Prodigy

Ειμαι φαν του fat of the land iron_aris

κ μενα λυκαβητο ηταν η πρωτη φορα απο τα βραχακια!συμφωνω,το invaders exei κομματαρες αλλα γουστα ειναι αυτα

απλώς το Invaders -[I]σε σχέση με το προηγούμενο ‘ντανς’ Fat of the Land[/I]- είναι πιο [B]dirty[/B],πιο στρητ-πανκι, περισσότερο [B]“metalized”[/B] και περιλαμβάνει περισσότερες επιρροές ([I]μήπως να πω samples[/I]??) από τον [B]χώρο του σκληρού ήχου[/B]: είναι προφανέστατο πως οι Πρόντιτζι επιθυμούν να αγκαλιάσουν ένα ευρύτερο κοινό -[I]όχι μόνο παραδοσιακούς ρειβερς/χαουσερς/κοκ[/I].- που ακούει ροκ, μέταλ,κ.τ.λ…

[B]Και από τα πρόσφατα λαιβ τους, είναι…κάτι παραπάνω από εμφανές πως το ΠΕΤΥΧΑΝ!!![/B]

μόλις μου το είπε ένας φίλος απο Αγγλία. Περίεργο στα 49. (Δλδ δύσκολο να είναι απο φυσικά αίτια)

Σιγα το περιεργο. Μια χαρα σταματαει η καρδια στα 49, ειδικα αν την εχεις επιβαρυνει.

Κριμα ο ανθρωπος.

r.i.p.

τσαρουχας γκαντεμης…

1 Like

Aυτοκτόνησε απ’ότι φαίνεται…

Οχι ρε…οχι ρε Kιθ…

πολύ στενάχωρο να φεύγεις με αυτόν τον τρόπο, τα είχαμε και με τους Κορνελ - Τσεστερ . Πληθαίνει το φαινόμενο και δεν ξέρω τι να πω πλέον

πέθαναν τα 90’ς και ένα μέρος της εφηβείας πολλών φίλων εδώ μέσα

6 Likes

Μεγάλο σοκ και ακόμα μεγαλύτερο καθώς υπήρχε προγραμματισμός για περιοδεία κοκ και τίποτα δεν προϊδεάζε για κάτι τέτοιο.

1 Like

Απτις αγαπημενες μου μπαντες τους εχω δει και λαιβ που παντα ειναι απιαστοι κ ενω ο εγγεφαλος ειναι ο Howlett η ψυχη ηταν ο Flint…ελπιζω να καταλαβει ο Liam οτι Prodigy χωρις την μορφη τους δεν νοείται

1 Like

Ε ναι δεν γίνεται Prodigy χωρίς τον Keith.
Λογικά εδώ θα είναι και το τέλος της μπάντας, ισως ο Liam να συνεχίσει σε άλλα projects, να κάνει άλλα πράγματα στο μέλλον.

RIP Keith. Ένας ένας πριν γεράσουν φεύγουν οι ήρωες της εφηβίας μας. Πάει κι ο Luke Perry…

Ελα ρε, δεν τη εβγαλε τελικα ε; Κριμα κι αυτος…

Πραγματικά πολύ δύσκολη μέρα για μας που μεγαλώσαμε στα 90s

Πολύ κρίμα.

20 χρόνια μπροστά ήταν στα 90ς οι Prodigy. Βάζεις σήμερα οτιδήποτε από τα πρώτα τους 3 αλμπουμς και ακούγεται σύγχρονο.

4 Likes

Πιο πολύ ξενέρωσα όταν συνειδητοποίησα πόσο ΜΑΛΑΚΑΣ ήμουν που δεν τους είδα live τα προηγούμενα χρόνια που μπορούσα. Γιατί για κάποιο λόγο έλεγα “ε, την άλλη φορά, τώρα δε βολεύει” κλπ. Και μένεις μαλάκας όταν συνειδητοποιείς ότι ξαφνικά δε θα υπάρξει άλλη φορά.

5 Likes

Ωραίο αρθράκι απο κάποιον που ήταν εκεί (το blog γενικά είναι μάλλον μέτριο). Ατακάρα πάντως: Metallers, like me, listened to metal. Ravers listened to rave. Punks listened to punk. Dickheads listened to indie. You get the idea.

1 Like