Remixes

Thank you. :slight_smile:

Ας βάλουμε και ένα πασίγνωστο.

To remix του Adrian Hates (των Diary of Dreams - και όχι των Diorama που λαναθασμένα αναφέρει το λινκ), στο Bladerunner του Βαγγέλα μας. Καλόοοοοο

(εμφανίζεται και ο user Deckard στην αρχή χαχαχαα)

Γενικά με remixes δεν έχω πολυασχοληθεί.

Ο cirkus έχει ένα δίκιο για τα Oceanic remixes, είναι άνισο. Έχει βέβαια μερικά τρομερά (obviously Patton και Broadrick). Γενικά σχεδόν ό,τι έχω ακούσει από Broadrick αξίζει…

Από την άλλη μ’ αρέσουν μερικά remix και σε πιο χαλαρά κομμάτια, πχ. το πιο heavy remix του Enjoy The Silence ή το Jacques Lu Cont remix του Mr Brightside.

Γαμεί αυτό.

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Είμαι ήδη στην τρίτη φορά. Εξάρτηση το ρεμίξ…

(Μου πρότειναν cameo εμφάνιση και δεν μπορούσα να μην δεχτώ)

H special edition του thirteen step των perfect circle εχει φοβερα remix όπως και τα remix στους Depeche Mode στο ομωνυμο δισκίο…

Επίσης οι jazz-o-φάνς καλά θα κάνουν να ακούσουν το “Shades Of Blue” του Madlib όπου ηχογραφήσεις της Blue Note λαμβάνουν μεγάλης περιποίησης. Και για να μην ξεχνάμε το μεταλλικό μας υπόβαθρος, σαφής αναφορά οφείλει να γίνει στο “Disguised Masters” που και μόνο το remix των Magenta να είχε στο “Ad Astra” θα έπρεπε να μνημονευτεί.

πω πω τι φωλς που είναι αυτοί οι Coroner…

To έπος “Worlock” των Skinny Puppy στα χέρια του Rhys Fulber των Front Line Assembly (γνωστός και από τα remixes στους Fear Factory)

~bump~

γιατί έχω πάθει πλάκα με τούτο δω

Ο Peter Sellers κάπου κάποτε είχε κάνει μία spoken version του κλασσικού A Hard Days night

και έπεσα πάνω σε αυτό εδώ το remix

που γαμεί

Ξεθάβινγκ.

[B][I]Feist - My Moon My Man (Boys Noize Remix) [/I][/B]
Ήδη κλασικό εδώ και χρόνια στα ντανσφλορς, δεν έχει ποσταριστεί. Πολύ όμορφο.