Riot - Immortal Soul

δε μπορώ να ακούσω άλλο τραγούδι πέραν του ΡΙΟΤ τις τελευταίες 2-3 μέρες.

χαμός, ΣΟΠΕΔΩΣ λέμε!!!

Μανο δεν ηταν το Fall Before Me αυτο που δε μου αρεσε στις πρωτες ακροασεις,το μπερδεψα μαλλον με Believe οταν προσπαθουσα να θυμηθω.Γιατι το Fall Before Me ειναι κα-τα-πλη-κτι-κο κομματι.Αψογη γεφυρα,πανεμορφο ρεφρεν και με αυρα [COLOR=“DarkRed”]RIOT[/COLOR](τα υπολοιπα vocal lines,των κουπλε,ειναι καρφι La Isla Bonita,προσεξτε το:p).Ισως ειναι και το μονο κομματι στο οποιο μου βγαινει να πω οτι το παιχνιδι κερδιζεται λογω Tony κι οχι λογω Mark.Δευτερο μισο του Insanity ειναι για βουρκωμα,απο το σολο μεχρι το fade out με vocal lines στο ρεφρεν/background ριφφαρα να κανουν fade out.Κρατηθηα να μη ποσταρω ουτε τωρα γιατι ακομα απο ακροαση σε ακροαση αναπροσαρμοζονται καποια πραγματα στ’αυτια μου αλλα σε καποια σημεια ξεχειλιζει η καβλα.Ο Reale ειναι ανατριχιαστικα εξωπραγματικος,φαινομενο ο πουστης.

  1. Μια χαρά τραγουδάρα είναι το Believe όπως και όλα τα υπόλοιπα εξάλλου.
  2. Πες μου και για το άλλο που σου είχα πει και μου είχες πει ότι δεν το είχες προσέξει - ποιόν σου φέρνει στο μυαλό το χρώμα του Tony στις χαμηλές. :roll:
  3. Προς το παρόν είμαι ερωτευμένος κυρίως με Still your Man (το ατσάλι της χρονιάς, hands down), ομώνυμο προφανώς, Wings are for Angels, Fall Before Me όπως κι εσύ, και Sins of the Father.
  4. Αυτά.

έντιτ
[U][U]Τώρα[/U][/U] παίζει το Fall Before Me και χαμογελάω γιατί όντως “ακούω” αυτό που λες, αν και νομίζω ότι κατά βάθος οι φωνητικές γραμμές της Λαϊλαβονίτας είναι που ναι καρφί μαίταλ. \m/

Αυτο για Χαλφορντ δε το ‘‘ακουω’’,με την εννοια οτι δεν ακουω μεγαλυτερη προσαρμογη σε Χαλφορντ χροια απο οτι μπορει να υπηρχε παλιοτερα.Οτι η χροια του ετσι κι αλλιως γενικα σε σημεια φερνει,αυτο σιγουρα.

Λοιπον τωρα παω afk λιγο γιατι η κομπρα που εχω για κατοικιδιο ακουσε το eastern ριφφακι του Crawling κι αρχισε να λικνιζεται

Και Echoes παιδια μου, Echoes!

Παιδια ξερετε σε ποια δισκαδικα εχει ερθει το CD?

Από χτες Riot και Echoes παίζουν εναλλάξ. Γενικά ο δίσκος έχει 2-3 πιο αδύναμες στιγμές(Crawling ας πούμε), αλλά είναι πολυ δυνατός.

Do you hear that song? Now it won’t be looooooooong!

Το Crawling ας πούμε είναι από τις καλύτερες στιγμές του δίσκου όμως!

Τι να σου πω, δεν το έχω νιώσει ακόμα πάντως.

μετα απο πολλες ακροασεις τελικα θα το πω ΚΑΙ εγω!
χεβι μεταλ δισκος της χρονιας…με συνοπτικες…!!

Είναι το μαμημένο, μετά από το σφυροκοπάνημα των δύο πρώτων σκάει σαν όαση!

Νιώθεις τα υπόλοιπα βρε!

Μπαμπ. Εχει βρεθεί κανένα καλό ριπ, που να μην κόβει χρόνο;

ΟΚθνξ!

…x1000…δίσκος δυναμήτης:):!:

δεν περιμενα να ακουσω κατι τετοιο και ομολογω οτι οι τυποι γαμανε…εχουν σκασει απο αλλη εποχη …πραγματικα μπραβο τους…

συνηθως η μπαντες αλλαζουν ηχο αναλογα την εποχη αυτοι εδω ομως κρατουν στην thundersteel εποχη…ωραιοι…και αυτος ο moore τα χωνει ακομη:D:D

Μερικές φορές τα πράγματα σε βρίσκουν, αντί να τα βρεις εσύ. Ε, εμένα μου ήρθε χθες από σπόντα από το grooves. Xοχοχχοοο…
Τι ήταν τουύτο ωρέ;;;ΩΡΕ…

ΤΙ ΑΛΜΠΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ???
ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ???

ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ ΤΕΛΟΣ!!!
δεν μπορω να το χωνεψω…!

Θέλει η πουτάνα να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει.

Εδώ και 3 μέρες ακούω ΣΥΝΕΧΕΙΑ το cd. To έχω λιώσει και έχω λιώσει. Έχω συνέχεια τα κομμάτια στα αυτιά μου, σιγομουρμουρίζω τα ρεφρέν, σφυρίζω τις μελωδίες. Όταν μου περάσει λίγο και ηρεμήσω, ίσως το κρίνω καλύτερα…

Ρε…αυτό το Crawling τι κομμάτι είναι? Μα τι κομματάρα…

Καλά ο δίσκος έχει ξεφύγει έτσι? Δεν γίνεται να βγάζεις τέτοια πράγματα είτε τώρα είτε το 80…

6 μέρες μετά δηλώνω εξαρτημένος. Έχω να το πάθω χρόνια αυτό, παιδιά…