Roadburn 2015

[B]Wovenhand[/B] headliners Πέμπτης, [B]Russian Circles[/B] επίσης μέσα την ίδια μέρα, 2ο show [B]Enslaved[/B] το Σάββατο.

Και ακόμα:
Argus
Bell Witch
Darkher
Eagle Twin
Helms Alee
Sun Worship
Terminal Cheesecake
Tombstones
Brimstone
Uzala

Aρκετά εναλλακτικό αυτή τη φορά το φεστ, μιλώντας τοτλάχιστον για τα headliners ονόματα. Αλλά και πάλι σουπερ το lineup…

:vibrate:

Tombstones
Brimstone

επιμενουν νορβηγικα και μου αρεσει8)
να κανουν και κανενα κουλο με τιποτα Manes ή/και In the Woods τωρα που αμφοτεροι το ριξαν στις συναυλιες, δεν θα με χαλουσε καθολου(αν και συνεχιζω να εχω τις ενστασεις μου για τους δευτερους…:roll:)

Το Roadburn εβγαλε μονοημερα εισιτηρια… δεν πρεπει να πηγαινει καλα η προπωληση.

Προφανως οχι, κοντευουν 2 μηνες απο την εναρξη και δεν εχει γινει σολντ αουτ. Παιζει πολυ να τους τρωει λαο το Temples, που φετος εχει φτιαξει φοβερο lineup.

Ενταξει, εδω που τα λεμε το φετινο δεν λεει τοσο σε σχεση με τις αλλες χρονιες. Εγω θα ειμαι για Fields κυριως, αλλα και Anathema με Darren White. Αν και πιστευω πως αυτο παιζει να περασει και απο δω.

Δεν το θεωρω και αδυναμο εγω, με Bongripper, Tombs, Solstafir, Acid Witch, Russian Circles, Sub Rosa, Fields, Eyehategod, Heads, King Dude, Mugstar, Ken Mode, Lazer/Wulf, Monolord κυριως μια χαρα θα την καταβρω. Αλλα απο την αλλη καταλαβαινω αυτο που λεγεται, οτι ειναι πιο αδυναμο απο αλλες χρονιες. Αν χωσουν και Minsk ομως που το περιμενω πως και πως, θα το κανουν το sold out μαλλον.
Οι Anathema ηταν αυτο που με ξενερωσε καπως βασικα, καθως δεν με εχουν κερδισει ποτε και δεν γουσταρω να τους εχω headliners του Afterburner. Αλλα λεπτομερεια.

Εγω επιφυλασσομαι γιατι φοβαμαι οτι θα παιξουν αρκετα απο τις ντριγκιντριγκι μαλακιες τα τελευταια, αρκετο Alternative 4, ε και 2-3, μαξ 4 κομματια απο Silent Enigma και πισω. Που εγω παω κυριως για Silent Enigma και πισω, ειδικα το Kingdom αμα το ακουσω, δε με ενδιαφερει πως θα ναι ολο το υπολοιπο λαιβ. Τους εχω δει 11 φορες και εχω να τους δω απ το 2008, νομιζω πως τα λεει ολα για το ποσο εκτιμω τα τελευταια αλμπουμς. Ειμαι σε φαση, τελευταια φορα που βλεπω Αναθεμα κι ελπιζω να ειναι οπως πρεπει.

το μισο lineup του φετινου Roadburn ειναι νορβηγια, κατι που εμενα καθολου δε με χαλαει 8)
και θεωρω οτι και Goblin θα αξιζει(σκεφτομουν μεχρι και ταξιδι αγγλια για να το πετυχω, αλλα μαλλον θα βολευτω με το Tillburg)+helms alle/Uzala/death hawks/Zombi/kayo dot/lord mantis και οτι ειπε και ο therion πιο πανω, δεν μπορω να καταλαβω το ξενερωμα [-X.

Παιζει πολυ να τους τρωει λαο το Temples, που φετος εχει φτιαξει φοβερο lineup

για το temples του bristol λεμε?

Ναι, γι αυτο λεω. Εχει μεν λιγοτερες μπαντες σε συνολικο αριθμο, αλλα εχει περισσοτερα “ονοματα”, κυριως απο τον μεταλ χωρο.

Ο Simonetti και στο φετινο μας εστειλε, ειναι εγγυηση οτι θα μας χαωσει και το 2015.

εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ πιο ακραια και μεταλ τα ονοματα του temples για να φαει οντως τον κοσμο του Roadburn. μαλλον το ανοιγμα του τελευταιου σε αλλους χωρους περαν του παραδοσιακου doom/stoner/vintage εχει ξενερωσει τους παραδοσιακους roadburn-αδες και οχι καποιος ανταγωνιστης. παντως, προσωπικα μιλωντας, προτιμω με τα 1000 το φετινο roadburn απο το Temples, του οποιο το lineup-προς το παρον- με αφηνει σχεδον αδιαφορο(οκ, εχουν να ανακοινωσουν και καμια 40αρα ακομα ονοματα βεβαια)

Ενταξει το Temples εχει πραγματα, αλλα τα χω δει σχεδον ολα. Εχει και κατι Martyrdod, Portal, Impetuous Ritual, αλλα ενταξει δεν τους βαζω στο ιδιο μετρο συγκρισης με Fields, τους οποιος οκ, τους εχω δει δυο φορες, αλλα ειναι οι Fields.

Γενικα παρακαλαω αυτο που ειπε ο Νορβηγος, να κλεισουν κανα Μανες/Ιν Δε Γουντς, αν και ως επιλογες μου φαινονται πολυ απιθανες επειδη το Roadburn εχει δειξει πως θελει να κλεισει μικρα ονοματα χωρις/με μηδαμινη αμοιβη. Βεβαια εχει ακομα καμια 15ρια μπαντες να ανακοινωσει οποτε ποτε δεν ξερεις. Και ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ μηπως κανουν τη καλη και κλεισουν Dozer για να μαζεψουν το παραδοσιακο κοινο τους.

δεν νομιζω οι Manes να ζητανε και καμια σοβαρη αμοιβη.
για τους φραγκοφονιαδες τους botteri(:tomato:) δεν εχω ιδεα τι λεφτα μπορει να θελουν…
βτγ, συμφωνα με τις αφισες(αν εχω καταλαβει καλα) εχουν μεινει να ανακοινωθουν 3 ονοματα για πεμπτη, 3 για παρασκευη, και απο 1 για σαββατο και κυριακη. 8 συνολο
πειτε οσοι εχετε ξαναπαει, τι παιζει με διαμονη/μετακινηση και καμια καλη προταση για δωματια. φχαριστω!

Στελνω αναλυτικο πμ σε λιγο με μπολικες πληροφοριες.

Ναι ρε πουστη ΝΑΙ

Our first announcements of 2015 are up
[B]GOATWHORE, [SIZE=6]Minsk[/SIZE], Downfall of Gaia, Mount Salem[/B], Fister, Worm Oroborous, Moloch, and Cortez added to the Roadburn 2015 line up.

GAMW TO XRISTO! Tous ithela sto Temples re poustim!
Elpizw toulaxiston na perasoun apo ta meri mas.

Το είδα και ζήλεψα, όπως και για Kayo Dot και καμιά 15αρια άλλα ονόματα, κλαψ! Eντωμεταξύ, αναμένεται early 15 ο δίσκος. Άντε ρε Σανφορντ. Άσχετο, keyser για τέμπλς σε τι φάση είσαι? Μου χε πει ο άλλος πως εκκρεμεί να δείτε τι θα κάνετε. Στείλε κανά inbox (όχι εδώ, στο άλλο)

Κλαιω, τελικα υπαρχει θεος. Εχουν κλεισει κι αλλα που μ ενδιαφερουν στο ενδιαμεσο, τωρα ειναι καπως πιο αξιοπρεπες.

εστω και τελευταια στιγμη, δυστυχως/ευτυχως(οπως το παρει κανεις), μας ηρθε η κεραμιδα και θα ακυρωσουμε.

αν τυχον, υπαρχει περιπτωση, λεω εγω τωρα, 7ημερες πριν το φεστιβαλ, να ξερετε καποιον που μπορει να ενδιαφερεται για 1 ή 2 εισιτηρια [U]3ημερου[/U], ενημερωστε. τιμες ακρως συζητησιμες(ειδικα σε περιπτωση που φυγουν και τα 2 εισιτηρια μαζι)

Μπορεις να το ποσταρεις στο forum του Roadburn, ηδη υπαρχουν μερικοι που πουλανε.

http://foreverdoomed.com/forums/viewtopic.php?f=37&t=38057&sid=89f461c7484c9e280a331c89fc3dffb6&start=310

Αλλιως, ενα αλλο site που μπορει να εχεις τυχη ειναι το ticketswap.nl, αλλα εκει θετεις και τιμη οταν το ανεβαζεις. Υπαρχουν 3 διαθεσιμα 3μερου στα 150 το καθενα, και εχουν ηδη πουληθει αλλα 2 λεει. Ε αν βαλεις χαμηλοτερη τιμη, ολο και κατι μπορει να γινει.
https://www.ticketswap.nl/37236/roadburn-festival-2015/1706/festival-3-days