Rivaldo

Όσο οι φίλοι ΑΕΚτζήδες μου έλεγαν τα τελευταία 3 χρόνια ότι ο Ολυμπιακός δε θα παίρνει πια τα πρωταθλήματα γιατί έχει γέρους παίκτες και αυτοί μικρούς και νέους παίκτες, εγώ πάντα τόνιζα ότι μπάλα παίζεις με τα πόδια και όχι με το πιστοποιητικό γεννήσεως. Έτσι το λέω και τώρα. Για να παίξεις γρήγορη μπάλα, δε χρειάζεσαι παίκτες που κάνουν τα 100μ. σε 12 δεύτερα, αλλά παίκτες που αντέχουν 90λεπτά αγώνα και έχουν τόσο καλή τεχνική που μπορούν να δίνουν τη μπάλα σωστά και με τη μία.

Ο Ρίμπο δε θα παίζει το ίδιο σε όλα τα ματς, αλλά εκεί που πρέπει θα δείξει την αξία του. Αρκεί και η ομάδα να μην περιμένει από το Ρίμπο να τη ξελασπώνει σε όλα τα ματς, γιατί τότε δε θα βγάλει όλη τη χρονιά. Επίσης, να περιμένετε και καμιά θλάση από το Ρίμπο. Σε εμάς, είχε 1-2 το χρόνο και προπονιόταν στου Ρέντη, όχι Θρακομακεδόνες…:wink:

Στα πλέη οφ στο τέλος, θα σας βοηθήσει πολύ (θέλω να ελπίζω ότι εμείς θα σηκώσουμε την κούπα και φέτος:p )

Η διαφορα ειναι μια , ο ΟΣΦΠ του εφτανε ενα ριβαλντο για να παρει το πρωταθλημα, της ΑΕΚ δεν της φτανει μονο ενας ριβαλντο.

φέτος ειδικά είστε και μία νέα ομάδα… Από τους 11 οι 5-6 θα είναι καινούργιες μεταγραφές. Για πρωτάθλημα, δεν ήταν ο Ριβάλντο αυτό που σας έλειπε. Αλλά σίγουρα στα ματς με μικρούς που δε σας πάνε καλά, δε θα κρυφτεί και θα γλιτώσετε μερικά στραβοπατήματα. Πάντως, εγώ δεν είμαι βέβαιος ακόμα ότι ΠΑΟ και ΑΕΚ έχουν κάνει αυτά που χρειάζονται για να μην είναι πάλι το Δεκέμβρη 10 βαθμούς πίσω. Ας δούμε τις ομάδες πρώτα σε σοβαρούς αγώνες και με ολοκληρωμένα ρόστερ και τότε το συζητάμε…

Ο Πιπο ειναι 32.
Ο Νεστα 30.
Ο Ντιντα ειναι τερματοφυλακας αρα ειναι στην καλυτερη ηλικια για αυτη τη θεση.
Ο Πιρλο ειναι 28.
Ο Ζεεντορφ 33 αλλα αλλη κλαση απο τον Ριβαλντο αυτη τη στιγμη.

Στον αμυντικο και στον επιθετικο η ηλικια εχει μικρη σημασια απο αποψη φυσικης καταστασης γιατι δν χρειαζεται να ξεσκιζεσε στο τρεξιμο.Ο επιθετικος και ο αμυντικος σε αυτη την ηλικια παιζουν καλυτερα γιατι εχουν πολλες εμπειριες.

Τα χαφ πρεπει να ΞΕΣΚΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ σε ολο το ματς και ενας 36χρονος δν μπορει να το κανει αυτο.

Παράτα το από τώρα:p

λοιπον… η αεκ εχει δωσει περιπυ 10 επισημα ματς! τωρα σκεφτομαι τι ακυρο θρεντ ειχα ανοιξει! ο ριμπο σερνεται ! ακουω την γνωμη σας !

οκ σε συγχωρω…:lol:

Εγώ δεν θα έλεγα ότι σέρνεται, αλλά ότι δεν είναι πλέον ο παίκτης που σηκώνει μια ομάδα πάνω του. ¶λλο το ένα, άλλο το άλλο.

Τελικα το πηρε στο τελος η ΑΕΚ το πρωταθλημα με τον Ριμπο! :stuck_out_tongue:

ηθικα…

Ο καθεις το κατα δυναμιν…
Αλλος εχει την δυναμη να το παρει στο χορταρι και αλλος στα δικαστηρια της ΕΠΟ. :wink:

σωστο…και να τονισεις το δικαστηρια της επο

Το CAS το ξεχάσαμε ε; :roll:

Παρε κοσμε


Το οποιο δεν εβγαλε τελεσιδικη αποφαση!:slight_smile:
Η μονη αποφαση που εβγαλε ειναι να μην παραταθει η κατοχυρωση της βαθμολογιας, οχι το αν ηταν δικαιο να παρει το ματς στα χαρτια ο Ολυμπιακος. Απο το δευτερο σκελος παραιτηθηκαν ολοι οι ενδιαφερομενοι καθοτι δεν ειχε πλεον ουσιαστικο ενδιαφερον.:slight_smile:

Παρε κοσμε :slight_smile:

Μην αρχισουμε τωρα τα παρε κοσμε βιντεακια γιατι ξες πως δε σε παιρνει:)

(Παντως κρατα το αυτο,σε καποια χρονια θα εχει συλλεκτικη αξια)

Tης κοντης ψ*λης της φταινε οι τριχες…

Έχεις διαβάσει το σκεπτικό της απόφασης του CAS?

Νομιζω οτι μιλουσε περι αναρμοδιοτητας του CAS να επεμβει στην κατοχυρωση ή οχι της τελικης βαθμολογιας.
Διορθωσε με αν κανω λαθος.

Ναι.

Επίσης είχε 10τόσες σελίδες μέσα στις οποίες εξηγούσε ότι αν γινόταν η τελική εκδίκαση, η Καλαμαριά δεν θα είχε ΟΥΤΕ 0,1% πιθανότητες να την κερδίσει.