Roadburn Festival 23-26 Απριλίου 2009

Μερικές πρώτες φώτο.
(Ο Ανγκμαρ έχει τις καλές. Αυτές είναι ο μόνες από τη δικιά μου μηχανή που δεν θέλανε φότοσοπ)

Ufomammut

Orange Goblin

Minsk

Wolves in the Throne Room

The Devil’s Blood

Angel Witch

Saint Vitus

Amen Ra

Earth

Ωραιος ο Bleedin! Μολις λαβω κι εγω τις φωτος, θα καμνω κανα upload. By the way, οι Neurosis επαιξαν και το Fear and Sickness, ενω οι Minsk επαιξαν και το Narcotics and Dissecting Knives απο το πρωτο.

Απ ολη τη παρεα παντως, μαλλον εγω επαθα το μεγαλυτερο κολουμπρο με Wolves. Δεν τους χανω στο Χελλφεστ, εκτος κι αν παιζει παραλληλα κατι το συγκλονιστικα καλο. Δυο κομματια απ το καινουργιο (το ενα πρεπει να ητανε το Wanderer Above the Sea of Fog), Queen of the Borrowed Light και αλλο ενα απο Diadem, συν το Vastness and Sorrow απ το Two Hunters. Μπζιλοεπος ρε γμτ, βγηκανε στη σκηνη με ελαχιστο φωτισμο. Πολυ ψαρωτικοι, επαιζε και εικονες με δαση και τετοια στο βιντεο γουολ.

Την επομενη μερα βρηκαμε τον Nathan και του τα πρηξαμε να ερθουν στην Ελλαδα. Και βσκ του λεγαμε & για το Ex Cathedra που ειναι χαλαρα το καλυτερο κομματι του νεου δισκου. Διαλογος που ακολουθει:

-Θα σας δω και στο Χελλφεστ… υπαρχει περιπτωση να παιξετε εκει το Ex Cathedra; :-s
-α, cool… εε, δε νομιζω, εχουμε πολυ λιγο καιρο για να προβαρουμε νεα κομματια… :?
-Χμμ… οκ, καταλαβαινω… παντως, πληροφοριακα, το Ex Cathedra εχει ενα απιστευτο riff…
-Ποιο λες, αυτο στο ξεκινημα του κομματιου; :-k
-Ναι, ναι! Ειναι απιστευτο & ο,τι πιο κοντα εχω βρει στον χαρακτηρισμο “epic black metal”. Αναλογο riff εχω συναντησει μονο στο ομωνυμο κομματι του Ruun των Enslaved!
-εεεεεεε, οκ με επεισες! Θα το προσπαθησουμε! :-s
:lol:

Btw, ο σαξοφωνιστας των Minsk (& Yakuza) τρελη μορφη. Παιχτηκε κι εξαλλο σκηνικο, στο σημειο που αγορασα CD του για ενα φιλομ, ο οποιος μ ειπε να του πω οτι… γ*μαει! Η ολη επικοινωνια μ Ελλαδα εγινε στο μπαμ με τηλεφωνο. Eνιγουει λοιπον, εκει που το κλεινω, του κανω ''well, I’m gonna buy that CD for the friend I’ve been telling you about… and by the way, he wanted to tell you that you fucking rule!~"
Του κανω μετα “μηπως εχεις ενα χαρτι να του υπογραψεις κατι; Δε του αρεσουν οι υπογραφες στα booklet…
ε και παιρνει ο θεος το (νεο) solo album του κι υπογραφει απο πισω ''George u fucking rule, enjoy the CD” και μας το δινει τζαμπα. ΤΙΜΙΟΣ λεμε.

Σε αλλα κουτσομπολια, πρηξαμε τα @@ των Neurosis δυο φορες και συγκεκριμενα του Scott για να ερθουν στην Ελλαδα. Μας ειπε πως υπαρχει πιθανοτητα για το 2010! Για να δουμε.

Edit: Ξεχασα να πω για Vitus. Βσκ τι να πω για Vitus; Βγηκαν οπως επρεπε να βγουν. Καμμενοι, λιωμα και χυμα. ΡΕ! WINO ΡΕ! Τι θεορατη μορφη.

Setlist (οσα κομματια θυμαμαι δλδ): Saint Vitus, The Psychopath, Dying Inside (χαλαρα το αγαπημενομ), Born Too Late, Clear Widowpane, Living Backwards, Look Behind You κλπ.

Πολλές φωτογραφίες εδώ

Γειά σας παιδιά.

ΑΔΙΟΡΘΩΤΟΣ!
πες ρε χαμένε καμιά κουβέντα για το χεστιβάλ!
Βάλε καμιά φωτό. Άιντε! :lol:

κατσε ρε να παρει καμια ανασα, εχασε το αεροπλανο(του γυρισμου).
τα λεει το σκαϊ.

Η πρωτη φουρνια κατεφτασε. Μη φανταστειτε παντως οτι εχω πολλες… οταν βλεπω λαιβ, δεν εχω καθολου το μυαλο μου σε φωτογραφιες. Ειναι κι αλλες ομως γμτ, θυμαμαι πως ειχαμε τραβηξει απο Baroness και Devil’s Blood, μεταξυ αλλων.

Saint Vitus:






Om: