Rocking.gr radio!

Λυσαξες…

Τα μάθατε? Αποφασίστηκε όσα μέλη έχουν πάνω από 3000 posts θα έχουν δική τους εκπομπή!
Ράνια, άρχισε να σπαμμάρεις

Όσοι είναι πάνω από 3 χρόνια εγγεγραμμένοι και έχουν λιγότερα από 3.000 posts θα έχουν δικαίωμα… :lol: :smiley:

Μην το γελάς κθλ πλάκα πλάκα! :wink:

:evil: :x :x

Αντε για σένα ίσως κάνουμε κάποιαν εξαίρεσην.
Θα δούμεεε, από βδομάδα θα έχουμε νεότερα, θέλει ψάξιμο η δουλειά :frowning:

Ειμαι μεσα, ειμαι μεσα :smiley:

Άδικο :-s
Σέλω κι εγώ εκπομπή :frowning:

Νομιζω οτι μονο οι συντακτες αρκουν…:wink:

Βασικά κι εγώ θα γούσταρα ένα μικρό προγραμματάκι.Αλλά με 10 Posts που πάω ο κακομοίρης…:stuck_out_tongue:

  • 1

Kαι εγώ θαθελα να κάνω εκπομπή, αλλά εδώ δεν νομίζω να υπάρχει καμμία ανάγκη. Όποιος θέλει μπορεί να ψαχτεί σε άλλα ραδιόφωνα. ¶λλωστε αν δίνονταν σε χρήστες η δυνατότητα για εκπομπές, το φόρουμ θα γέμιζε μέλη που θα έρχονταν γιαυτήν την δουλειά και θα ήταν πρακτικά αδύνατον να ικανοποιηθούν όλοι.:wink:

ας αφήσουμε τους συντάκτες να κάνουν στην αρχή τις εκπομπές που έχουν και μία κάποια εμπειρία παραπάνω, γιατί αν παίζουμε εμείς οι χρήστες ότι να 'ναι από την αρχή θα ξενερώσουμε μέχρι και μεταξύ μας :wink:

Μπάλα και άλλα?

Εάν ζούσαμε οπουδήποτε αλλού θα ξέραμε 2 βδομάδες νωρίτερα το ΤΙ και το ΑΝ.
Αλλά εδώ πρέπει να περιμένουμε μέχρι και τον καφετζή της γειτονιάς να γυρίσει από τις διακοπές για να πάρουμε μια πληροφορία. Το περίεργο; “Πάρτε από Δευτέρα που θα 'χει γυρίσει ο υπεύθυνος”. Παίρνουμε τη Δευτέρα και υποτίθεται θα μας εξυπηρετούσαν. Εφόσον αυτό δεν έγινε, παίρνουμε την Τρίτη. “Πάρτε σε λίγες μέρες γιατί όλοι λείπουν διακοπές”. Ωραία πράματα…

Το αποτελεσμα θα μας αποζημιωσει, ειμαι σιγουρος…:wink:

Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο του πως και τι, έχουμε μπει στην τελική ευθεία για την έναρξη του σταθμού μας. Επειδή εκκρεμούν αρκετά λειτουργικά θέματα δε μπορούμε να δώσουμε λεπτομέρειες προς το παρόν, εκτός από τα εξής:

Θα εκπέμπει (μάλλον) στα 32kbps, δηλαδή θα καταναλώνει περίπου 4kb/s από την ταχύτητα του καθενός, ώστε να μπορεί να κάνει κι άλλα πράγματα παράλληλα, χωρίς καμία απολύτως διακοπή.

Το πρόγραμμα θα αποτελείται από εκπομπές και playlists (θα ανακοινωθεί το πρόγραμμα της εβδομάδας με το τι παίζεται πότε, αν και μάλλον η βάση του προγράμματος θα είναι ημερήσια).

Αυτό μένει να δούμε αν θα εφαρμοστεί: Ο χρήστης θα μπορεί να κάνει request κομμάτια που υπάρχουν στις playlists και να τα ακούει εκείνη τη στιγμή. Πιθανόν δηλαδή να υπάρξει κάποια ζώνη την ημέρα όπου τη μουσική θα επιλέγετε εσείς.

Για τα υπόλοιπα θα σας ενημερώσουμε μόλις μπούμε σε κάποια πιο “επίσημη” φάση.

Καλη επιτυχια παιδες!!

καλη φαση!!

αμα θελετε τπτ Blues Πειτε μου!:wink:

Πολλά μπράβο! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Περιμένω με ανυπομονησία! 8) 8) 8)

Πολυ ωραια.

Για να μην ψαχνομαστε εμεις οι καινουργιοι βαλτε τις σχετικες ανακοινωσεις σε αυτο το Thread να ξερουμε τι μας γινεται.

Καλή αρχή παιδιά…:smiley: (Και με πρώτο κομμάτι το Davidian…:lol: :stuck_out_tongue: )