Οι αγαπημένοι rock stars που θα θέλατε να επιστρέψουν

Μόνο όσοι φύγαν άδικα.

Πανω απ’ολους κι απ’ολα:

[SIZE=“4”]CRISS OLIVA[/SIZE]

Και φυσικα Ingo Schwichtenberg.

ρε αφηστε τους στην υσιχια τους ρε τους ανθρωπους!
ολοι τζαμαρουν εκει πανω η κατω τεσπα

Φρανκ Ζαππα.Σχεδον 100 δισκοι και παλι δεν ειναι αρκετοι.

Είδατε τη λίστα, φαντάζομαι: http://www.rocking.gr/article4953.php

Θα περίμενα ο John Lennon να είναι πρώτος και ο Jimi Hendrix δεύτερος, αλλά θα μου πείτε «Δεν είναι λίστα του Mojo!». Πιστεύω πως ο Bonham κι ο Mercury έχουν την «πρωτιά» ίσως λόγω «επικαιρότητας», χωρίς φυσικά να υποστηρίζω ότι «αξίζουν» λιγότερο τη νεκρανάστασή τους (μπρρρρρ). Εγώ πάντως θα έδινα το συκώτι μου για να δω ζωντανά τον Elvis, τον Morrison, τον Lennon ή τον Hendrix.

Το θέμα είναι ότι όλοι όσοι βρίσκονται στη λίστα χαίρουν της ιδιαίτερης ιδιότητας της νοητής αθανασίας, καθώς ο τύπος και τα πικ-απ τους έχουν φιλοξενήσει μετά θάνατον, πιθανώς περισσότερο από ότι εν ζωή. Αλλά για μερικούς από αυτούς δυστυχώς ισχύει ότι ακόμη κι αν επανέρχονταν στη ζωή, θα μας πεθαίνανε πάλι σε λίγες μέρες, από τις καταχρήσεις.

Ναι δεν εινα ροκ σταρς,σημερα το πηρα χαμπαρι και εκανα εδιτ αλλα ντακς,το γενικευσα

Cliff Burton!!! Γιατί θα ήθελα να έχω προλάβει να τον δω live με τους άρχοντες.

Jimi Hendrix
Dimebag Darrell
Cliff Burton
Rhandy Roads
Criss Oliva
Freddie Mercury

Βέβαια είναι και αλοί και θα ξημερώσω γράφοντας οπότε σταματάω εδώ.

                                                                __________________
                                                         I see a darkness overwhelming
                                                       I see that there is no light for me
                                                         I don't care if it leaves me blind
                                                           I don't care if I'm left behind

Layne Stanley
Kurt Cobain
Dimebag Darell
Stevie Ray Vaughan
Ian Curtis
Jaco Pastorius
Keith Moon
Johnny Cash

Για μενα:
Janis Joplin, Jim Morrison, John Bohnam, Cliff Burton, Kurt Cobain, Chuck Schuldiner, Dimebag Darell:)

Δεν με λες υιέ μου θα σε χάλαγε δηλαδής να βλέπες κμμμια συναυλία SRV-JIMMY HENDRIX πχ ή κανά Woodstock με Janis?

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι εκεί που βρίσκονται τώρα είναι πολύ καλύτερα απ΄ότι ήταν εδώ ας μην ταράζουμε την ησυχία τους λοιπόν

δεν αγχονομαι μαμα! καποτε θα παω κ εγω εκει που βρισκονται οποτε…:wink:
κ λεγετε jimi οχι jimmy:p

Jimi Hendrix
John Lennon
Jim Morrison
John Bonham
Dime
Cliff

Frank Zappa…ενας και μοναδικος…
καλα που στο πολλ δεν ειχε κανενα κερτ κομπειν πρωτο…

εγω τον Brad Nowell των Sublime θελω πισω. Εφυγε νωρις.

Καποιες προσωπικοτητες απλα δεν πρεπει να γερνανε…

Cliff
Chuck
Dimebag
Freddie

Α και
Jimi Hendrix:afro:
John Bohnam:drunk:
Bob Marley:rasta:
The Ramones[-o<
και Jim Morrison φυσικά!!!:respect:

Keith Relf
Mick Bradley
Gary Thain
Rory Gallagher
Adrian Borland
Pete De Freitas

Inp/WC

Syd Barrett,Rick Wright,Freddie Mercury,John Bonham…:frowning: