Rap-Hip Hop

Ετσι.Καλα αυτος ο Μαρτιος τιγκα σε συναυλιαρες ειναι.Να δω πως θα βγουμε.Παντως Cunninlynguists με 10 ευρω δε χανεται

και μην ξεχναμε αυτο το παρασκευοσαββατο σε Αθηνα και Σαλονικα οι τιτανοτεραστιοι dilated peoples !!! Μαζι με soulcast απο γαλλια!!!8)8)8)

Αγαπητοι ραπαδες, ελπιζω ολοι να εχουμε ξεκαθαρησει πως ο καλυτερος και πιο αυθεντικος rap δισκος που υπηρξε ποτε ειναι το same as it ever was των house of pain, ο δευτερος καλυτερος ειναι το house of pain απο την ιδια μπαντα. Μαζι, με το all eyez on me (tupac) συμπληρωνεται τριαδα. Με το τελευταιο η πρωτη μου επαφη ηταν οταν πηγα αργα βραδυ στο σπιτι ενος φιλου και και εβαλε αυτο το δισκο στο cd player εν το μεταξυ εγω θεωρουσα οτιδιποτε ραπ για τα μπαζα και προτιμησα να ασχοληθω με κανενα τσοντοπεριοδικο. Ομως απο το πρωτο τραγουδι εμεινα μαγεμμενος! Εκεινος προσπαθουσε να μου πιασει κουβεντα αλλα εγω απανταγα μονολεκτικα η δεν απανταγα καθολου γιατι η προσωχη μου ηταν στο δισκο. Κανα μησαωρο μετα αυτος κοιμηθηκε (απορω πως το πηρε ο υπνος μετα απο 3 βαριους καφεδες βραδιατηκα) αλλα εγω εμεινα ως αργα το πρωι και ακουσα το δισκο καμια εξι-εφτα φορες…αααααχ…σαν χθες το θυμαμαι…

Dilated peoples Line in Salonika!!!

http://www.youtube.com/results?search_query=dilated+peoples+thessaloniki&oq=dilated+peoples+thessaloniki&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=2095l9130l0l9480l34l33l2l15l8l3l425l4186l0.5.8.1.2l16l0

:bow::bow::bow::bow::bow:

Σημερα Αθηνα!!!

άν και δε πρόλαβα ακόμα να το ακούσω, το δεύτερο άλμπουμ των die antwoord κυκλοφορεί εκεί έξω!

Και στη Θεσσαλονίκη οι [B]CunninLynguists[/B] :D:D:D:D:D:D:D

Μαζί με J Melik & Elephant Phinix και Μουσικοί Ισοβίτες

Οι τελευταίοι έβγαλαν καινούριο single σήμερα link

10? http://cunnin-atom.eventbrite.com/

Λοιπόν μπήκα να ποστάρω αυτό το ΕΠΟΣ “Enter The Ninja” που απ’ότι βλέπω και 2 ποστ πάνω δεν είναι άγνωστοι!

οκ δεν ακούω ΚΑΘΟΛΟΥ hip hop και τα ρέστα όχι γιατί το σνομπάρω αλλά δεν έχω ασχοληθεί. πάντως το συγκεκριμένο το έχω λιώσει… μέχρι και ήχο κλήσης!!!

Έχει κανένας να προτείνει κάτι σε ίδιο στυλ;;;

το κομμάτι που έδωσες φίλε μου είναι απ’το πρώτο τους άλμπουμ. Πρίν λίγες μέρες κυκλοφόρησε και το δεύτερο με τίτλο Ten$ion, το οποίο είναι πολύ καλύτερο κατά τη γνώμη μου και πρέπει να το τσεκάρεις άν δε το έχεις ήδη κάνει.

Τώρα άλλους σαν die antwoord δε νομίζω πως μπορείς να βρείς, γιατί είναι ξεχωριστοί σ’αυτό που κάνουν, και εμφανισιακά με το αστείο zef image τους, μα και μουσικά το rave rap που λένε πως παίζουν. Συγκροτήματα πάντως που συνδιάζουν ηλεκτρονικό ήχο με hip hop βρίσκεις αρκετά, ξεκίνα με LMFAO και Hyper Crush, μήπως και γουστάρεις.

τι ειναι τουτο;;;

Αχα… thx mate :smiley:

προχτές κυκλοφόρησε και το δεύτερο άλμπουμ του Tyga και είναι λίγο τίγκα…

βγήκε κι από Επίλεκτους (ξαδέρφια των Βήτα Πείς) το Αντίδοτο, παραγωγάρες μέσα σε άλλο επίπεδο τελείως!

Ισχυει. Το κακο ειναι οτι χανει καπως στα ραπια, θα μπορουσε να τους βγει πολυ καλυτερο. Αλλα οτι ειναι ωραιο, ειναι.

[CENTER][B]Schoolboy - Q Habits & Contradictions[/B]
[/CENTER]

μου έκανε ζημιά!

Weed and brews, weed and brews
Life for me is just weed and brews
I fucked her once, then I could fuck her twice :drunk: :lol:

τσεκαρετε.
και ενα δειγμα
http://www.youtube.com/watch?v=I-WzEeq4CEk&feature=relmfu !

Δε ξέρω τι είναι αυτό και ποιός είναι ο κύριος, 4/5 σκάει επιτέλους το Εύφλεκτον και τελειώνει εκεί το ελληνικό χιπχόπι.

ο τελευταιος δισκος του Mani απο bong da city ειναι αν οντως αναρωτιεσαι :stuck_out_tongue: αλλα ενδιαφερον αυτο για το βπεις.αναμένουμε

Τελικά έσκασε νωρίτερα, 4/5 είναι το live στο Fuzz με παρουσιάση του νέου δίσκου!

Το ελληνικό χιπχόπι τελειώνει στους ΒήταΠεις. ΛΟΛ. Μάλιστα.