Radiohead vs muse

Οι muse k oi peppers είναι τα κορυφαία ονόματα αυτή τη στιγμή στον τομέα τους…

Όταν πάνε για σύνταξη μπορεί κ να περάσουν από εδώ…

όταν πάνε για σύνταξη μπορεί κ να περάσουν από εδώ…[/QUOTE]

τουλάχιστον να περάσουν…:papas: :papas:
καλά ωστόσο οι συναυλίες τους είναι το κάτι άλλο,βλέπω τώρα muse live at Reading festival…ψαξτε το στο youtube…

Χιχιχιχ.

χιχιχιχ.
χιχιιχιχιχ.
χιχιχ.

χιχι.

i h8 u !!!

οχι ρε παιδια. μη λετε τετοια…

μαλλον εννοεις το ok computer. δηλαδη τα bends και hail to the thief δε σου είπαν τίποτα; οκ, το pablo honey εκτος του creep και anyone can play guitar δεν εχει ουσιαστικά μεγάλα χιτς και βγαινει εκτος. αλλα ρε παιδια, εχουν βγαλει πολυ καλους δισκους.

δεκτο αν προτιμα καποιος τους muse. και γω βασικα τους muse προτιμω. αλλά οχι και υπερτιμημένοι οι radiohead! εχουν κανει μια πολυ καλη πορεία γενικα με λιγες μετριες στιγμες. απλα επειδη τα επομενα δεν ηταν οσο καλο ηταν το ok computer γιαυτο και το λετε αρκετοι. αυτο δε σημαινει πως δεν ειναι καλοι δισκοι ομως…

εδιτ: αναφερομαι σε οσους θεωρουν ότι οι radiohead ήταν ένας δισκος και τερμα, επειδη ετσι εκλαβα το ποστ που εχω σε quote

εγω ψηφιζω muse στο χαλαρο, φεβερη κιθαρα και πληκτρα, καταπληκτικη φωνη, εξαισια τρεγουδια!
οι radiohead μετριοι, με ενα φανταστικο ok computer, αλλα χωρις ψυχη κατα τη γνωμη μου

Βασικα οι Muse ειχαν ως επιρροη τους Radiohead το πολυ μεχρι το showbiz. Μετα (κατα δηλωση τους) επηρεαστηκαν αρκετα απο τους RATM (κιθαριστικα εννοω)…

Εεεε, το ξέρεις ότι το Σόουμπιζ είναι το πρώτο τους ε =ρ

Γιεπ, αϊ νοου… :wink:

radiohead αν κ εχουν αρκετες ομοιοτητες (στα φωνητικα κυριως)

Radiohead… :slight_smile:

Μποθ οβ δεμ.:slight_smile:

Muse:!:

Και οι 2 είναι εξαιρετικές μπάντες. Αλλά επειδή το Absolution αποτελεί έναν απ’τους 10-20 αγαπημένους μου δίσκους (θα μπορούσε να είναι σ’αυτούς και το Ok Computer ή το Bends αλλά αυτή την εποχή δεν τυχαίνει), θα’λεγα Muse.

Ψηφίζω τα Μουσεία γιατί είναι οι αγάπες μου όπως και να το κάνουμε. Άλλωστε είναι πιο καλή μπάντα, αντικειμενικά μιλώντας και σαν γενική αλήθεια.

Δύσκολο…
Οι Radiohead ομως είναι δάσκαλοι σε σχέση με τους Muse… οπότε είναι άδικο να τους συγκρίνουμε…

χμμμμμ…αυτό ήθελε σκέψη…
Ψηφίζω RADIOHEAD που κάθε cd τους είναι καλύτερο από το προηγούμενο…Είναι απλά κορυφή…
Οι muse μου αρέσουν πολύ, αλλά θέλουν πολλά χρόνια ακόμα για να φτάσουν τους Radiohead…

Muse όπως φαίνεται και στο avatar μου…:wink:

Radiohead…για το OK Computer:!:

Radiohead για την διαφορετικοτητα του καθε αλμπουμ τους
δυσκολο να διαλεξεις το καλυτερο τους…