Radio Moscow(8/3/13 Salonica@Gaia)(9/3/13 Athens@6Dogs)(10/3/13 Patra@Πολιτεια)

τι οργια εκανε παλι ο ανθρωπος… 8O

αντε με το καλο να ξαναρθουν γρηγορα

ναι, και για μας που θα τους χάσουμε σήμερα λόγο helloween :? :? :?

Τα εισιτήρια των 12? μέσω eventbrite για απόψε εξαντλήθηκαν. H προπώληση των κανονικών εισιτηρίων 15? μέσω eventbrite έληξε και πολύ σύντομα λήγει και στα σημεία προπώλησης. Στην πόρτα θα υπάρχουν εισιτήρια, ελάτε από νωρίς για να τα προλάβετε!
Σας περιμένουμε :slight_smile:

ειναι λιγο μακρια η αληθεια ειναι.προσωπικα δεν νομιζω οτι περναει κατι απο εκει, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος, καθως μενω στην αλλη ακρη.
σε περιπτωση βεβαια που παρεις ταξι,για το κεντρο δεν θα πληρωσεις πανω απο 5 ευρω.ισως λεω και πολλα.
κατα 80% θα μαι και εγω αυριο.δεν ερχονται και πολλες συναυλιες εδω περα.

και γαμώ τα live !
οι τύποι τα σπάσανε , βασικά οι χορδές της κιθάρας την πλήρωσαν εις διπλούν.
απο το 1ο μέχρι το τελευταίο λεπτό άφθονο-επιθετικό blues-rock .
τι ψυχεδέλειες και ιστορίες …

πάντως αν παίξουν ποτέ στο ΑΝ θα μιλάμε για ιστορική συναυλία .

άντε και του χρόνου.

πόση ώρα παίξανε? και τι πάνω κάτω?

Αν παιξουν στον ΑΝ, θα τους δω κι εγω. Σιξντογκς δυσκολα θα παω.

Έχουν παίξει μια φορά στο Αν πάντως.

Για να πας ναι.Για να γυρισεις μετα το λαηβ οχι.

λόγω … ?

Λόγω του ότι είχα πάει Truckfighters και έφυγα στη μέσα, γιατί βρέθηκα σε άλλο δωμάτιο απ’ όπου μόνο άκουγα και δεν έβλεπα.

Αν ξέρω ότι θα έχει 100 άτομα, θα πάω. Αλλιώς, δε θα πάω να στριμωχτώ εκεί μέσα και να μην μπορώ να αναπνεύσω.

δίκαιο …

από ήχο πάντως είναι κλάσεις ανώτερο :wink:

για Αθήνα…
πολύ καλύτερος ήχος από πέρσι…
πολύ περισσότερη ζέστη από πέρσι…
μια παρέα στο κέντρο του χώρου για μπούφλες…
Mad Alchemy με τα εφέ του έσπειρε…

έπρεπε ΑΝ…

Εχασα τις προηγουμενες συναυλιες τους, δοξα τους Θεους ημουν σε αυτην.
Μπραβο στο συγκροτημα που ανοιξε, δεν τους ειχα ξανακουσει και παλεψαν με το παραπανω για το χειροκροτημα μας. Ψυχεδελικο blues rock με τζαζ στοιχεια μεσα, πολυ κεφι και παληκαρι τραγουδιστης. Ιδανικοι για την εισαγωγη της βραδιας και το απεδειξαν.
Radio Moscow αν και μπορω να πω οτι μου αρεσουνε πολυ, οι ανθρωποι σε συναυλιες το πανε σε αλλο επιπεδο πραγματικα. Ρυθμικοι και μελωδικοι, απογειωθηκαμε ολοι μαζι, δεν καταλαβα καν πως περασε ο χρονος… Το παλεψαμε και για επιπλεον τραγουδι και κερδισαμε. Ελπιζω να τους ξαναδω το συντομοτερο δυνατον. Οι Radio Moscow σαραντα χρονια πισω θα ειχανε κανει πολυ περισσοτερα, αλλα μπορουμε να τους απολαυσουμε τωρα οπως τους αξιζει.

Μην μου βγει και το ονομα πως ειμαι και χιπστερ (μακρυα απο εμας) αλλα ειναι καλο μαγαζι με πολυ καλο εξοπλισμο και εξαερισμο. Για 200 ατομα περιπου (οσο δηλαδη και στο sold out των Radio Moscow) ειναι καλα. Για παραπανω αρχιζει το προβλημα. Το Σαββατο αν και γεματο ητανε καλα, ενω σε αλλη διοργανωση, συγκεκριμενα η ιδια εταιρια που εφερε τους blueneck και τους truckfighters, πατουσαμε ο ενας πανω στον αλλων.
Εκτος θεματος, δεν μπορω να καταλαβω τι αρεσει σε τοσο κοσμο το ΑΝ. Παλιος εξοπλισμος, κακη ακουστικη (μπουντρουμι), εξαερισμος ανυπαρκτος για πανω απο διακοσια ατομα. Δεν θα ευχαριστιωμασταν τον ηχο των Radio Moscow με αυτες τις συνθηκες.

εγώ διαφωνώ…
προχθές στους Moscow ήταν αποπνικτική η ατμόσφαιρα… στο τέλος τσέκαρα το ανοιχτό ερ-κοντίσιον που έβλεπα με την άκρη του ματιού μου και έβγαζε ζεστό αέρα…
το ΑΝ, χωρίς να είμαι ειδικός, έχει βελτιωθεί αρκετά στην ακουστική του…
και είναι και συναυλιακός χώρος, σε σχέση με τo six dogs που δεν είναι (ηλίθια διαρρύθμιση… και τζαμαρία από πίσω…)

Μια χαρά το ΑΝ για συναυλίες μέχρι 300 άτομα. Και μια χαρά ο ήχος του. Αν είναι τίγκα, όλα πάνε προς το χειρότερο (γιατί μερικοί είναι σε σημεία με σκατά ήχο). Εξαερισμό μη ζητάς, μόνο το Gagain έχει της προκοπής, κι αυτό όποτε τον ανοίγουν.

Δεν προσεξα τον κλιματισμο, ο εξαερισμος λειτουργησε καλα. Δεν μυριζα σαν χιλιοχρησιμοποιημενο τασακι, οπως θα γινοτανε αντιστοιχος πχ στο ΑΝ. Εαν δεν εχει αλλαξει κατι που δεν γνωριζω, το ΑΝ εχει εδω και (πολλα) χρονια τον ιδιο εξοπλισμο. Δεν προσεξα καμια ηχητικη αλλαγη απο ολες τις συναυλιες που πηγα. Πως να βελτιωθει ακουστικα απο την στιγμη που ειναι σαν το μπουντρουμι του hero quest με τοσες κολωνες και σωληνες μεσα;

Το ΑΝ ζηταει αρκετα χρηματα γιαυτο που μπορει να προσφερει, 300 ατομα με “λογικο” εισητηριο πιθανοτατα μεταφραζεται πως η συναυλια μπορει και να μπει μεσα. Ο ηχος του ειναι καλος για πολυ πολυ συγκεκριμενα και μη απαιτητικα πραγματα, οχι δηλαδη για τους Radio Moscow. Εξαερισμο καλο εχει το six dogs και το fuzz, το τελευταιο βεβαια τον θυμαται μια στο καποτε.

Ναι, απλά ο Παντελής εξηγεί ότι στο Six Dogs μπορούν να έχουν οπτική επαφή με την μπάντα το πολύ 100 άτομα σε ανθρώπινες συνθήκες.

Τεσσερα σημεια αλλαξα στους Radio Moscow το Σαββατο και στα τεσσερα ειχα οπτικη επαφη με το συγκροτημα. Μια χαρα ανετος ημουν, δεν πατουσαμε ο ενας στον αλλον. Επαναλαμβανω ειναι ζητημα (και μεγαλο) της εκαστοτης διοργανωσης εαν πιταρουνε τον εκαστοτε συναυλιακο χωρο, εχω παει σε sold out συναυλιες του six dogs και ητανε μια χαρα, και σε sold out που πατουσε κυριολεκτικα ο ενας τον αλλον.

φαγωθήκατε με το Αn, και δεν σκέφτεται κανένας ότι εκεί είχε up the hammers που είναι άγριοι αυτοί και φοράνε πολλά ραφτά …

[SPOILER]μην κοροιδευόμαστε ότι άλλαξε ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ηχητικά στο Αn… ί[/SPOILER]