Rock culture: απόψεις

ε μην τυχον και χασεις αυτη την σπανια συνεντευξη του τεραστιου Σταθη Παναγιωτοπουλου

το λεω και με πιανει ριγος :stuck_out_tongue:

Εντάξει ρε παιδιά μπορεί να μην είναι και η μεγαλύτερη προσωπικότητα ever αλλά…πλάκα έχει.
Εμένα πάντως γενικά μου αρέσει το Rock Culture,διαβάζεις ενδιαφέροντα πράγματα συνήθως.

Γιατί τέτοια ζοχάδα με τον Παναγιωτόπουλο;:-k

Ξέρω γω ούτε για αποθέωση είναι ούτε για κράξιμο. Ότι ισχύει και για τους περισσότερους ανθρώπους αυτού του πλανήτη δηλαδή:p. Μήπως γινόμαστε λίγο “κατίνες” αν μου επιτραπεί η έκφραση με το να εκφραζόμαστε είτε πολύ πολύ θετικά είτε πολύ πολύ αρνητικά για κάποια πρόσωπα της δημοσιότητας; Πόσο “ροκ” είναι αυτό; Μπαίνουμε σε λάθος τριπάκι νομίζω.

Μια παρεϊστικη κουβέντα για καφέ είναι βασικά, την οποία καταγράφουμε με recorder και της δίνουμε το βαρύγδουπο τίτλο “συνέντευξη”. Ετσι κινείται το πράγμα καλώς ή κακώς, αλλά δεν χρειάζεται να το μασάμε κιόλας καταπίνοντας και τα κόκκαλα. Cool παιδιά, εκτός κι αν σας έφαγε γκόμενα (χλωμό:p)

Η στήλη είναι πολύτιμη, έχει δώσει εξαιρετικά δείγματα γράφης με πολλά ενδιαφέροντα πράγματα. Ένας λόγος παραπάνω να μη “βαράμε” χωρίς ιδιαίτερο λόγο:)

αυτοι που την λένε στον Παναγιωτόπουλο κάνουν λάθος.
φανμποις με μεγάλη προϊστορία.δεν βλέπω που είναι το κακό.
μεχρι και για ψωνιο ακούστηκε. οτι να ναι

εχει 1800 deep purple λεει:|

συμπαθης ειναι μωρε ο σταθης.αν και οποτε τυχει(σπανια βεβαια)να τον ακουσω στο ραδιοφωνο κατι βλακειες παιζει.

επειδή τώρα διαβαζω την συνέντευξη

μετα απο αυτό μπορείτε και κράζετε ??!
χαχαχαχχα

Μου λέει: «Θα σε πληρώνουμε κιόλας.». Λέω: [B]«Αυτά είναι!».[/B] (γέλια) Ω, μα δεν ήταν ανάγκη, θα ερχόμουν ούτως ή άλλως!

Εμένα πάντως μου είναι αρκετά συμπαθής, και από εποχές jammin…

@Amazing_Journey
Προσωπικά θα μιλήσω πάντα,επειδή ακριβώς τη στήλη τη γουστάρω και όντως είναι πολύ αξιόλογη,δε βλέπω τον λόγο να φιλοξενεί άτομα που απόψεις τους,κείμενα τους και συνεντέυξεις τους φιλοξενούνται στα πλέον mainstream έντυπα,από lifestyle περιοδικά μέχρι free press έντυπα.Θα προτιμούσα κάτι διαφορετικό.

Eπίσης to be honest,τον Παναγιωτόπουλο τον πήγαινα πολύ όσο ήμουν πιτσιρικάς,ωστόσο πλέον δεν γουστάρω ούτε την εκπομπή που συμμετέχει,ούτε τα όσα πρεσβεύουν τα αφεντικά του,ούτε το στυλάκι που πλασάρει,ούτε τις αρπαχτές dj-λίκια.

Όταν ξεκίνησε ο σταθμός, πήγα εκεί, μεταγραφή. Μετά είχε την ιδέα ο Αντώνης να κάνουμε μια τηλεοπτική εκπομπή, ζωντανή, που θα είχε σκοπό «να αποδομήσει τα τηλεοπτικά δρώμενα». Τώρα, ακούγεται «κάπως», έτσι όπως σου το λέω. Ας πούμε να κοροϊδέψει την τηλεόραση ? γιατί η τηλεόραση είναι ένας κήπος με μαργαριτάρια.

[-X

@Crimson
Μην είσαι απόλυτος ρε συ ότι είναι και τόσο λάθος.Ο φανμποησμός δεν έχει να κάνει.Τον σέβομαι προσωπικά και για τις γνώσεις του και για το φανμποηλίκι του.
Για το “ψώνιο” θα στα εξηγήσω κάποια στιγμή,τώρα πρέπει να την κάνω!!:stuck_out_tongue:

πάντως ακόμη και ο χαρακτηρισμός ψώνιο δεν προσδίδει κάτι τόσο αρνητικό για κάποιον.so whαt?!
αλλά εγω μια χαρά την βρήκα την συνέντευξη.
επίσης ουτε με την λογική του φιλοξενούνται κουβέντες του σε Mainstream περιοδικά οπότε τι τον φωνάζετε. μα σε ενα μεγάλο περιοδικό θα πει χίλιες δυο παπαριες που θα τον ρωτήσουν(και σχεδόν καμιά για μουσική) ενω εδω ακούσαμε και για την μουσικουλα που μας απασχολεί.

Μιας και το θυμήθηκα, μου φάνηκε περίεργο που στη συνέντευξη δεν αναφέρεται στις ‘‘Εξοχικές διαδρομές’’, την εκπομπή που έκανε στα early '00s στην ΕΤ3. Εγώ από εκεί τον έμαθα.

Συγχαρητήρια για την καινούρια συνέντευξη με την αγαπημένη Σώτη Τριανταφύλλου.
Άντε και με τον Μπογδάνο.

Χαχα, γέλασα κι εγώ πολύ, ειδικά με το θέμα του νέου της βιβλίου. Ρεζίλι η κυρία.

Σίχαμα ολκής η Σώτη.

Ναι, αλλά είναι αρκετά [B]ροκ [/B]ώστε να μπει στο [B]ροκ καλτσουρ[/B] του [B]ροκινγκ.γρ[/B].
Ειδικά με δηλώσεις όπως:
“Δεν πιστεύω στον «rock τρόπο ζωής», μου φαίνεται κωμικό. Δεν έχω καμιά σχέση με τους παλιοροκάδες και τους τελειωμένους βινυλάδες με τις μακριές αλογοουρές που ξενυχτάνε μπεκροπίνοντας.”

ποιά είναι ετούτη ρε παιδιά?

Πίστεψέ με, Νίκο, δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ λόγο να μάθεις.

Κάποτε θα πεθάνει και αυτή και θα ζήσετε άλλη μία μέρα υπέρτατης χαράς! :slight_smile:

Ναί αλλά οι περισσότερες της προτάσεις για δίσκους είναι μιά χαρά, πόσοι από εδώ τα έχουν ακούσει όλα;

Οποιαδήποτε Ελληνίδα προτείνει το Last Waltz και ακούει Grateful Dead έχει σίγουρα θέση στο Rocking!

Γιάννη και Κατερίνα καλά κάνατε και της πήρατε συνέντευξη, άντε και με τον απόλυτο σατανά… Μπογδάνο! :lol::stuck_out_tongue:

Μα όλοι το ξέρουν (ο Μπάμπης ο Σουγιάς, ο Τάκης ο πεταλούδας, κλπ).

Μόνο αν μπεκροπίνεις και έχεις μακριά αλογοουρά είσαι αρκετά [B]ροκ[/B]! :lol:

Βασικά η ίδια είναι που υποστήριξε ότι “ροκ τρόπος ζωής” = “αλκοολικοί μαλλιάδες με βινύλια” οπότε υποθέτω το γέλιο πάει προς αυτήν.

Ο “ροκ τρόπος ζωής” internationally θεωρείται αυτό που δείχνει το californication και αυτό που είπε η Τριανταφύλλου και είναι ένας τρόπος ζωής που απέχει τόσο από τον δικό μου όσο και από τον δικό σου (από ότι θυμάμαι).
Το αν όμως έχουμε κάτι να πούμε για το ροκ δεν εξαρτάται από το αν υιοθετούμε έναν τέτοιο τρόπο ζωής.

Εκτός αν πιστεύεις πως γράφεις βλακείες εδώ μέσα και στα άρθρα σου τόσα χρόνια, γιατί δεν πιστεύεις/υιοθετείς την αλογοούρα και το να μπεκροπίνεις. :wink: