η Arsenal μου αρέσει πολύ. Η Utd ξαναλέω έχει σερί 10 αγώνων αήττητο με 8-2-0 και είναι ισόβαθμη στην κορυφή, δεν είναι καλό σημάδι αυτό.

εχει και ενα αγωνα λιγοτερο αν δεν κανω λαθος

Ας τον είχε παίξει :stuck_out_tongue: Δεν έχει νόημα να τα κοιτάς αυτά στην Premier, ό,τι λέει ο πίνακας, δε θα το δώσει και τόσο εύκολα το ματσάκι η Burnley, ειδικά τώρα που μπήκε Αμερικάνικος δάχτυλος, η ομάδα πρέπει να μείνει στην κατηγοριά.

Fun fact: Η Burnley έχει καλύτερο παθητικό απ’τη Utd και είναι 16η

1 Like

με χειροτερο ενεργητικο :slightly_smiling_face:

Το να συγκρίνεται η άμυνα σου με την 16η της βαθμολογίας στο μέσο του πρωταθλήματος είναι προβληματικό. Το να συγκρίνεις και την επίθεση σου μετά, σημαίνει πως μάλλον με λάθος ομάδες συγκρίνεσαι :stuck_out_tongue:

1 Like

τουλαχιστον διατηρησε το χ σε κομβικα ματς οπως αυτο με τη σιτι
τωρα στην επιθεση αφου τα παστελωνει παλι καλα :laughing:

Εντωμεταξύ, όποτε μπαίνει μέσα ο Cavani ανεβάζει 2 επίπεδα πάνω την ομάδα. Τέσπα, κάπου πιο πάνω είχα πει πως ο Ancelotti γι’αυτό πήγε στην Everton, για να είναι κοντά όταν πρέπει, δεν είναι χαζοί. Ίσως ταιριάζει και πολύ ο Ancelotti, αφού δε θα ενοχλεί ιδιαίτερα και τους ιδιοκτήτες, πάντου διαχείριση έκανε ( σε αντίθεση με το Mourinho που θέλει τον έλεγχο των ομάδων του ). Αν δεν αλλάξουν τροπάριο και να δώσουν τα αθλητικά κλειδιά οι Glazers σε άλλους, όπως η City/Liverpool και που και που ο Abramovich, ο Ancelotti είναι ο κατάλληλος.

2 Likes