Καλύτερο rock bar στην Aθήνα

…για καλτ αυλή στα Εξάρχεια πάντως, ψηφίζω Όστρια:):!:

Γκροτα καi Outlaw

Κανένα να παίζει ποζεριές??:D8)

Τώρα γιατί μας θυμίζεις το Outlaw και μας πικραίνεις; Ζωή να’χουμε να το θυμόμαστε.

το θυμιζω γιατι ηταν απο τα καλυτερα που εχω παει. κριμα πηγε αδικα,. δεν το βοηθουσε η περιοχη που ηταν μακρια απο το κεντρο.

Ρε σεις με πήγε ενα φιλαράκι πρόσφατα σε ένα μπαράκι Αγ.Παρασκευή (στην πάνω πλατεία) - νομίζω λέγεται Alcohole. Επειδή προφανώς είχε άπειρη ζέστα κάτσαμε στα πεζουλάκια που έχει απ’έξω, οπότε δεν άκουγα μουσική, αλλά από τον κόσμο που έκοψα, πιστεύω ότι ίσως κάτι καλό να παίζει.

Ξέρει κάποιος;

αν ξερεις κατι αντιστοιχο ενημερωσε

Μακάρι να ήξερα. Εγώ είχα 1-2 χρόνια που έπαιζα ακραίο ήχο (thrash, black, death) τις Τετάρτες και νομίζω πως παραμένει από τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου. Τρομερά παιδιά και οι δύο που το είχανε, κλίμα τέρμα οικογενειακό, άπειρα κεράσματα και πάρτυ από τα λίγα.

Μακάρι να ήξερα. Εγώ είχα 1-2 χρόνια που έπαιζα ακραίο ήχο (thrash, black, death) τις Τετάρτες και νομίζω πως παραμένει από τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου. Τρομερά παιδιά και οι δύο που το είχανε, κλίμα τέρμα οικογενειακό, άπειρα κεράσματα και πάρτυ από τα λίγα.

Δε νομιζω να πηγαινει καποιος για τη μουσικη… Απλα εχουν φτηνα ποτα και τα δινουν σε πλαστικο ποτηρι και τα πινουν ολοι σητν πλατεια.

δυστηχως τα καλυτερα κλεινουν και μενουν μονο οσα ειναι της μοδας. ξερεις γιατι εκλεισα? φανταζομαι οιονομικοι οι λογοι. ετσι ειναι, θελει ο κοσμος να παει σε ροκαδικο/μεταλλαδικο αλλα μονο αν ειναι στο γκαζι.

Οι λόγοι προφανώς και δεν αποτελούν έκπληξη. Αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ τον κόσμο που έσκαγε στο συγκεκριμένο μαγαζί (μιλάω καθαρά για τους θαμώνες) τον γούσταρα και τον σεβόμουνα όσο δεν πάει. Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν ήταν ο “εφήμερος” κόσμος που παίζει γενικά στο Γκάζι.

Να ριξω βομβα; (Αν κ αρκετοι θα συμφωνησουν…)
Λοιπον αν και δεν ειμαι χαμουτζης, απο τα καλυτερα mainstream-rock-clubs που εχω δει ηταν το Camel οπου το θυμαμαι '98-'99. Αυθεντικη κεφατη ροκ, πολυς κοσμος ( αν κ πολλα φλωρια μεσα…) , πολλες γυναικες…Ενα “εμπορικου τυπου” ροκ club μαζικης διασκεδασης οπου μπορουν να συνυπαρξουν σε μια παρεα ατομα με διαφορετικα ακουσματα που τους αρεσει ομως κατα βαση η ροκ…
Ωραιες εποχες…
Πηγαινε κανεις τοτε;

Το Camel Club, άνοιξε γύρω στο 95, και αντικατέστησε (σε χώρο μόνο) το West Club. Το τελευταίο, ήταν και το απόλυτο rock μαγαζί για εκείνα τα χρόνια!

To Camel ηταν το απολυτο δηθεν ροκαδικο. Πολυ χαρηκα οταν εκλεισε.
Το West ειναι παλιο. Θυμαμαι ειχα δει εκει Wipers το '87 αλλα νομιζω ηταν club 22 τοτε αν δε με γελα η μνημη μου. Οποιος παλιος θυμαται ας προσθεσει λεπτομερειες γιατι εχουν περασει πολλα χρονακια και ξεχναμε.

Μιας και ανεφερα το '87 θυμαμαι μια φαση στο Rainbow (Δαφνη - Πλατεια Καλογηρων) με μπατσους και ξυλο. Θα την αναφερω αργοτερα γιατι βιαζομαι τωρα.

ΥΓ. Vincent (απο Rainbow) υπαρχεις? Ζεις? Που βρισκεσαι?

Καλά τα ιστορικά, αλλά δυστυχώς απ’ότι φαίνεται δεν έχει μείνει τίποτα άλλο εκτός από ιστορία στο θέμα “ροκάδικα”… Άμα μετρήσει κανένας τι εχει κλείσει και τι εχει ανοίξει τα τεέυταία χρόνια θα τον πιάσουν τα κλάματα…

Πολύ καλή δουλειά στο Rainbow, το κορυφαίο μαγαζί της Αθήνας στο χώρο της heavy μουσικής. Πηγαίνει και πολύ περισσότερος κόσμος σε σχέση με παλιότερα κάτι που είναι πολύ ευχάριστο.

Με διαφορά για Heavy Metal RAINBOW!!
Πολύ καλός ήχος και με συνεχή αφιερώματα.
Γελάω με Revenge για τα τραγούδια που παίζει και με fox λόγο ηχορύπανσης!!!

Dada στη Μπενακη και μετα χαος.

ρε παιδια το bourbon στη γλυφαδα τι λεει?Ακουσα καλα λογια!