RIP Marcel Jacob

r.i.p

Κρίμα… Στους 5 αγαπημένους μπασίστες μου. Πριν 2 χρόνια στο Gagarin τον έβλεπα και είχα μείνει άφωνος, τι παικταράς και τι φοβερή μπάντα οι Talisman! Από τα λίγα συγκροτήματα που ο μπασίστας είναι πιο σημαντικός από τον κιθαρίστα, όπως π.χ. οι Red Hot Chili Peppers. Και ο καλύτερος συνεργάτης που είχε ποτέ ο Σωτηράκης (Soto). Και πάλι κρίμα…

R.I.P.

αααχ γμτ πια δεν γινεται … ποσοι θανατοι… Mike Baker, michael jackson , midnight kai twra marcel jacob… :(:(:(:(:(:(:(:

Πάντως από αυτά που διαβάζω στο Internet είχε σημαντικά προβλήματα υγείας…και παρ’ όλα αυτά έπαιζε μουσική έως τέλους…

οχι ρε…κριμα…κριμα…μονο αυτο…
απο τις λιγες φορες που διαβαζω αναλογα τοπικ και στεναχωριεμαι πραγματικα…

Πολυ κριμα ρε γμτ…Λιγο τσουρεκια μας τα εχει κανει ο χαρος τωρα τελευταια,ολους τους παιρνει supergroup θα φτιαξει,για να χαλαρωσει λιγο…

…ηταν περασμενες 3 την προηγουμενη βδομαδα οταν διαβαζα(οπως καθε βραδυ καποιο χαμερ ροκ χαρντ )για να με παρει ο υπνος στο κρεβατι…
συγκεκριμενα το ροκ χαρντ του Αυγουστου…και εκει που ειχε θεμα για τους απεβιωσαντες…ετσι οπως με επαιρνε εστω και για αν διαβαζα γυρω απο τετοιο θεμα-πολλους δεν τους ηξερα…
ξαφνικα πεφτει το ματι πανω …
…ειλικρινα ξαγρυπνησα απο τις σκεψεις-μνημες που ακολουθησαν και ηταν και αργα…

την αλλη μερα…με βασανιζε στο μυαλο μου…και το πα σε κολλητο μου που ειχε ερθει απο πατρα να τους δει…λες και χασαμε καποιον δικο μας

πως ενας ανθρωπος γεματος ζωη πριν 2 χρονια στο γκακγαριν στεκοταν μπροστα μου στα 2 μετρα…:(:(:frowning:

…στο περιοδικο εγραφε …για ενα απο τους μεγαλυτερους σουηδους συνθετες!

ξεσκονισα τα αλμπουμ των Ταλισμαν…αλλα η ενεργεια απο τα κομματια …

ιδιως τα χαρουμενα…δεν μου κανει κεφι…να τα ακουσω…

ΥΣ.ο τροπος που εγινε με θορυβησε περισσοτερο απο ολα…
αν ξερεις κανεις τις ακριβως περνουσε το τελαιυταιο διαστημα(επειδη στα αγγλικα ειμαι σκραπα)ας ποσταρει…
στο ροκ χαρντ εγραφε οτι ειχε και προσωπικα εκτος απο υγειας προβληματα…
και ηταν ολα αυτα ικανα να τον οδηγησουν… να φυγει με αυτον τον τροπο?