Rock you to hell fest ii - 7&8 nov 2014 @ kyttaro live - q5,grim reaper,avenger

και καλά θα κάνεις… και γενικά καλό ήταν που έσπασε λίγο η μονοτονία του να ποστάρει μόνος του ο άλλος :stuck_out_tongue:

Χαχα! Σωστος!

Μα το ξέρεις, αυτό λέμε :-s

Μπορείς να στηρίζεις Ξήγα μέχρι να σε βάλει μέσα δηλαδή =Ρ

Σεβαστές όλες οι απόψεις, και για τον μεταλλά που θα πιεις μπύρα μαζί του και για τις δουλειές που δεν είναι ντροπή και για τις ντροπές που δεν είναι δουλειές, εγώ πάλι δεν θα έπινα μπύρα με κάποιον που ξέρω ότι δίνει ή χτυπάει κόσμο, ούτε με έναν γιατρό που κλέβει τον κοσμάκη ούτε με έναν δικηγόρο (αυτό έτσι, σκέτο), τις μπύρες μου τις μοιράζομαι με άτομα που εκτιμώ, το ότι κάποιος είναι απλά μεταλλάς δεν μου φτάνει.

Η προώθηση πάλι των συναυλιών ενός ασφαλίτη στο φόρουμ προσβάλλει την αισθητική μου αλλά αφού δεν ενοχλούνται οι υπόλοιποι ποιος είμαι εγώ να πω τι, ελπίζω το “στα παπάρια μας” που γράφω που και που να μη θεωρείται σπάμμινγκ στο θρεντ του κάθε λάιβ. Όχι άλλο σπάμμινγκ και συνεχής ενόχληση του Ξήγα.

πόσω μάλλον όταν γίνεται με [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS]COMIC SANS[/FONT][/SIZE] :stuck_out_tongue:

Μισό λεπτό, γιατί μάλλον κάτι χάνω. Τι εννοείς να με βάλει μέσα? Για ποιό λόγο? Έχει βάλει μέσα κάποιον που δεν έπρεπε? Γιατί δυστυχώς ή εύτυχώς η δουλειά τους είναι να βάζουν μέσα κάποιον που παραβαίνει το νόμο, που κλέβει, σκοτώνει, βιάζει ή οτιδήποτε. Αν έχει κάνει κάτι παράτυπο δεν το ξέρω αλλά από την άλλη αν βάζει μέσα αυτόν που σκοτώνει, ευτυχώς που το κάνει γιατί αλλιώς θα σκότωνε ο ένας τον άλλον.
Γενικά δεν είναι συζήτηση για να γινει μέσω φόρουμ. Με ένα καφέ ή μια μπύρα, θα γινόταν πολύ καλύτερα. Από εκεί και πέρα το επάγγελμα από μόνο του δε χαρακτηρίζει ανθρώπους. Αν αυτός που επαγγέλεται κάτι, υπερβένει τα όρια της δουλειάς του, αδικεί και προσβάλει κόσμο τότε ναι. Μαζί σου. Αλλά έτσι συγνώμη, εγώ δεν μπορώ να καταδικάσω κάποιον που κάνει ένα νόμιμο επάγγελμα (που κανείς δεν ξέρει αν το γουστάρει ή όχι ή αν το επέλεξε από ανάγκη διαβίωσης) απλά γιατί δε μου αρέσει η φάρα τους. Οκ, ελάχιστοι τους συμπαθούμε (όλο το συνάφι της αστυνομίας), τους έχουμε δει να βαράνε γιαγιάδες και παπούδες, έχουν βαρέσει και εμάς τους ίδιους πιθανώς αλλά από εκεί και πέρα δεν είναι όλοι ίδιοι. Ο μαλάκας που βαράει και δε σέβεται τίποτα θα είναι μαλάκας και στη ζωή του. Και αυτοί οι μαλάκες υπάρχουν παντού, σε όλες τις δουλειές, σε όλους τους χώρους.
Από εκεί και πέρα όμως ξανατονίζω, το να καταδικάσω κάποιον μόνο και μόνο για το νόμιμο επαγγελμά του, λυπάμαι αλλά αδυνατώ να το κάνω. Αν πείραξε κάποιον αθώο, αν έχωσε κάποιον άδικα μέσα, αν αν αν τότε μαζί σας.
Εγώ απλά βλέπω έναν άνθρωπο που διοργανώνει ένα ωραίο live με πρωτοκλασσάτα ονόματα που πολύ από εμάς τα γουστάρουμε. Και δε νομίζω να το κάνει για να αποτελέσει φάκα αλλά μάλλον γιατί έχει παρόμοια καύλα για τη μουσική με τη δική μας, όπως άλλοι ανεξάρτητοι διοργανωτές συναυλιών.
Αυτά, σόρρυ αν κούρασα και ξαναλέω πως μιλάω με απόλυτο σεβασμό προς όλους, πως δε γνωρίζω πράγματα και καταστάσεις και απλά είναι μια προσωπική άποψη.

Εγώ δεν βγαίνω μαζί σου, να πιεις μπύρα με τον Ξήγα :!:

χαχα! Προσπάθησα να είμαι ευγενικός αλλά τελικά την έφαγα τη χυλόπιτα :stuck_out_tongue:

[SIZE=4]ΤΑ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ!
Και για αυτούς της τελευταίας στιγμής υπάρχει δώρο
έκπληξη!!!
Από τις 3 Νοέμβρη στις 9:00 το πρωί, μέχρι και τις 6
Νοέμβρη (την ημέρα διεξαγωγής του Warm Up Show)
στο Sirens Records και το Metalera θα υπάρχουν
μπλουζάκια δώρο με την αγορά ενός μονοήμερου
εισιτηρίου!!!
Με την αγορά μονοήμερου εισιτηρίου της 1ης μέρας
θα υπάρχει μπλουζάκι-δώρο Angelo Perlepes’ Mystery
και με αγορά μονοήμερου εισιτηρίου της 2ης μέρας
μπλουζάκι-δώρο Marauder!!
Θα υπάρχουν συνολικά διαθέσιμα 50 μπλουζάκια
Angelo Perlepes’ Mystery και 50 μπλουζάκια
Marauder σε όλα τα μεγέθη!!
Από τις 3 μέχρι και τις 6 Νοέμβρη στο Sirens Records
και το Metalera!!
Προλάβετέ τα!!![/SIZE]

[B][SIZE=5]SCHEDULE DAY 1:

DOORS OPEN : 16:00
RESISTANCE : 16:30
LIGHTING RUST : 17:10
ASGARD : 17:50
HITTEN : 18:40
PERSIAN RISK : 19:30
MYSTERY : 20:30
PRAYING MANTIS : 21:30
GRIM REAPER : 22:40

SCHEDULE DAY 2:

DOORS OPEN : 16:00
CRYSTAL WINDS : 16:30
FIREFORCE : 17:10
MARTYR : 18:10
SALEM : 19:10
MARAUDER : 20:10
AVENGER : 21:10
Q5 : 22:30[/SIZE][/B]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=7]ΓΑΜΩ!!![/SIZE][/FONT]

Αγαπητέ DarkNight έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες. Με τη λογική ορισμένων εδώ μέσα θα έπρεπε να κάνουμε μποϊκοτάζ στα δισκάδικα METALERA και SIRENS επειδή πουλάνε εισιτήρια της συγκεκριμένης συναυλίας. Δεν βγάζεις άκρη. Κάνε αυτό που νιώθεις και αυτό που γουστάρεις. Αν γουστάρεις το lineup πας και περνάς καλά. Τόσο απλά.

Όντως, ας μην το τραβήξουμε τόσο πολύ πια

ναι, αυτη ειναι η δουλεια του ασφαλιτη

κατεβαίνει στις πορείες και δίνει κόσμο… απλά… γούσταρα όσο τίποτα praying mantis και ήξερα ότι δεν πρόκειται να ξαναδώ αλλά δεν είναι η ζωή μας μόνο μουσική… και αυτό με τα δισκάδικα τουλάχιστον άκυρο…

ειναι λειτουργημα η δουλεια του ασφαλιτη

[FONT=Comic Sans MS]Πηγε κανεις τελικα? :P[/FONT]

Ναι, εγώ