Premier League

Title contender :stuck_out_tongue:

:dizzy_face: :dizzy_face: Αυτός με τον Cavani οι μόνοι παίχτες της σε τοπ επίπεδο. Αν ο Pogba ήταν τώρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε στη Liverpool δε θα έβλεπε κανέναν

2 Likes

fixed

Περα απο την πλακα η αποψινη εμφανιση της Utd ηταν καπως αναμενομενη(θα μπορουσε να ηταν και χειροτερη).
Προφανως θα κρατουσε αμυντικη σταση απεναντι στη Liverpool βρισκοντας ευκαιρια σε αντεπιθεσεις.
Οχι πως εκανε και καμια της προκοπης

Απλά ας συμφωνήσουμε πως διαφωνούμε, δεν τον αντέχω και είναι από τις ελάχιστες φορές που θυμώνω με παίκτη αντίπαλης ομάδας (την οποία αντιπαθώ κιόλας).

Απλά η Utd δεν παίζει ποδόσφαιρο ρε. Μπαίνουν μέσα και κάνουν ό,τι τους κατέβει, γι’αυτό φαίνεται ότι ο Pogba δεν παίζει. Μέτρησα χωρίς υπερβολή 10-15 πάσες στο πουθενά σήμερα από όλους τους, αυτό σημαίνει είτε δεν κάνουν τις κινήσεις που πρέπει είτε δεν υπάρχουν κινήσεις. Καλά στη φάση προς το τέλος, νόμισα θα τον χαστουκίσει ο Cavani τον Rashford που του άνοιξε το χώρο :stuck_out_tongue: O Pogba δεν είναι τέτοιου είδους παίχτης αλάνας, σαν τον Fernandes. Και η άμυνα για σεμινάριο, ο Bissaka μια φορά δεν κοίταξε να είναι στη γραμμή με την υπόλοιπη άμυνα και ο Maguire στα τέτοια του να τους κατευθύνει. Πολύ άναρχη ομάδα, δεν μπορεί να μη βγει αυτό κάποια στιγμή ( που βγήκε αφού αποκλείστηκε και Τσου Λου και στο Λιγκ Καπ ), και να κερδίζει συνέχεια τις μικρές και να είναι ψηλά

1 Like

Χάζευα το πρώτο ημίχρονο στο Arsenal-Newcastle και βαρέθηκα τη ζωή μου, το έκλεισα και μπήκαν 3 γκολ :stuck_out_tongue: Έχει βαρύνει πολύ ο Aubameyang και δεν έχει γυρισμό ή είναι το ντεφορμάρισμα?

Μετράει και η κούραση. Αυτη η εποχή παραδοσιακά είναι δύσκολη για τους παίκτες της pl.

στο 2ο ημιχρονο εβαλε 2 γκολ ομως! αλλα ναι, ειναι εδω και καιρο ντεφορμε

1 Like

Καλά κι ο Werner δεν μπορεί να βάλει γκολ, αλλά πάει σφαίρα. :stuck_out_tongue: Μου θυμίζει τον Henry, που ξαφνικά από τη μία χρονιά στην άλλη δεν μπορούσε να σπριντάρει, όσες φορές τον έχω δει φέτος είναι 2-3 κλικ πίσω απ’ότι ήταν.

ο Aubameyang ηταν πολυ χειροτερος το προηγουμενο διαστημα. Δεν ακουμπουσε μπαλα, φαινοταν να μην εχει διαθεση, νευριαζε με τον εαυτο του κλπ. Στα τελευταια τρια εχει ανεβει. Καμια σχεση με τις περσινες του επιδοσεις αλλα τουλαχιστον ειναι δραστηριος και μεσα σε φασεις. Λογικο που ηρθαν και τα γκολ.

Θυμαμαι αυτο το tweet που ειχα διαβασει για τον Werner οταν τον πηρε η Τσελσι

Timo Werner scored 5 goals in his first three league games last season before going goalless in his next four, then one goal in six. He then scored 14 and assisted 6 in a devastating nine-game run. He then scored 1 in his following eight games.
Seems to be one of those players.

Ρε παιδιά, δε λέω για το ντεφορμάρισμα αλλά για τη φυσική κατάσταση. Δεν μπορεί να τριπλάρει, δεν μπορεί να απελευθερωθεί για να σουτάρει, γενικά δεν έχει το ξεπέταγμα που είχε. Δηλαδή μήπως το ντεφορμάρισμα είναι αποτέλεσμα του ότι έχει πέσει σε physicality, αυτό λέω.

Η Τσελσι δεν κέρδισε ούτε ένα σοβαρό ματς φέτος. Ευχαριστώ και για το δωρακι άσσο σε αποδωση 3.

Ο Ομπα εκτός του ότι είναι σχεδόν 32 δεν έχει και ψυχολογία. Λογικό το ντεφορμαρισμα. Τώρα που έχει ηρεμήσει λίγο η ομάδα άρχισε να είναι ενεργός στο παιχνίδι. Την σπιρτάδα του δεν θα την βρει αλλά τα γκολ όπως εχθές θα ρθουν

Πού είχε η Λέστερ 3 χθες;! Δεν έχω δει στοίχημα τώρα τελευταία, ήρεμα ρωτάω :stuck_out_tongue:

Σήμερα βλέπω στο 6 το 1 της Φούλαμ και 4.4 το Χ πάντως… :stuck_out_tongue:

Stoiximan το είχε 3 νωρίς χθες. Μετά το πήγε 2, 70 βέβαια αλλά το πρόλαβα 3.05

Άξιος, άξιος

Και με σας πάντως για άνετο άσο ήταν πριν και όπως πήγε το ματς και ήρθε Χ. Ίσως το 4-4.5 είναι καλό για κάποιους σήμερα, εγώ δεν θα το ακούμπαγα

Δεν παίζω στοίχημα, απλά έψαχνα να δω που είχε 3 απόδοση η Λέστερ γιατί όντως ήταν τρελό και έπεσα στο Φούλαμ-Utd. Στο 2.40 η διπλή για ζητούμενο είναι καλό, δεν τα βάζεις με την κωλοφαρδία της Utd :stuck_out_tongue:

Ο Cancelo παίζει φέτος σαν τον Dani Alves στα καλύτερα του και ακόμη παραπάνω, δηλαδή μπορεί και να σεντράρει :stuck_out_tongue:

Ικανοποιητικη η εμφανιση της Man Utd σημερα με εξαιρεση το πρωτο 5λεπτο που μπηκε τελειως ρηχα στον αγωνα ωσπου δεχτηκε και το γκολ απο τον Lookman(ωραια η ασιστ btw).
Απο εκει και περα μετα βιας περνουσε το κεντρο του γηπεδου η Fulham υστερα απο την πιεση της Man Utd με αποτελεσμα να δεχτει το γκολ απο τον Cavani(αν και ηταν δωρο του τερματοφυλακα της Fulham).
Εν τελει η νικη ηρθε υστερα απο το καταπληκτικο σουτ του Pogba για να χαρισει τους τρεις ποντους στην ομαδα του Solskjaer.

Παραμενει σε τροχια πρωταθληματος και ελπιζω να συνεχισει ετσι(μακαρι δλδ με την ομαδα που εχει).

Σε όσα ματς της Φούλαμ έχω δει, δυσκολεύεται στο γκολ, αυτό είναι το θέμα της. Και χθες έβγαλε τις φάσεις, αλλά δεν μπορούσε να σκοράρει. Καλά όχι ότι δεν ήταν καλύτερη η Utd, αλλά ήταν μια νορμάλ εμφάνιση.

Ο Κλοπ σήμερα αντί να αφήσει τον Οριγκί κολώνα μέσα στην περιοχή να κρατάει παίχτες, τον άλλαξε λες και έφταιγε αυτός που δε βγάζει φάσεις με 11 παίχτες πίσω απ’τη μπάλα. Ας χάσει τώρα να γελάσουμε

1 Like

Μολις τωρα ειδα και εγω αυτο
Η Liverpool χανει 0-1,παει για γκελα.