PRO EVO vs FIFA

ολες τις μέρες διαθέσιμος είμαι. εκτός αν διέλυσες το χειριστήριο σου

Για pc πιο από τα 2 να προτιμήσω;

Διέλυσα ένα. Αλλα έχω και δεύτερο. Πάρε FIFA φίλε. Ειναι καλύτερο παιχνίδι.

Τα demos και των 2 ειναι διαθεσιμα για PS3,

Με μια προχειρη δοκιμη, συνεχιζει να υπερτερει μαλλον το FIFA, αλλα το PES δειχνει αλλαγμενο προς το καλυτερο.

To FIFA 14 συμφωνα με wikipedia θα εχει licensed την Superleague και την ανοιξη πιθανοτατα θα βγει και κανα add-on για το Παγκοσμιο Κυπελλο οπως εγινε για το Euro 2012 (και οχι ξεχωριστο παιχνιδι). Αν ειχε και τα δικαιωματα του CHL / Europa League (τα εχει το PES) θα ηταν επιλογη χωρις 2η σκεψη

Btw, μηπως ξερει / θυμαται κανεις αν ειχε customize cup στα προηγουμενα FIFA ωστε να μπορεις να φτιαξεις ενα τουρνουα στο format του CHL?

κατεβασα το demo φιφα 14!! καλο. πολυ καλο. καλη κινηση με την μπαλα, τρομερες επαφες στους παιχτες. ομορφη ροη τα ματσακια. και ειναι δυσκολο ετσι? οχι λαλακειες!

[COLOR=“Black”][SIZE=“3”]υπαρχει custom cup αλλα περυσι δεν υπηρχε η σαχταρ ντονετσκ ας πουμε. [/SIZE][/COLOR]

σαν επιλογη το χω ξαναπει και παλαιοτερα. οι φανατικοι με τη μπαλα και τα football simulators διαλεγουν φιφα. ολοι κολλημενοι με το προ ημασταν αλλα απο καποιο σημειο και μετα , αναπτυξη 0!!

προς το καλύτερο σε μερικά σημεία που θέλαμε το προ, δεν δοκιμάζουμε ποτέ φιφα :stuck_out_tongue:

το προ εχει σαπισει ανεπιστρεπτι ενω εδω και 4 χρονια το φιφα κανει θαυματα. αλλαξοπιστειστε οσο ειναι καιρος

Το φιφα γαμαει το προ για πλακα σε επιπεδο gameplay, αλλα η EA ειναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ οσον αφορα το customer support, και οι σερβερς της ειναι απαισιοι.
Πλεον ο μονος σοβαρος λογος να αγορασεις παιχνιδι απο μεγαλη εταιρεια ειναι το online, και οσον αφορα την ΕΑ δεν αξιζει σε καμια περιπτωση.

Εγώ που κοπανιεμαι στο ultimate team δεν έχω πρόβλημα . Σημερα θα δοκιμάσω και προ 14 demo

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Μόλις έπαιξα 2 ματσάκια στο FIFA. Πολύ καλό μου φάνηκε με αρκετά ενδιαφέρουσες προσθήκες, όπως το κοντρόλ της μπάλας που πρέπει να είναι σε σωστό ρυθμό τρεξίματος ο πάιχτης για να μην τη χάσει. Επίσης μου φάνηκαν πιο φυσικές οι κινήσεις των παικτών στο χώρο καθώς και στα σουτ, κεφαλιές κλπ.

Στο Ultimate Team δεν εχεις προβλημα στο online? Να υποθεσω δεν παιζεις σε PC ε?

Ναι παίζω σε ps3 και είναι Κομπλέ. Το προ στο demo είναι … Ολοι οι φανατικοί το χουν γυρίσει στο φιφα .

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Οκ, εγω για PC μιλουσα αποκλειστικα, εκει ειχε γινει ενα αγριο ντου απο cheaters το οποιο αντι να αντιμετωπισει η ΕΑ, το αφησε να εξαπλωθει. Παρα πολλα accounts κλαπηκαν,και δεν μπορουσες να βρεις με τιποτα εστω εναν να παιξεις ενα ματς αν εφτανες Division 1, επεφτες συνεχως πανω σε bots.

Και εχουν κοψει και το lan mode οι κατεστραμενοι.

Καλα πέρυσι είχε γίνει κι μεγάλο ντου στους λογαριασμούς των χρηστών και πέσαμε οι σέρβερς γενικά . Εγω μιλάω γιατο παιχνίδι αυτο καθαυτό !

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

[B][I][U]Pro Evolution Soccer 2013 - Περιγραφή Σωτήρη Γεωργούντζου[/U][/I][/B] :respect:

μονο φιφα 2002 στο πσ2 ρε απιστοι. η μπαλα προοριζεται αλλου μετα απο σουτ και παει αναγκαστηκα στα χερια του τερματοφυλακα και μπερδευεται το ματι σου.

Πήρε κανείς FIFA 14?

Για πρώτη φορά στα χρονικά είπα να πάρω ένα ποδόσφαιρο και εγώ. Το παιχνίδι κρασάρει σαν τρελό. 15-20 φορές το ξεκίνησα μόνο 2 φορές άρχισε αγώνας και δεν με πέταξε στα windows. Πήγα στο site τους αλλά τα solutions που πρότειναν δεν βοήθησαν. Υπάρχει παρόμοιο ιστορικό με το παιχνίδι;

To customer support της ΕΑ ειναι απαισιο. Δεν το εχω ακουμπησει ακομα το FIFA 14, δεν ξερω αν και ποτε θα το κανω.

Μηπως ειναι θεμα του υπολογιστη σου (της καρτας γραφικων βασικα)? Κατεβασες τις ρυθμισεις?

Όχι με τίποτα, και από κάρτα και από όλα είμαι οκ. Βασικά το πρόβλημα όπως είδα είναι κοινό. Στην σελίδα του support το ανέφεραν συγκεκριμένα (τρέχει κανονικά στην αρχή κάθε φορά, διαλέγεις τις ομάδες και όταν πας να ξεκινήσεις το παιχνίδι κρασάρει και σε πετάει έξω). Ανέφερε και λύσεις για το συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Κάπως αναμενόμενο αφού οι λύσεις που πρότεινε είχαν να κάνουν με την ανάλυση την οθόνης κυρίως.