Premier League

Ξανά, perspective, ο πρώτος χρόνος του Arteta ήταν τη χρονιά του κορονοιου με 4 μήνες off στη μέση της χρονιάς (και με αποκλεισμό από το γαύρο), αλλά οκ, πήρε το FA cup, δεν μπορεί να πει κανείς όχι. Στην πρώτη του χρονιά που έφτιαξε την ομάδα του αυτός πάντως, βγήκε 8ος.

Δεν είναι διασκεδαστικά απλά, όπως η Brighton πχ, σε 1-2 παιχνίδια δεν ήταν η καλύτερη ομάδα, και στο ένα έπαιζε με 9. Ρίσκο υπάρχει όταν δεν παίζουν οι παίχτες πρέπει και παίζουν οι Έμερσον, Ντιερ, Ντέιβις και Χοιμπιεργκ. Ακόμα και σήμερα το ματς πολύ άνετα θα μπορούσε να είχε έρθει 5-1 και να ήταν και δίκαιο.

2 Likes
3 Likes

Ξέρω πως δεν αφορά πολλούς μάλλον, αλλά όσοι μπορούν να δουν πέρα απ’το nEt SpEnD και τους τίτλους, και να αντιληφθούν τι κάνει η Τότεναμ είναι ενδιαφέρον άρθρο. Κάπου είχα αναφέρει παραπάνω νομίζω, πως αν αύριο εφαρμοστούν οι κανόνες του ffp ή/και φύγουν οι Αμερικάνοι, Σαουδάραβες και Ρώσοι sugar daddies, η Τοτεναμάρα δε θα βλέπει κανέναν

Κλαίω με φάτσα Χοολαντ επειδή ο διαιτητής δεν άφησε το πλεονέκτημα στις καθυστερήσεις, και ουσιαστικά στέρησε το 4-3 από την Σίτι :sweat_smile:

1 Like

Ακατανόητη απόφαση, μάλλον νόμιζε πως ο Γκριλις είναι offside ή δεν τον είδε. Δε νομίζω να το έβαζε πάντως, θα τον προλάβαιναν.

Άλλη μια φορά έχω δει κάτι παρόμοιο, στο Βαλένθια - Λάτσιο 5-2 το 2000 (?), που βγαίνουν τελευταία φάση μόνοι τους οι της Λάτσιο, και το λήγει ο κόρακας

Εβγαινε τετ α τετ μονος του και δεν ειναι ο πιο γρηγορος στον κοσμο, αλλα ουτε αργος. Το χειροτερο ειναι οτι αφηνει το παιχνιδι με εμφανη χειρονομια “ελα πλεονεκτημα παμε” και το σφυριζει ΜΕΤΑ την πασα, προφανως γιατι απο την οπτικη του νομιζε οτι η μπαλα παει στους αμυντικους. Τεραστιο λαθος ομως, γιατι εκει αφηνεις το παιχνιδι να παιξει, κι αν χασει την μπαλα ο Γκρηλις τοτε σφυριζεις το φαουλ. Κι ας γκρινιαξουν οσο θελουν οι παικτες της Τοτεναμ για “αργο σφυριγμα”

Εχασες το στοιχημα σου εντωμεταξυ για 5 εκατοστα, ειχε δοκαρι ο Αλβαρεζ :sweat_smile:

Λοιπόν την ξαναείδα τη φάση, ο κόρακας έχει σφυρίξει κατευθείαν στον Χαλαντ δεν αφήνει πλεονέκτημα. Μετά συνεχίζει γιατί νομίζει ότι το παίζουν γρήγορα, αλλά γυρνάει πίσω γιατί η μπάλα κυλάει, ενώ οι άλλοι νομίζουν ότι έχει αφήσει πλεονέκτημα

Αδιανόητο: Ο Αρτέτα δέχθηκε κίτρινη για τον πανηγυρισμό στο 97’ και «χάνει» την Άστον Βίλα! : england365.gr!

Ο γουαρδιόλο με τον κλοπ μπορούν να κάνουν τούμπες και να δίνουν σόου ελεύθερα.

Μη γκρινιάζεις :stuck_out_tongue:

Ο Αρτέτα είναι ο χειρότερος σε αυτό το πράγμα, δεν παίζει να έχει κάτσει στο τετράγωνο του μέσα πάνω από 14 δευτερόλεπτα 3 χρόνια τώρα.

Κρατημένη του την είχαν για τις δηλώσεις του για τη διαιτησία ενώ είπε αυτά που θέλουν να πουν όλοι εν τω μεταξύ. Airpods Albert με Άστον Βίλα. Είχε κάτσει μια φορά κι απέναντι στη Σιτι και είχαμε παίξει εξαιρετικά

Τι έπρεπε να γίνει για να δώσει πέναλτι στην κλωτσιά στον Ζεσούς; Ξεφτίλα λίγο ε.

Κατά τ’αλλα μια χαρά μπάλα και εντελώς μονοτερμα. Δεν χάνεται το ματς, μακάρι να το κερδίσουμε κιόλας.

2 Likes

Τελικα δυστυχως χαθηκε το ματς ομως.

Δεν θέλω να φέρω σουπερλιγκατη γκρίνια αφενός γιατί γενικά η διαιτησία είναι αντιστρόφως ανάλογη της ποιότητας της Πρέμιερ και αφετέρου γιατί υπάρχουν πολλές καλές ομάδες και δεν γίνεται να κερδίζεις συνέχεια αλλά δεν μπορώ με τρώει. Έχω βαρεθεί να είμαστε μονίμως αυτοί που την πατάνε κάντε κάτι ρε Άγγλοι κρίμα είναι.

Με την Νιούκαστλ δεν είπα τίποτα γιατί δεν κάναμε μισή φάση εδώ ήμασταν καλύτεροι και δεν πήραμε τίποτα. Και διαβάζεις για τρομερό Έμερι και Άστον Βίλα που πάτησε την Άρσεναλ και λες άλλο ματς είδαν αυτοι;

Τεσπά άκρως θετική εμφάνηση σε μια δυσκολη έδρα πράγμα που με ευχαριστεί γιατί περίμενα ματς καρμπον με την Νιούκαστλ. Η ομάδα ανεβάζει στροφές και ευχής έργον είναι να μπορει να παίξει όπως στο 1 ημ με Γουλβς αλλά σε μεγαλύτερη διάρκεια. Coyg

Υγ Μεταγραφή παρτενέρ του Ράις χθες όπως και φορ του κουτιού.

Υγ2 Τρομερά ενδιαφέρον πρωτάθλημα μέχρι τώρα. Όλοι μπροστά έχουν παθογένειες και χάνουν βαθμούς αρκετά συχνά. Μάλλον ήρθε η ώρα να κριθεί το πρωτάθλημα κάτω απ’ τους 90 μετά από καιρό

1 Like

Το ματς ήταν για 1-2 ή 1-3 σβηστά χθες, ας ανάψει κανά κεράκι ο Έμερυ (που μου είναι πολύ συμπαθής γενικά και δεν αρνούμαι επουδενί το έργο του στην Villa). Και ούτε εμένα μου αρέσει να στέκομαι στην διαιτησία, ας αξιοποιούσαμε κάποια από τις κλασικές ευκαιρίες μας, αλλά είναι παράγοντας και νιώθεις πως πάντα είναι απέναντι στην ομάδα.

Στα μεταγραφικά, εγώ πρωτίστως, από τότε που έφυγε ο Όμπα το φωνάζω και το φωνάζει και το ρόστερ, θέλω φορ. Κανονικό σέντερ φορ. Τον αγαπώ τον Ζεσούς, αλλά δεν μπορεί να τραβήξει κουπί μόνος. Το σενάριο Βλάχοβιτς που έπαιζε μου ακούγεται ιδανικό, προσωπικά, κρίμα που δεν ευδοκίμησε όμως.

Ο Έντεγκαρντ έχασε 2-3 φοβερά, ειδικά το ένα ήταν άχαστο και δεν το πήγε καν πάνω στο τέρμα.

Ο Έμερι προπονητάρα είναι, δε νομίζω ότι ξεχνάει και τον τρόπο με τον οποίο είχε φύγει από την Άρσεναλ. Εν τω μεταξύ, ακόμα και σήμερα έχετε αυτόν που τον αντικατέστησε.

Τέρμα γιατί αλλάξατε; Μια χαρά δεν ήταν ο Ράμσντεηλ; Γιατί τον κάψατε;

Στην Αρσεναλ απέτυχε απλά. Δεν ταιριάζουν ολοι οι προπονητές με ολες τις ομάδες και δεν χρειάζεται να φταίει κάποιος είναι λογικο

Κανείς δεν ξέρει μονο ο Αρτέτα. Κάθε κοουτς και τα κολληματά του

Βλάχοβιτς θα ήταν καλή περίπτωση. Θα πάρουμε φορ σίγουρα και ίσως χρειαστεί να φύγει και ο Εντι. Στα χαφ ακουγεται πολυ πώληση Παρτευ και μεταγραφή Παουλινια απο Φουλαμ. Μακάρι θα πω εγώ.

O Νκετια έπρεπε να είχε φάει κόκκινη στο μεταξύ μας ή όχι?

Σε ενα χρονο και κατι μηνες, δεν γινεται να μιλαμε για “αποτυχια”. Κανενας προπονητης στον κοσμο δεν εχει δειξει το μαξιμουμ των ικανοτητων του μεσα σε μια σεζον. Οσοι πηραν πρωταθλημα στην πρωτη τους σεζον σε ομαδα, χρειαστηκαν και τον παραγοντα τυχη πιθανοτατα.

2 Likes