Riot - Immortal Soul

εε κατσε να ανακοινωθει ευρωπαικη και λογικα θα ειμαστε μεσα :wink:

Ρε ποιός το γαμεί το live, βάλτε να ακούσετε να ανατριχιάσει το πετσί σας…“It?s a son-of-a-bitch…when I get that iiiiiiitch”

Ποιος το γαμει;Προσωπικα γι’αυτο ζω.Ασχετα που μαλλον θα ανακοινωθει σε μηνα που δε θα ειμαι εδω και θα ψαχνω αλλη χωρα να παω να προσκυνησω:p

pumpkin…what?s it gonna take to make you riot? What ωρέ?

Στιχαρες το ‘‘Riot’’ ! :thumbup:

[SPOILER]Yeah, send your crowd to a foreign land
Baby, I got by and don’t you understand
Took you home, your car I can’t afford to buy it
What’s it gonna take to make you riot

Send your sons and your daughters to the [prison sin]
Come on, to me you’re an American
But get a flag in the bunch I will surely supply it
What’s it gonna take to make you riot

Yeah I told you
Live in fear till you call my name
And I sold you
And you’re still playing my game

What’s it gonna take to make you riot
What’s it gonna take
What’s it gonna take to make you riot
What’s it gonna take

Do you fear your God or your brother man
No God I know would ever take you in
Take your gun for your gun now it’s time to try it
What’s it gonna take to make you riot?

Look to me, is this a brand new fire
The killer of all produce all decay
I’m cutting the lights and cannot stay quiet
What’s it gonna take to make you riot

Yeah I told you
Live in fear till you call my name
And I sold you
And you’re still playing my game

What’s it gonna take to make you riot
What’s it gonna take
What’s it gonna take to make you riot
What’s it gonna take

Yeah you forget your rights and I forget your name
You’re gonna keep on paying 'cause you’re all the same
This is the master’s voice don’t you dare defy it
What’s it gonna take to make you riot

Yeah, swing of the ride, baby all the way
I’ll be dancing with the devil I fear’s my [day]
I sold my soul to any fool who’d buy it
What’s it gonna take to make you riot

Yeah I told you
Live in fear till you call my name
And I sold you
And you’re still playing my game

What’s it gonna take to make you riot
What’s it gonna take
What’s it gonna take to make you riot
What’s it gonna take [/SPOILER]

Ρε στιχάρες, riffares, σολάρες, βυζάρες, απόλα έχει το γαμημένο:!:

Μαλακα εχω λιωσει!!! :lol: :lol: :lol2: :lol2: :lol3: :lol3: εχει ηδη φυγει για τις ατακες!!!

Γμστα και εγώ γέλαγα μόνος μου όταν το γραφα:lol:…όλα σε υπερθετικό βαθμό σ’αυτόν το δίσκο ρε…τι πράμα κι αυτό!

ΤΕΛΕΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ…!!!

το αλμπουμ γαμαει τα παντα λεμε καθε μερα το ακουω ριφφ ντραμς φωνη σολο η απολυτη καυλα μας πηρε και τα σωβρακα και τα μυαλα…!!

Εντωμεταξύ ο πούστης ο Nightsky (με το συμπάθειο μαν8)) μ’αυτά που έγραψε για το Insanity μoυ άλλαξε όλη την ακουστική αντίληψη του κομματιού κι από κεί που απλά κοπανιόμουν ικανοποιημένος τώρα ανατριχιάζω κιόλας!! Ενώ στα πιο πολλά κομμάτια γίνεται ΤΗΣ ΚΑΡΑΚΑΡΙΟΛΑΣ από riffs, σόλος, μελωδίες, τρελά ντραμογεμίσματα και περάσματα αυτό το κομμάτι έχει αυτή τη γερμανική μαγική απλότητα των Gamma Ray(Kai Hansen δλδ) με ολίγη από Helloween, τι να λέμε τώρα, σηκωθείτε από καναπέδες, βγείτε απ’τα ντουλάπια και τρέξτε να τ’ακούσετε, όλη η ψυχή του heavy metal αποτυπωμένη εδώ, Immortal Soul :lock:

@Nightsky: Είσαι γερμανός, τέλος, σε αμερικάνικο άλμπουμ πήγες και βρήκες το μοναδικό euro riff και μας το κόλλησες στη μάπα κιόλας…:bow2:

Χαίρομαι που τελικά το πρόσεξαν κι άλλοι.
Ένα από τα στοιχεία που απογειώνουν αυτό το δίσκο είναι όντως το γεγονός ότι η χροιά του μεγάλου Tony Moore πλησιάζει όσο ποτέ άλλοτε εκείνη του μεγαλύτερου τραγουδιστή αυτής της μουσικής. :slight_smile:

ΜΑΛΑΚΑ ΝΑΙ!!!
και γω το insanity δεν το ειχα προσεξει τοσο…! ειδικα το σημειο μετα απο 2.22…!!!
πλεον προσκυναω μετα απο περιγραφη night*sky!! :!:

Bλαμμενοι είστε ρε?

Eιναι οι μπαγασηδες γιατι τα λεγα τα γραφα στο #93 για Ισανιτι αλλα στις αρχιδαρες τους.Το μαρκετινγκ του Ναιτσκαι φταιει με τα χρωματα και τα bold και τα μεγαλα γραμματα:lol::stuck_out_tongue:

AAAAAAAAAAAAA!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΕΘΑΝΑ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!
ΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΤΟΥ NIGHTSKY ΕΙΠΕ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ BOLD!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ!!!8O8O:lol::lol::lol3::lol3::yahoo::yahoo:

Οκ,δε θα ξαναρωτήσω.:stuck_out_tongue:

Σοβαρά,το έχω κατεβάσει και δεν το έχω ακούσει ακόμα και με ψήνετε,δεν είμαι σε mood όμως γαμώτο!

μην το ακουσεις δεν θα κοιμηθεις!!!

Τo riff του Still Your Man που αναφερω στο (2) εννοεις ??

Τωρα θα χρησιμοποιησω μια δικη σου τεχνικη μαρκετινγκ, χρησιμοποιωντας μια χαρακτηριστικη σου φραση, ωστε να προμοταρω και το Still Your Man στο οποιο, αν καταλαβα καλα, αναφερεται ο Matia :

Oταν μπαινει αυτο το R.W. RIFF του, ‘‘THN ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΙΖΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΟ’’ :D:!:

Βρέ διάβασε τα ποστ, για το Insanity έλεγα, αγουροξυπνημένο μου φαίνεσαι, πάλι άκουγες μέχρι τις 3 τα ξημερώματα το Immortal Soul? Δέν είπαμε με μέτρο? :p:p

Mα δεν βρηκα κανενα ‘‘ευρωπαικο’’ riff στο Ιnsanity…
Αλλα τωρα που το λες και το ξανακουω, ειναι οντως GammaRay-ικό στο συνολο του !!
Γι’αυτο φανταστηκα οτι ελεγες για το ‘‘YΠΕΡΡΙΦ αλά Running Wild’’ που τονισα (αρα το euro riff που αναφερεις οτι σας το κολλησα στη μαπα).

Βασικα αυτος ο δισκος ανετα θα μπορουσε να προερχεται απο ευρωπαικο γκρουπ (οπως αντιστροφα οι Mystic Prophecy ακουγονται περισσοτερο ‘‘αμερικανοι’’ πχ.)