Premier League

Εγώ ελπίζω κάποια στιγμή η ΑΙ να αντικαταστήσει κάθε ανθρώπινο παράγοντα στην αθλητική διαιτησία (καλό ταμείο ανεργίας και στους τηλεκριτικούς διαιτησίας επίσης).

2 Likes

Ωραίο γκολ, τώρα που ξέρω πόσο σημαντικό ήταν in the big picture το απολαμβάνω κι εγώ

Αν η διαιτησια ηταν τελεια στην πραγματικοτητα, κανενας δε θα το εβρισκε βαρετο, και η απολαυση του αθληματος θα αυξανοταν, καθως οι συζητησεις για την διαιτησια ειναι αυτες που ξενερωνουν τον μεσο φαν ενος αθληματος, κι οχι αυτες που κανουν το αθλημα ενδιαφερον. Η μαγεια του ποδοσφαιρου ειναι υπερβολικα μεγαλη για να εξαρταται εστω και στο παραμικρο απο την ιντριγκα που μπορει να προσθεσει μια κακη διαιτησια.

Εσυ μαλλον το λες ειρωνικα, αλλα δε μπορω να σκεφτω τιποτα καλυτερο για το ποδοσφαιρο αυτην την στιγμη, ισως εκτος απο καποιο salary cap.

Όχι το λέω απόλυτα σοβαρά, είμαι 100% υπέρ στον συγκεκριμένο τομέα εφόσον η τεχνική υλοποίηση γίνει δυνατή.

https://youtube.com/shorts/ZQkpWhDEzA4?si=YzL_mR0waattm4B8

Καλά δεν περιμέναμε και κάτι καλύτερο απ’ τα αμερικανάκια

The relevance intensifies :joy:

Ασχετο εντελως με Murica, απλως νομιζω μετα την τριτη σερι χρονια που βλεπεις την διαιτησια να σφαζει Bayern Munich και Juventus επειδη τυχαινει να παιζουν με αντιπαλο Ρεαλ Μαδριτης, και η τελευταια κατακταει 4 τιτλους σε 5 χρονια απο τους οποιους αξιζε βαρια τους δυο, ε καπου ξενερωνεις.

Το αποπανω που γραφεις προφανως οχι απλα δεν ισχυει, αλλα ειναι και τρελη υπερβολη. Υπαρχουν παμπολλα παραδειγματα ομαδων που εχουν κερδισει ή χασει τιτλο (ή εχουν πεσει κατηγορια) λογω προκλητικων και απαισιων λανθασμενων διαιτητικων αποφασεων, ενω καποιες φορες (ομολογουμενως περισσοτερο στο παρελθον) υπηρξαν και στημενα πρωταθληματα ή εστω αγωνες.

Το να γκρινιαζει καποιος φαν της Liverpool βεβαια για διαιτησια ειναι αλλο θεμα, το οποιο προσωπικα μονο διασκεδαση μου προσφερει. Τι να πουν και ομαδες που εχουν οντως αδικηθει δηλαδη.

Δεν είσαι ο μόνος που διασκεδάζει εδώ πέρα πάντως να ξέρεις :wink:.

Αυτό είναι, ο Κύρος έφτιαξε έναν ρομπότ σφυρίχτρα που δεν κάνει λάθη

Βρήκα και τα δύο παρακάτω, απίστευτα γαμάτα

9 Likes

Έπος :ok_hand: :+1:

image

Lupin τώρα

star-wars-yoda

Ντάξει, απ’το πουθενά κέρδισε το ματς, με το που έκανε το 0-2 δεν ξανακούμπησε τη μπάλα η Villa, έχω να δω τόσο καλή εμφάνιση της Utd δεν ξέρω κι εγώ πόσο καιρό

Τι κανεις ρε Αρσεναλαρα της καρδιας μας παλι :smiling_face_with_tear:

Δυο σερι ηττες στο τελος της χρονιας και μαλλον τα ονειρα τελειωνουν και για φετος?

Είναι εδώ και κάποια ματς που δεν βλεπομαστε αλλά δεν τα παρατάμε ακόμα

Σοβαρή Arsenal με generational talent Rice και Saka, Martineli, Odegaard, Jesus έτοιμους για step up: 1 νίκη στα τελευταία 5 και 40 βαθμούς
Spursy spurs με 10 παίχτες εκτός και σε κάθε ματς νέο τραυματισμό: 4 στα τελευταία 5 και 39 βαθμούς

+

“Νεανική” και “ταλαντούχα” Chelsea στην έδρα της εκ των ουραγών Λούτον: Παραλίγο 3-3 από 0-3 μέχρι το 80’, 28 βαθμούς.

:clown_face:

Ο Milner επιασε τον Giggs σε συμμετοχες στην Premier League και πλεον συγκατοικουν στη δευτερη θεση - για πολυ λιγο, λογικα. Εχει παιξει καθε ετος απο το 2002 που ξεκινησε μεχρι το 2024, δηλαδη παιζει 23 ετη :open_mouth:. Σημερα εκλεισε τα 38, ειναι εκπληκτικα γυμνασμενος και πειθαρχημενος (δεν πινει καν αλκοολ - Αγγλος να σου πετυχει :joy:), μακαρι να παραμεινει υγιης και να περασει του χρονου με τη φανελα της Brighton τον Gareth Barry, που ειναι στην πρωτη θεση. Πολυ καλος και υποτιμημενος παιχτης ο Milner, ξεκινησε απο τη φοβερη Λιντς που τοτε ειχε Βιντουκα, Κιουελ κλπ (τον θυμαμαι, επαιζε πλαγια), περασε απο Νιουκαστλ, Αστον Βιλα, Σιτυ στις αρχες των '10ς και απο '15 με '23 απο Λιβερπουλ. Απο ολους σχεδον τους παραδοσιακους εχθρους της ManU, οπως εχω καποτε ξαναγραψει :joy:.

2 Likes

Γκολάρες στο Νιούκαστλ - Σίτι, ειδικά το 2-3 αδιανόητο αυτό που έκανε ο πιτσιρικάς

1 Like