Μπασκετοφατσες του rocking

Ως ηγετική προσωπικότητα αναλαμβάνω την ευθύνη για την ήττα, αφού χωρίς αλλαγές δεν μπόρεσα να δώσω τους 8-10 πόντους όπως στο 1ο ημίχρονο και να πάρω λίγο την πίεση από το βαρύ πυροβολικό μας.

Μου αλλάξανε το μαρκάρισμα αφού πιθανότατα ο Αποστόλης κότεψε, αλλά αν και το μπάσκετ είναι το σκεπτόμενο άθλημα, ξεχνάνε το βασικό γνωμικό στα παιχνίδια με τόπι: “δε χρειάζεται να τρέχει ο παίχτης αλλά η μπάλα”.

Ραντεβού την άλλη Κυριακή, για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους

4 Likes

Ντάξει, δεν σε αδικώ που ούτε τώρα άντεξες την πίεση. Κανείς σας βασικά αλλά δεν πειράζει :stuck_out_tongue:

Αν τρέχατε ίσως δεν χάνατε πάντως.

1 Like

Κι αν με μαρκαρες μπορεί να κερδίζαμε, το ιστορικό δείγμα αυτό δείχνει

1 Like

Στο ποδοσφαιρο? 100% αληθεια.
Στο μπασκετ? Γελαει ο κοσμος…

Κοίτα, θα το θέσω ευγενικά. Για πρώτο ματς μετά από 2μιση μήνες, φλεγμονή τενοντίτιδα, είπα να παίξω συγκρατημένα και χαλαρά και να μαρκάρω ανάλογο αντίπαλο με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Ε σήμερα που ζεστάθηκα και βρήκα ρυθμό, γιατί να χαραμίσω την άμυνά μου εκεί :stuck_out_tongue: ?

Καλό ήταν και το δεκάλεπτο που έβαλες καλάθια, κρίμα που παίζαμε για 70 λεπτά βέβαια…

Καλοκαίρι μην σε ψάχνουμε στο νήμα εσένα ε…

Εχω ηδη πει οτι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ Κυριακη που θα ειμαι Αθηνα και ισως διαθεσιμος για μπασκεταρα ειναι η 9η Ιουλιου… κι αυτο αμφιβολο. Tο πιο πιθανο ειναι να με ψαχνετε στο παρκε κι οχι στο νημα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Τι έχει να πει άραγε για αυτή την υποτίμηση ο συμπαίκτης σου σήμερα που με μάρκαρε? Ο οποίος παρεμπιπτόντως την προηγούμενη βδομάδα έκανε πάρτι…

Δεν ξέρω, μπορεί να χαίρεται που ήταν ξεκούραστος στην επίθεση, και σήμερα πάρτυ έκανε, δεν ξέρω αν το πρόσεξες :slight_smile:

Λοιπόν, τα λέμε στο γήπεδο την Κυριακή, να απαντήσεις κιόλας όπως περιμέναμε :black_heart:

Κατά τα άλλα, μια χαρά παιχνίδι, με την ανατροπή του και τα όλα του, μπράβο μας.

1 Like

Ας κάνει κάποιος εκ των @martian και @martian :stuck_out_tongue: recap κάποια στιγμή αύριο -αφού έχει πάρει πετυχημένα το κολάι εδώ και αρκετό καιρό με ωραία κειμενάκια/τον έχρισα τώρα εγώ ανταποκριτή, νετι :stuck_out_tongue: - μιας και το σημερινό ήταν ματσάκι αντάξιο ανταπόκρισης και σχολιασμού, καθώς κρίθηκε στους 4-5 πόντους (αν δεν κάνω λάθος) και δη στα τελευταία 2 λεπτά -πράγμα που δείχνει ότι ήταν ένα καθόλα ωραίο παιχνίδι ασχέτως αποτελέσματος, με ρυθμό και με συμμετοχή όλων in one way or other στο ευρύτερο score, όχι παρωδιακό σαν την περασμένης εβδομάδας (που δεν νομίζω να το απόλαυσε και κανείς πραγματικά, νικητής ή ηττημένος).

Γίνομαι τώρα νοητά alligned με Παργαλάτσο και πάω να μετρήσω τις μελανιές μου/κάνω εσωτερική αποτίμηση του ξύλου που παίξαμε, πάνω από μια μακαρονάδα με κιμά και μπόλικο τυρί!

4 Likes

Επικες μάχες και σήμερα με air Lupin, και εκτός από το ίδιο μενταλιτυ στο μπιστηγμα εχουμε και το ίδιο φαγητό σημερα, 2 γεμάτα πιάτα μακαρόνι με κιμά μετά η κοιλιά είναι γεμάτη, αλλά σχεδόν κάθε major αρθρώση πονάει - απλή καταπόνηση μετά από ένα πολύ δυνατό ματς, όχι κάτι παραπάνω.

@martian ναι ψησου να μεταφέρεις σε κείμενο το σημερινό εξαιρετικό μπιστηγμα, πάντα τέτοια μπιστες :black_heart:

5 Likes

Καλα ρε, κανονικα επρεπε να γραφτουν βιβλια για το τελευταιο ματς - υπερηρωικες προσπαθειες απο ολους και νομιζω το καλυτερο παιχνιδι που εχω συμμετασχει.

Σας βλεπω αργους ομως για την επομενη Κυριακη και θα χασουμε τα πραιμ σλοτς.

1 Like

@eviL νομιζω εχουμε παθει writer’s block μετα απο τοσα μπιστηγματα και ανταποκρισεις (εκτος απο τον κομισαριο που παντα κανει deliver). Αν θες να γραψεις κατι για το ματς, εστω και αποσπασματικο, παραπανω απο καλοδεχουμενο.

Για το επομενο μπιστηγμα, Κυριακη 2 Απριλιου, επανερχομαι με call to arms συντομα οταν βρω λιγο χρονο

Κυριακη 2 Απριλιου μπιστ wars vol 38 (Μπιστες prepare for glory, δηλωστε συμμετοχες)

Edit: Πάει για διπλαρα - Ειμαστε ηδη 9

Απο διαθεσιμες ωρες:

  • Κηφισια εχει απο 19.00 και μετα για μισο ή ολοκληρο

  • Πατησια εχει 20.00 για μισο και 21.30 για μισό ή ολοκληρο

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 20

@Lupin ΝΑΙ
@RiderToUtopia NAI, προτιμηση νωρις
@Ktn ΝΑΙ, προτιμηση 19.00
@Kastroman ΝΑΙ η εΜπιστροφη
@apostolisza8
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP NAI
@The_Black_League
@Outshined
@Martian ΝΑΙ
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@eviL ΝΑΙ, προτιμηση 19.00
@nnnkkk NAI

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 samis Giasonas osfp7 QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh St_Anger

6 Likes

ναι σε όλα

3 Likes

Ναι σε όλα και από εδώ.

2 Likes

3 Likes

19:00 κατα προτιμηση!

2 Likes

Same time, same place, different score.

3 Likes

Μέσα - πάμε τώρα που μπορώ, πριν αρχίσουν οι χωροί Πάσχα, Πρωτομαγιάς και θερινού ηλιοστασίου

3 Likes

Ε ναι λοιπόν (ειδικά για εφτά)

2 Likes