Premier League

Μεγα λαθος για μενα αυτο που εκανε ο Klopp και ανακοινωσε οτι φευγει απο Λιβερπουλ μισο χρονο πριν το τελος της σεζον. Αυτο νομιζω δημιουργησε στην αρχη μια χαρμολυπη στους παικτες της ομαδας, οι οποιοι ξενερωσαν πληρως που φευγει αφενος, αφετερου εδειξαν να θελουν να δωσουν το 100% τους για να παρουν το πρωταθλημα και το Europa League πριν φυγει ο Klopp.

Ομως το χρονικο διαστημα ειναι τοσο μεγαλο, που πλεον αυτο το πεισμα εχει αντικατασταθει απο resentment και ξενερα, τα οποια ενισχυονται απο καθε αρνητικο αποτελεσμα για την ομαδα. Ειναι λιγο θλιβερο να βλεπει κανεις εναν τετοιο προπονητη να φευγει με τετοιο τροπο απο μια ομαδα με την οποια κατεκτησε τα παντα. Ουσιαστικα πλεον θελει μερικα θαυματα για να παρει τον τιτλο στην Αγγλια, και αποκλειστηκε απο κυπελλο και Ευρωπη. Νομιζω επρεπε να περιμενει μεχρι τον Μαιο για να ανακοινωσει οτι φευγει.

Δεν ξέρω αν αυτό έπαιξε ρόλο αλλά υπολειτουργούσε καιρό. Είχε και πάρα πολλές απουσίες η Λίβερπουλ βέβαια για να είμαστε δίκαιοι αλλά κέρδιζε συνέχεια με το στανιό. Πριν καταρρεύσει δεχόταν γκολ συνέχεια άσχετα που το γυρνούσε.

Anyway θαύματα έκανε έτσι κ αλλιώς ο κλοπ με τα προβλήματα που είχε. Είχε την φετινή Λίβερπουλ διεκδικητρια του τίτλου παραπάνω καιρό απ’ ότι της άξιζε.

Σαλάχ πολύ καλό 2ο μισό. Καρφί για Σ. Αραβία πάει

1 Like

Η ειρωνεια ειναι πως με τις απουσιες εκανε ενα τρελο σερι απο νικες, και ειχε ελαχιστες απωλειες σε βαθμους, ενω τωρα που εχουν ψιλο-επιστρεψει οι περισσοτεροι, πασχιζει να κερδισει.

Το καλο για την Αρσεναλ με την νεα απωλεια της Λιβερπουλ ειναι οτι πλεον εχει μονο μια αντιπαλο ουσιαστικα για την κουπα. Απλα πρεπει να ελπιζει απο την Τοτεναμ να κοψει βαθμους απο την Σιτι. Ειμαι σιγουρος οτι ο @nnnkkk θα το απολαμβανει αρκετα αυτο :stuck_out_tongue: Win-win η φαση για τον ιδιο, ειτε θα κοκορευεται (pun intended) οτι η Τοτεναμ σας χαρισε πρωταθλημα αν κερδισουν την Σιτι, ειτε θα χασουν απο Σιτι και θα σας τρολλαρει επειδη το χασατε εξαιτιας τους

1 Like

Κυνηγάει και Τσου Λου η Τότεναμ ρε. Οπότε μάλλον να μας κερδίσει θα θέλει

Α εγώ είμαι ευχαριστημένος από τη Λίβερπουλ σήμερα πάντως

Μόνο τον Γκακπο δεν έπιασα, έκανε 8 σουτ κανένα στο τέρμα, και κάπου στο 70 βλέπω να σηκώνει Νούνιεζ, Σαλάχ και λέω θα τον βγάλει και έκανα cash out. Τελικά δεν τον έβγαλε άρα έκανα τη σωστή επιλογή

3 Likes

Διαβασε τι εγραψα ρε συ :stuck_out_tongue:
Στο ματς μεταξυ Τοτεναμ και Σιτι αναφερομαι, οχι στο αυριανο.
Η Αρσεναλ δεν εχει επιλογη να χασει βαθμους αυριο προφανως.

1 Like

ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ

1 Like

Ετοιμος να χασεις το χιλιαρικο που εβγαλες βλεπω :stuck_out_tongue:

2 Likes

@nnnkkk τους έκλεισες βλέπω.

@QuintomScenario please forgive me τα διάβασα λίγο τροχάδην στην αναμονή για μπάνιο μετά από μάχη στο μπάσκετ :stuck_out_tongue:

1 Like

Α ρε Τσελσάρα

Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά.

Δύσκολο ματσάκι το σημερινό, είναι πολύ καλή η Άρσεναλ αλλά είναι ντέρμπι. Νομίζω μόνο το περσινό τριμπαλο ήταν το μόνο διπλό κοντά 5-10(?) χρόνια ή κάτι τέτοιο. Αν θέλει να πάρει πρωτάθλημα, πρέπει να το πάρει αυτό το ματς. Το φοβάμαι ότι θα έρθει κανένα 1-5 γιατί θα τους βγουν όλα και στην άμυνα είμαστε ψιλοτρύπιοι.

Για πάμε προβλέψεις

  • Νίκη Τότεναμ
  • Θρίαμβος Τότεναμ
  • Ήττα Άρσεναλ

0 voters

Το θα μας βγουν όλα με μια 2 λέξεις γράφεται Martin Ødegaard.

Τεσπά θα πέσουν κορμιά γιατί καίγονται και οι 2 πέραν της αντιπαλότητας. Όλα πιθανά από άσσο μέχρι διπλό. Ελπίζω διπλό.

Ας σκοράρουν Romero και White από τη μία και από την άλλη ή ας λήξει 0-0.

Να πάρουμε και κανά ποντάκι στο fantasy, γιατί χθες δεν μας βγήκε καθόλου καλά.

Το χω παρατήσει το fantasy προ πολλού. Επειδή συμπαθώ πολύ τον Ange ελπίζω να κερδίσουμε οριακά.

Στο πολλ αποπανω ψηφισα θριαμβο Τοτεναμ γιατι φανταζομαι πως μπερδευτηκες και ηθελες να γραψεις θριαμβο Αρσεναλ. Τρια μπαλακια ως τωρα στο ημιχρονο παντως, μια χαρα. Για πες νννκκκ, γιατι παραπονιουνται τα κοκορια για φαουλ στην αρχη του δευτερου γκολ?

1 Like

Εε μλκιες, δεν ήταν ποτέ πέναλτι αυτό. 90% που τρώμε είναι ή από κόρνερ ή χάνουν την μπάλα έξω απ’την αντίπαλη περιοχή, και βγαίνουν μόνοι αντεπίθεση.

Νταξει, δεν είναι για 0-3 το ματς, αλλά η Άρσεναλ είναι πολύ χαλαρή, όποτε θέλει θα έβαζε γκολ ενώ εμείς αγκομαχάμε.

Παίζοντας ακριβώς το ίδιο παιχνίδι μπορεί να βάλει άλλα 3 γκολ χωρίς να κάνει τίποτα

1 Like

Άρσεναλ είσαι αφού :joy:. Δεν ησυχάσουμε ποτέ

1 Like

Πως θα γίνει να χασουν οι αραβες κανα βαθμό τωρα…;

I wouldn’t bet on it…

Θα προσκυνήσουν στο ναό όπως κάθε χρόνο.

Για το ματσάκι χθες, με λίγο διαφορετικές στιγμές (οι κεφαλιές του Ρομέρο ή να μην ήταν οφσάιντ ο Βαν ντε Βεν) θα μπορούσε να το παίρναμε κιόλας, αλλά ήταν ψιλοδίκαιο το αποτέλεσμα.

Οι Αρσεναλαιοι δεν παίξαν τίποτα, αλλά ήταν σχεδιασμένο και παίζανε δύο ταχυτητες κάτω, μου θύμισε τον τελικό Ρεάλ Λίβερπουλ πρόπερσι, η μια ομάδα να παίζει ο,τι καλύτερο μπορεί και η άλλη να είναι χαλαρή και όποτε ήθελε θα κέρδιζε.

Ενώ πέρσι (τελικά ήταν 0-2 όχι τριμπαλο, θυμόμουν λάθος) ήμαστε σκορποχώρι, φέτος είναι η πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια που θυμάμαι που η Άρσεναλ ήταν απλά η καλύτερη ομάδα στο ντέρμπι, πως να το πω ανωτερότητα.

Νταξει, πρώτη χρονιά του Αντζε είναι, δεν πάμε άσχημα, αν δεν ήταν οφσάιντ ο Σόνι στο παιχνίδι με την Τσέλσι θα ήταν όλα πολύ διαφορετικά, αλλά τι να κάνεις. Θέλουμε σέντερ φορ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ και ένα 6 παιχταρά για να ανέβουμε επίπεδο. Μάντισον και Μπετανκουρ έχουν αργήσει παρά πολύ να συνέλθουν από τους τραυματισμούς τους, και δεν προσφέρουν τίποτα 10-15 παιχνίδια τώρα.

Πρόβλεψη μου, αν κερδίσουμε τη Σίτι, θα κάνει γκέλα και η Άρσεναλ γιατί είναι χεστηδες :stuck_out_tongue: