Premier League

ε?

Εγώ ακόμα πιστευω στην Άρσεναλ…

@nnnkkk Δεν ξερω αν θα μπειτε Champions League του χρονου ε. Για γελια και για κλαματα.

1 Like

Συγχαρητήρια στην Σίτυ, ας δούμε αν του χρόνου θα μπορέσει κάποιος να μαζέψει 100 βαθμούς μπας και πάρει το πρωτάθλημα.

Οι καλύτεροι αυτόχειρες είμαστε

Συγχαρητήρια για πιο πραγμα?

Ρε φίλε, ναι, το δέχομαι πως είναι αυτοκτονία, αλλά έχουμε 74 βαθμούς σε 31 παιχνίδια στην Πρέμιερ (και είμαστε ακόμα μόνοι πρώτοι). Δηλαδή νταξ, θα τελειώσουν την χρονιά με 85-90 βαθμούς, πόσο να τους κατηγορήσεις; Την καλύτερη μπάλα έχουν παίξει συνολικά και θα το χάσουν με 2 ως 5 βαθμούς στο τέλος.

Για εμένα απλά αποδεικνύεται πως αν δεν σκάσεις λεφτά, δεν παίρνεις κούπα. Απλό είναι. Έχουμε γαμώ τις ομάδες, απλά θέλει και άλλα 150-200 μύρια μεταγραφές για 2-3 παίκτες world class με εμπειρία για να κουμπώσουν με τους μικρούς ώστε να κάνεις 1 ήττα (και όχι 3-4) στην σεζόν και για να μπορέσεις να ανταγωνιστείς τους άλλους. Αν ήμασταν 20 χρόνια πριν μια χαρά θα έβγαινε το πλάνο του Αρτέτα, στις μέρες μας είναι ανέφικτο όταν έχεις να κοντράρεις μια ομάδα με δύο εντεκάδες.

Όποιος νομίζει πως δεν τέλειωσε το πρωτάθλημα φέτος, μάλλον ζει στον κόσμο του ή πιστεύει στα θαύματα.

1 Like

Δεν τους κατηγορώ εννοείται. Πετυχημένη είναι η χρονιά έτσι κ αλλιώς. Αλλά ας το χάσουμε απ’ την Σίτι στο Μάντσεστερ όχι από 0-2 2-2 στην Γουέστ Χαμ. Anyway ας απολαύσουμε μπάλα και όσο αντέξουμε

Ε από την Σίτυ θα το χάσουμε. Την Soton την θεωρώ τελειωμένη και νομίζω θα την κερδίσουμε εύκολα σε μια βδομάδα, μετά πάμε στο Ετιχαντ με προβάδισμα, χάνουμε επειδή κάπως θα γίνει η μαλακία (δεν έχει σημασία πως θα παίξουμε) και τέλειωσε η υπόθεση. Εκτός τι να πω, αν πάνε και κερδίσουν εκεί μέσα, χλωμό το κόβω όμως.

ΥΓ. Αν το χάσουμε στους 1-2 βαθμούς να δω ποιος ξεπλένει την ομοσπονδία που μετά την σφαγή με την Μπρέντφορντ αρκέστηκαν στο “Έχετε δίκιο, συγγνώμη, έκανε λάθος ο διαιτητής”.

Εγώ που δεν είμαι Άρσεναλ πιστευω ακόμα στην Άρσεναλ. Όσο είναι μπροστά στοθε βαθμους έχει την δυνατότητα να λέει ότι μπορεί να το κατακτήσει. Στο μεταξύ τους αγώνα θα κριθούν όλα.

Οσο η Σιτι χτυπάει το cl , η Άρσεναλ θα έχει τις ελπίδες της…

Έχει πολύ δρόμο το πρωτάθλημα ακόμη, δεν υπάρχει το “τελειωμένη” που ειπώθηκε για Σαουθάμπτον παραπάνω για καμία ομάδα, όλες (ειδικά αυτές που είναι χαμηλά) θα χτυπάνε το κάθε παιχνίδι γιατί μπορούν να το κερδίσουν. Έχει το προβάδισμα η Σίτι αφού μπορεί να κάνει 10 σερί νίκες, αλλά είναι νωρίς ακόμα

Μόνο Αρσεναλ ρε, με κηδεία μέσα στο Κατάρ!

Α ρε γαμώτο, γιατί έβαλε γκολ η Άρσεναλ, χάθηκε φοβερή ευκαιρία για δούλεμα

image

Αυτοκτονει η Αρσεναλ… θα καταληξει να θελει νικη μεσα στο γηπεδο της Σιτι…

Κοίτα να δεις που θα το γυρίσουν

Βγάζει τά μάτια της μόνη της η Άρσεναλ

Νιούκαστλ - Τότεναμ 5-0 από το 21’ με 5/5 τελικές προσπάθειες!

Ουτε Ευρώπη δεν θα βγει η Tottenham

:handshake: :handshake:

3 Likes

Θελει μεγαλη προσπαθεια να φας 5 γκολ στα πρωτα 20 λεπτα ενος αγωνα απο μια αμυντικογενη ομαδα που εχει παιξει σε μεγαλο μερος της σεζον κατενατσιο.

3 Likes