Πως αντέδρασαν οι γονείς σας όταν αρχίσατε να ακούτε rock/metal?

AXAXAXA ΚΕΡΑΤΑΚΙΑ ΑΧΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑ ΠΟΣΟ ΚΑΛΤ ΛΕΞΗ ΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧ

αχαχαχαΑΧΑΧΑσασασαχαχαχαχαΑΣΑΣΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Εμενα οι δικοι μου ειδη ακουγαν rock, punk,hard rock …εχω καλες βασεις.θυμαμαι με πηγαινε ο μπαμπας μου το πρωι στο σχολειο 2 δημοτικου και μου εβαζε στο αμαξι το closer απο Jοy Division, τοτε δεν το αντεχα μου φαινοταν πολυ καταθλιψη…

ΡΙΣΠΕΚΤ ΜΙ ΜΕΕΕΝ.

νταξει. Εγραψε!
lol

Toυς εκανα να ακουνε κι αυτοι, αφου καταλαβαν πως προκειται για την πιο σοβαρη, σκεπτομενη και εμπνευσμενη μουσικη.

Τους εχω γραψει διαφορα cd’s στον καθενα και γουσταρουν και αυτοι τωρα, τα εχουν ‘‘λιωσει’’.

πωπωπ αυτά είναι,εμένα ο πατέρας μου μόνο όταν ακούω Led,Deep και κάτι τέτοιο χαίρετε,αλλιώς…
ευτυχώς και στο αυτοκίνητο ακούω τουλάχιστον αυτά και περνάει ευχάριστα η ώρα.


Now playing: Anathema - Closer
via FoxyTunes

Όλα οκ τι να πουν οι άνθρωποι. Απλά η μάνα παθαίνει μια φρίκη με τα μπλουζάκια που παίρνω. Των DEATH “Sound of preservearance” πάντως της άρεσε! Το βρήκε φιλοσοφομένο…Μπράβο μάνα!:smiley:

Έχω βάλει στον πατέρα μου Rotting Christ και του άρεσε το Gaia tellus (που έχει το κλαρίνο). Του έχω βάλει Manowar και του άρεσαν τα φωνητικά. Οι Metallica δεν του αρέσουν καθόλου, και για τους Cannibal Corpse είπε “τι σκούζει έτσι αυτός;” Στη μάνα μου δεν τολμάω να βάλω τίποτα γιατί τρομάζει :stuck_out_tongue:

ο πατερας μου καταλαβε οτι σοβαρευομουν οταν 10 χρονων τον τραβηξα στην συναυλια Steve Vai+sheehan …τα ειδε ολα εκεινο το βραδυ:lol:

Αδιάφορα.
Ποτέ δεν μου είπαν να μην ακούω.

Στη μάνα μου άρεσαν οι Therion.

:lol::lol::lol::lol::lol: Χαζο μανος γαμω!

Εμενα οι δικοι μου δεν φρικαραν ποτε, ισως μονο παλιοτερα που ειχα δειξει στην μανα μου ενα βιδεοκλιπ των Cradle of Filth. Κατα τα αλλα, αφου δεν ντυνομαι και με καρφια και τετοια γραφικα, ουτε εχω γεμισει το δωματιο μαιταλ αφισες, σε γενικες γραμμες δεν ξερουν καν τι μουσικη ακουω. Δεν ασχολουνται. Στην μανα μου αρεσουν ομως οι Γκανζ(εεεεε, γονιδια γαμω) και στον πατερα μου οι Καλεξικο(μαλλον του θυμιζουν το χωριο).

Στην μητέρα μου άρεσε τρελά το Hypnotize (το άσμα των System), και της αρέσει η φωνή του Axl.
Μια μέρα άκουγα το live των Dark Tranquility και απόρησε με τον Stanne, αν είναι έτοιμος να ξεράσει.

Ο πατέρας μου μια φορά μπήκε και ρώτησε τι τραγούδι είναι αυτό, εκείνη την ώρα που άκουγα.
Ήταν Amon Amarth στο Wacken, video.
Μια άλλη φορά άκουσε το Home To Once Brave (Bathory) και ξετρελάθηκε από τον ρυθμό.
Επίσης έχει έρθει Metallica & Iron Maiden (φέτος).8)
Πέρασε εξαιρετικά είπε.:slight_smile:

Oι γονεις μου τα επαιξαν,οταν,πρωτο ετος,πρωτα χριστουγεννα,ειχαν να με δουν και 3 μηνες,κατεβαινω απο το πλοιο,εχοντας φυγει τρεντικα απο το σπιτι 3 μηνες πριν,με μπλουζακι Kiss,στρατιωτικο τζακετ,καμπανα κ ολσταρ,και με μαλλι φρατζα μεχρι τα ματια…πολιτισμικο σοκ επαθαν,οχι ψεματα…

Kακές παρέες?

Εμενα μου αρεσει o πατερας μου, που θεωρει ροκ μονο τους pink floyd, prisley, beatles, doors, rolling stones και γενικα το ροκ εντ ρολ και τις μπαλαντες, και οταν λιγο ηλεκτρικη κιθαρα η κανενα δυνατο ντραμιγκ λεει τι βλακιες ειναι αυτα, αυτα δεν ειναι ροκ :lol::lol:

Αμ εμένα που δεν ξέρει να ξεχωρίζει τα είδη (γενικότερα, όχι μόνο για ροκ) και συνέχεια με ρωτάει;; :lol:

Μου εκαναν δυο υπεροχα δωρα : ενα μπλε βιβλιαρακι με ονομασια “O Σατανισμος στη μουσικη Ροκ” κ μια βιντεοκασσετα με τιτλο" Σειρηνες" με εναν παπαρα απο την Αυστραλια να λεει οτι η εκκλησια τον εβαλε στο σωστο δρομο!Μεχρι κ παπα φωναξαν να του δειξω τους δισκους που ειχα παρει,να μου δειχνει τον Ozzy κ να μου λεει οτι ειναι ο διαολος!! :))))))

Kαλά το πήρανε, αν εξαιρέσει κανείς τη μητέρα μου που με κράζει όταν αγοράζω cd ή μπλούζες, αντί να τα ξοδεύω σε τίποτα άλλο!
Πάντως ακούμε μαζί δίσκους και radio gold (πριν κλείσει)!:smiley:

μια χαρα το πηρανε και με τη μανα μου ειδικα ακουμε μαζι(αλλωστε ειναι φανατικη της ροκ μουσικης)-ο πατερας μου δεν ειναι τοσο εξοικειωμενος με τη μουσικη αυτη αλλα αναγνωριζει τη μελωδικοτητα των ακουσματων μου:!:

αλητες μαλλιαδες πρεζακια μεταλλαδες…:lol: