RIP Chris Cornell

γιατί έτσι ήθελε…θα επανέλθω αύριο με νηφάλιο ποστ…σήμερα μόνο Κορνέλ

(τι εξαετία γαμωτοχριστό σου; στα 14; τι να λέει :stuck_out_tongue:)

1 Like

Δεν θα αναλύσω τώρα πως βλέπω τις αυτοκτονίες γιατί δεν χρειάζεται τώρα και δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες αλλά του άξιζε καλύτερο τέλος .

Ποια 14 ρε ; στα 17 μου κοντά 18 …

A re pappou drenie sarantarizeis

2 Likes

“του άξιζε”…τι σημαίνει αυτό; τεσπα…πάμε χαρούμενα τώρα…

το 1995 ήσουνα 17 στα 18;χμμμ…μπορεί κ να ήσουνα δεν μπορώ να κάνω προσθαφαιρέσεις τώρα

1 Like

Μην τον βλέπεις έτσι είναι μαθουσαλας!
Εντωμεταξύ θα ανοίξω μπύρα μόνο για την ιστορία σου… άντε και για τον Chris. Μαλακια να φεύγει κάποιος έτσι

3 Likes

Ας ακούσουμε τους καλύτερους μαζεμένους…

Εδώ το Right Turn από το Sap EP των Alice In Chains με φωνητικά από τον Mark Arm των Mudhoney και τον Chris. Στο τέλος ο Chris το απογειώνει…

Εδώ το υπέροχο Alice Said από το Uncle Anesthesia των Screaming Trees, στο οποίο ο Chris έκανε και την παραγωγή το 1991. Lanegan ακούμε βασικά, αλλά έχει και κάτι ψιλά δεύτερα ο Cornell.

(στο The Last Temptation του Alice Cooper έχει γράψει και το Unholy War ο Cornell)

2 Likes

Σίγουρα ο άνθρωπος θα είχε τα θέματα του απλά για εμένα που τα βλέπω απέξω μου είναι απολύτως ακατανόητο για ποιο λόγο να το κάνει ;;; επιτυχημένος, παιδιά οικογένεια, υγειής …κάτι δεν πάει κάλα.Τι να πω μεγάλη και πρόωρη απώλεια απλά κρίμα …

1 Like

Τα περπατάω ήδη τα δεύτερα αντα ρε @QuintomScenario. Τα είπαμε αυτά .

Είχα ήδη κλείσει τα 17 το 1995 και όταν έγινε το σκηνικό να είμαι στο ΚΤΕΛ για επιστροφή από Πάτρα ακούγοντας στο γουοκμαν το superunknown ήμουν 17 μισό. Μετράει και για 17 αλλά και για 18;

Με θλίβει ακόμα περισσότερο μια αυτοκτονία ρε Κώστα … Αυτό εννοώ ότι του άξιζε καλύτερο τέλος . Είναι ακόμα πιο θλιβερό να αυτοκτονεί ένας άνθρωπος. Προφανώς είχε πολλούς δαίμονες να αντιμετωπισει και είδε και πολλούς φίλους του να φεύγουν με αντίστοιχο τρόπο.

Η κατάθλιψη είναι ο νούμερο ένα εχθρός της υγείας μας και όχι η υπέρταση που έλεγε η διαφήμιση για το πιεσόμετρο όμρον. Σε χτυπάει και σε γαμάει, δε πα να είσαι ο καλυτερότερος των καλυτεροτέρων

2 Likes

Θα ανοίξω και για σένα μια γέρο…

3 Likes

Aprilio 1977 gennimenos?

συνεχιζω κι εγω με τα μη πολυδιαφημισμενα

2 Likes

@chinaski τα βλέπω και απαντώ

1 Like

all in …

3 Likes

άκυρο…αυτό ηθελα να βάλω :stuck_out_tongue:

1 Like

Αυτό αλλά από το soundtrack του singles που το είχα αγοράσει κάνα χρόνο μετά την κυκλοφορία του και σκεφτόμουν γιατί δεν το είχαν βάλει στο badmotorfinger.


Και αυτό φυσικά από το ίδιο soundtrack.

περιμένω Παντελή να παίξω το τελευταίο μου χαρτί ή μάλλον δε γαμιέται…με αυτό το τραγούδι τον αγάπησα

2 Likes

https://scontent.fath4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18556181_10212997043143548_7203805613120105494_n.jpg?oh=86813740f31a8529ac1251abcc53bace&oe=59B1A32E

1 Like