Μπασκετοφατσες του rocking

Επισημως λοιπον η 7η αναμέτρηση μετά τις καλοκαιρινές διακοπες, και 13η (νομίζω!) συνολικα είναι την Κυριακη στις 19.00 στο Eurohoops!

Untitled-2

Είμαστε 7, θέλουμε άλλον έναν (ή άλλους 3 αν είναι για διπλό)

@apostolisza8 ναι @Ktn ναι @ChrisP ναι @martian ναι @RiderToUtopia ναι @The_Black_League οχι @JoHNNyB @pantelis79 ναι @MrBeast @Moonchild92 ναι @Outshined οχι @Kastroman οχι @nnnkkk @kbil @St_Anger @bostonflesh

5 Likes

Και εγώ μέσα για Κυριακή μάγκες. Αν μπορέσουμε κάποια στιγμή να το πάμε στις 5 αντί για στις 7 μαλακες μου κόβει την μέρα στην μέση. Να ρωτήσω και δυο αν ειναι να πάμε για διπλό?

5 Likes

Κομπλέ Τζόνι μποη! Αν είναι μέσα αλλά 2 άτομα πες μου να ρωτήσω αν έχουν ολόκληρο και να κάνω την αλλαγή :basketball:

Θέλουμε διπλό, ναι :exclamation:

1 Like

Η αλήθεια είναι πως όσο και να μας ζοριζει λίγο καμιά φορά όσους δεν είμαστε ατίθασα ατια το διπλό, όπως και να χει ξεδιπλώνομαστε αλλιώς στο φουλκορτ και το θέαμα χτυπάει κόκκινο (pun intended)

2 Likes

Έχουμε εννιά!

2 Likes

Αν κλείσετε για διπλό και δε μπορεί κανείς εκ των δύο του τζωνυ, count me in για να συμπληρώσουμε.
Τα έβαλα κάτω και δε μου βγαίνουν τα κουκιά για τα δύο επόμενα Σ/Κ, οπότε λέω να έρθω τώρα, αν βρεθεί κενό.
Καλό Σ/Κ!

6 Likes

Θέλετε να πάρω να το οριστικοποιησω διπλό?

Είτε με @dude είτε με φίλο του @JoHNNyB , θα δούμε

Ναι, διπλάρα να ξεκουραστούμε λίγο.

2 Likes

ΔΙΠΛΑΡΑ τσιφτηδες

Έγινε η αλλαγή

5 Likes

Game day συνφορουμιτες!

Η τίμια δεκάδα είναι:
@apostolisza8 @Ktn + φίλος @ChrisP @martian @RiderToUtopia @JoHNNyB @pantelis79 @Moonchild92 @dude

Αν τελικά μπορεσει και κάποιος φίλος του Τζονι νομίζω δεν είναι θέμα να έχουμε και καμιά αλλαγή οποίος είναι έξω να τον πηγαίνει κατά ριπάς trash talking ο συνήθης ύποπτος σε κάθε πανω-κατω να ανάβουν τα αίματα :stuck_out_tongue:

8 Likes

Τι τίμιος γίγαντας και λοιπές αηδίες ο @pantelis79, κλειδώνει το ιστιοπλόος από δω και πέρα. Άντε και ξυπόλητος την επόμενη φορά :smiley:

4 Likes

Διχαλο?

1 Like

Δυνατη αναμετρηση και χτες, ματς με συγκινησεις και πολυ θεαμα. Οι ομαδες ηταν:

  • Ο ιστιοπλοος @pantelis79 με το σενιο παπουτσακι μολις εσκασε στα νοτια προαστεια με το σκαφος, εδεσε, πηρε τραμ, ηλεκτρικο, ταξι, ηρθε κυριαρχησε κατω απο τα καλαθια, και γυρισε πισω στο σκαφος (ειχε ξεχασει να φερει μπασκετικα παπουτσια, κατι που ομως δεν του στερησε μια πολυ δυνατη εμφανιση)

  • Ο @JoHNNyB , κατι ανάμεσο από Sonic the Hedgehog και Taz, ατιθασο ατι χτες, σκοραρισε κατα ριπας, σε αιφνιδιασμο ή σετ επίθεση

  • Ο @Moonchild92 , Most Improved Player ευκολα

  • Ο φίλος του @Ktn , κρυο αιμα, σιωπηλος δολοφόνος και αυτός, φιλος του Αντωνη γαρ

  • Ο @dude που παρολο που δεν σκοραρισε κατα ριπας οπως την προηγουμενη φορα ηταν και παλι πολύ θετικος

VS

  • O σταθερα παντα καλός δημιουργος και εκτελεστής @ChrisP , εμπηξε και δυο τριποντακια στο τελος και παραλιγο να κανουμε την ανατροπη

  • Ο @apostolisza8 , σχολης Black Mamba, και πολυ αποτελεσματικος και χτες σε αμυνα και επιθεση

  • Ο @Ktn που σκοραρισε κρισιμα καλαθια και ηταν πολυ συχνα και ο πρωτος που γυρναγε στην αμυνα δινοντας και εκει επικες μαχες

  • Ο @martian που σαν τιμιο 4αρι κατεβασε παρα πολλα ριμπαουντ, εδωσε μαχες, και ηταν και αυτος θετικός σαν συνολικη παρουσια εστω και αν δεν προσεφερε θεαμα εφαμιλλο προηγουμενων εμφανισεων

  • Ο γραφων, που κραταει σαν highlight μια φαση στο Β’ στην οποια ειχα ξετυλιχθει στον αιφνιδιασμο και ξαφνικα ειδα τον Παντελη να εχει πεσει κατω περιπου 1-2 μετρα μπροστα μου, σχεδον κατω απο το καλαθι, στην προσπαθεια μου να τον αποφυγω πεταξα την μπαλα οπως-οπως και προσπαθησα απλα να μην προσγειωθω πανω του. Αφου λοιπον αποφευχθηκαν τα χειροτερα, ζητησα να κανουμε επαναφορα απ’εξω θεωρωντας πως η μπαλα μαλλον πηγε στο γαμο του καραγκιοζη και εμαθα πως ειχα βαλει καλαθι. Τρομερη φαση πρεπει να ηταν.

Ουσιαστικα το σκορ ηταν σχεδον ποντο ποντο στη μεγαλυτερη διαρκεια, 10-15 λεπτα πριν τη ληξη η πρωτη ομαδα πηρε ενα προβαδισμα περιπου 8-10 ποντων που παρ’ ολες τις φιλοτιμες προσπαθειες μας δεν καταφεραμε να ανατρεψουμε. Σαν αυτοκριτικη της multicolour (της δευτερης δηλαδη) ομαδας, θα μπορουσα να πως πως θα επρεπε να ειχαμε καλυτερες επιστροφες και καλυτερη κυκλοφορια της μπαλας στην επιθεση. Στα επομενα λοιπον με υγεια!

Εφυγα λιγο βιαστικα χτες λογω αναγκης να ειμαι γρηγορα σπιτι, ελπιζω στα επομενα να κανουμε και εκεινα τα ωραια πηγαδακια που καναμε σε προηγουμενες συναντησεις με μπυρες ή ανευ.

7 Likes

Αρκετά κολακευτικός Παργαλάτσος, δεν βλεπόμουν χθες, ακόμα όταν το σκέφτομαι μου την βιδώνει λίγο :stuck_out_tongue: Αυτό που είπε σε κάποια φάση ο Αποστόλης πως σε κομβικά σημεία δεν βρήκαμε αντίδραση ψυχολογικά ισχύει αρκετά, αν και ο Κρισπ πήγε να το πάρει πάνω του στο τέλος. Προσωπικά σίγουρα στο δεύτερο εκνευρίστηκα και δεν μπόρεσα να κοντρολάρω λίγο το παιχνίδι μου (σόρρυ guyz).

Στα του παιχνιδιού, μια χαρά τα περιγράφει ο @RiderToUtopia. Εγώ να προσθέσω πως συνολικά είναι ίσως το πιο ατσούμπαλο και μουδιασμένο πρώτο δεκάλεπτο που θυμάμαι σε φορουμικό μπασκετάκι. Δεν έμπαινε τίποτα, λάθη, μπερδέματα, μας πήρε λίγο (και στις δύο ομάδες) να ρολλάρουμε.

Από φάσεις κρατάω μια επική δική μας αντεπίθεση (κλέψιμο εγώ-κατέβασμα Αποστόλης και πάσα σε Κρισπ-πάσα πίσω από την πλάτη και τελείωμα ο @RiderToUtopia, κρίμα που δεν την άγγιξε και ο @Ktn να γίνει 11/10 η φάση) και από την άλλη ομάδα το θρασύτατο κλέψιμο/in your face σχεδόν του νέοπα (στις μπασκετομαχίες μας) @Moonchild92 έναντι του @RiderToUtopia.

7 Likes

Σκαστή πάσα παρακαλώ στον @ChrisP από το κέντρο, σαν αυτές που ψάχνει μια ανά παιχνίδι ο @plex27 :stuck_out_tongue:

Θα έχω να λέω πως έβγαλα και την assist στην ταρζανιά του @RiderToUtopia που έτσι όπως πέταξε τη μπάλα με έπιασαν τα γέλια μπορώ να πω (σόρρυ @pantelis79, που ήσουν στο έδαφος, αλλά ήταν επικό θέαμα).

Για το ματς δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο, τα εν οίκω μη εν δήμω, θα αρκεστώ να πω εδώ απλώς πως ακόμα είμαι σκασμένος για το πόσα κάναμε λάθος.

Στα πιο σοβαρά, τώρα που οι ομάδες μειξάρονται και προκύπτουν νέες συνθέσεις κάθε εβδομάδα έχει πολλή πλάκα και ενδιαφέρον.

Τα λέμε, ελπίζω και αυτή την Κυριακή.

8 Likes

Σε κείνη την φάση (αν δεν μπερδεύομαι με άλλη), κάνω πίσω βήματα, πατάω πάνω στο πόδι του Παντελή και πέφτει κάτω (όπως κατάλαβα και για δύο εκ των υστέρων), γυρνάω να δω τι ακριβώς έχει παιχτεί, βλέπω το καλάθι να μπαίνει, ζητάω συγγνώμη από τον Παντελή, πάω να κάνω την επαναφορά και μου ζητάει τη μπάλα ο Άγγελος και αναρωτιέμαι από μέσα που προς τι τόσο fair play :P.

Νομίζω ότι κάθε φορά που είμαι συμπαίχτης του Παντελή κάπως καταφέρνω και τον ρίχνω κάτω εν τω μεταξυ. Μπράβο μου, δε μπορώ να πω, πρέπει να αρχίζω να το καταφέρνω και σαν αντιπαλος όμως

6 Likes

ή μήπως… ξεχύθηκες σαν εμετός στην επίθεση;;; (copyright: Manolo Μαυρομμάτης)

1 Like

Nick Calathes threads the needle, GIANNIS FINISHES STRONG! 🔨 - YouTube?

1 Like

Κάποιες φορές ξεχυνομασταν σαν εμετός στον αιφνιδιασμό, ενώ άλλες ξετυλιγομασταν σαν κωλοχαρτα! (αφού πιάσαμε 90s cult φρασεολογία )

3 Likes