PRO EVO vs FIFA

παιδια,εγω που επαιξα και φιφα και προ στο πισι και πιστευω πως το προ ειναι ανωτερο…ισως εχει διαφορα μεταξυ κονσολας και πισι το φιφα αλλα μαρεσε πιο πολυ το προ

ξερει κανεις αν το φιφα για τις κονσολες ειναι η ιδια εκδοση με αυτη για το πισι?

και εμενα μου αρεσουν και τα δυο,αλλα το προ εχει το κατι που ειναι καλυτερα,αα και ΜΑΓΙΚΑ ΓΡΑΦΙΚΑ ΠΑΙΔΕΣ!!!απλα απιστευτα γραφικα φετος το προ…

πολυ ωραια γραφικα indeed φιλε.και λολ στο τελευταιο spoiler:p

Eπαιξα χθες FIFA 10 στο PS3 και σε σχεση με το περσινο pro ειναι κλασεις ανωτερο… δεν εχω τσεκαρει ακομα το φετινο pro παντως

Ειμαι φανατικος του pro, αλλα μαλλον το FIFA εχει παρει κεφαλι πλεον

Δυστυχώ ή ευτυχώς παίζω παιχνίδια μόνο σε PC και από το 2000 και μετά αρνούμαι κατηγορηματικά να παίξω FIFA αλλά το φετινό PRO είναι κάπως απογοητευτικό. Υπάρχει μια αίσθηση πως δε μπορείς να έχει τον απόλυτο έλεγχο.

Αξίζει να παίξω μετά από δέκα χρόνια FIFA? (απαντήστε αυτοί που έχετε παίξει και τα δύο)

έχω ήδη στην κατοχή μου το pro για PS3 και σε μερικές μέρες θα έχω και το fifa, άρα θα έχω άμεση σύγκριση.

Γιαννη μου παραλίγο και θα συμμετείχες και εσύ στο κρας τεστ!

nimlot εγω τα απαιξα και τα δυο,δυσκολη η αποφαση,στα γραφικα ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟ!!!απλα απιστευτα ρεαλιστικα γραφικα,αλλα επειδη τα γραφικα ειναι το λιγοτερο,χμμμ τι να σου πω δεν ξερω,εγω θα ελεγα προ…αλλα το φιφα αξιζει πολυ επισης…δεν εχω καταληξει σιγουρα σε καποιο,ισως τωρα που επαιξα το προ να ξανανοικιασω το φιφα και θα δω,και τα δυο πολυ καλα φετος,

Μιλώντας πάντα για PC, στα του 2009 το pro ήταν ακόμα έτη φωτός μπροστά.
Σ’ αυτά τα γαμημένα ball physics το FIFA εξακολουθούσε να είναι προβληματικό μετά από τόσα χρόνια.

Για τα φετινά δεν έχω ιδέα και ούτε θ’ αποκτήσω λογικά με τη σακαράκα που έχω για Η/Υ. :frowning:

Αποψε επιβεβαιωσα πως οντως στο ps3 το FIFA 10 ειναι καλυτερο απο το Pro 2010

Για pc οψομεθα…

Εκανα φιλοτιμες προσπαθειες να παιξω το Fifa στο PS3 (διαβασα κολακευτικα λογια) αλλα δεν μπορεσα να το ευχαριστηθω. Το Pro για μενα ειναι καλυτερο σε πολλους τομεις απο την κινηση των παιχτων πανω στο γηπεδο,την κινηση της μπαλας μεχρι τα γραφικα.
Γουστα ειναι αυτα.
Υ.Γ. Μου φανηκε λιγο ασχημο οτι οι τερματοφυλακες σχεδον σε ολα τα επιπεδα ρουφανε κατι γελοιοτητες.

και αυτο με χαλασε εμενα ρε φιλε στο προ,πηρα μπουφον στην αρσεναλ γιατι ο αλμουνια ειναι για τα μπαζα,και πιο πολλα και ΓΕΛΟΙΑ ετρωγε ο μαλακας!
επισης οι πασες στο προ ειναι σκετη αποτυχια φετος!!!αστοχες και αδυνατες…:frowning:
αα και κατι αλλο…ΤΙ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΚΑΝΑΝΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ???

Στην αρχή θεώρησα πως είχε πλάκα, μετά έφτασα τελικό κυπέλλου Ισπανίας στο Master League και με Παναθηναϊκό βρέθηκα απέναντι στη Μπάρτσα…

1-4 τα πέναλτι :lol: έχασα εννοείται. Μεγάλη πατάτα.

Εδώ βρέθηκες τελικό κυπέλλου Ισπανίας με τον Παναθηναϊκό (:!:slight_smile: και σε πείραξαν τα πέναλτυ??? :lol:

Ήμουν σίγουρος ότι κάποιος θα σχολίαζε :lol:

Master League είναι, ότι θέλεις κάνεις…!

Κάποια στιγμή θα ψηφίσω “PRO EVO”. Τώρα βαριέμαι.

To σχόλιό μου πάει ακριβώς στο ότι η δομή του Master League (τουλάχιστον μέχρι το 2009 που έχω παίξει) έχει κουράσει. Ίδιες ομάδες, ίδιες διοργανώσεις, βαρεθήκαμε κάπως.

Φέτος πάντως ενσωμάτωσε Champions League και Europa League οπότε είναι λίγο πιο ενδιαφέρον…

δεν μου απαντησατε ομως,πως στο διαλο τα βαραμε τα γαμημενα?

Τα ενσωμάτωσε κανονικά στο Master League? Καλό φαίνεται αυτό αλλά έχει τόσο πολύ περισσότερες ομάδες και πρωταθλήματα ώστε να συμπληρώνει 32 ομάδες στο Ch.L. και 48 στο Europa (Για προκριματικά φαντάζομαι ούτε λόγος)?