Μπασκετοφατσες του rocking

Μη ξεχναμε οτι ολα αυτα ο αρχηγος Λουπιν τα εκανε με ΗΜΙΚΡΑΝΙΑ και παρολαυτα εδωσε το 100% .
Πολυ καλο παιχνιδι απο ολους, και νιωθω οτι καθε βδομαδα βρισκουμε περισσοτερο τις θεσεις μας, δοκιμαζουμε νεα plays και αυτο φαινεται στη πχοιοτητα των μαχων.

7 Likes

Εντάξει ας μη γενικεύουμε, κάποιοι δε σταυρώναμε σουτάκι ούτε με αίτηση :roll_eyes:

Του μπιστ κι από εδώ για κυριακή!

1 Like

Λοιπόν, και εγώ μέσα για χαλαρό W την Κυριακή, αρκεί να είναι νωρίς σχετικά, έχουμε και συναυλίες μετά.

1 Like

Ας παμε το καθιερωμενο call to arms για το τελευταιο- μαλλον- μπιστηγμα πριν το Πασχα.

Για την ωρα εχει διαθεσιμοτητα για την Κυριακη 18.00 Πατησια, και 19.00 Κηφισια, αφου προτιμαμε νωρις απ οτι δειχνει.

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 20

@Lupin μαλλον ΝΑΙ, TBC το Σαββατο
@RiderToUtopia ΝΑΙ, προτιμηση νωρις
@Ktn ΝΑΙ
@Kastroman
@apostolisza8 ΝΑΙ, για 18.00
@JoHNNyB NAI
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP ΝΑΙ, για 18.00
@The_Black_League
@Outshined
@Martian
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS ΝΑΙ
@eviL
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 samis Giasonas osfp7 QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh St_Anger

1 Like

Αυστηρά για μένα, πιο μετά βγάζω απαγορευτικό, σαν το ταπίδι που έφαγες και πήρες 2 βολές :stuck_out_tongue:

Εγω λογικα οφφ λογω ρωνας … μακαρι δλδ να εχω βγει αρνητικος τη Κυριακη αλλα νταξ δε νομιζω να ειμαι 100%.

1 Like

Ηταν τοσο καλη η ταπα, που μου κατεβασες και το χερι ολοκληρο :stuck_out_tongue:

Να τρώς καλύτερο πρωινό. Μπάλα κατέβασα :stuck_out_tongue:

αν είσαι αρνητικός και δεν έρθεις θα καταγραφεί :sunglasses:

Και εγώ για πατήσα 18.00 αυστηρά.

3 Likes

Μέσα για νωρίς.
Με το καλάθι του megadetha λόγω Πάσχα. :wink:

5 Likes

Εγώ θα επιβεβαιώσω Σάββατο μάγκες, μιας κ είμαι αρνητικός ήδη σε κορώνα (Δευτέρα θετικός) αλλά θα αφήσω κ +2 μέρες ακόμα να το σιγουρέψω 110% και να κλείσει κ ένα 6ήμερο πλήρους εγκλεισμού

2 Likes

Tha erthw re magkes kai egw, pame na feroume allon enan 2 3 mpas kai vgei kana diplopali

2 Likes

Screenshot 2023-04-07 095032

3 Likes

Εγώ θα λείπω ένα 4ημεράκι από Αθήνα, άρα off

…Μπιστ wars vol 39 σήμερα, στα φλεγόμενα Πατήσια, και οι ομάδες χωρίστηκαν με την Ολντ σκουλ μέθοδο του μπει δε μπει ως εξής:

Α: Οι ώριμοι μπιστες @chrisp @MegadethaS και ο γράφων vs

Β: Οι ανερχόμενοι νεοι @apostolisza8 @Ktn και @JoHNNyB

Μονο νο1 ή Blitzkrieg : η ομάδα Β με αξιοζήλευτα ποσοστά ευστοχιας και ένα σερί 6 ή 7 πόντων στο τέλος καθάρισε το ματς τόσο γρήγορα που αν ήταν ολα τα μόνα έτσι θα είχαμε παίξει 6 ή 7 σε μιάμιση ώρα.

Μονο νο2 ή Ορυμαγδος: με 7 ή 8 τρίποντα και ποσοστά ευστοχιας που θα ζήλευε και ο Στεφ Κάρι η ομάδα Β συνοπτικα κέρδισε και το δεύτερο παιχνίδι

Μονό νο3 ή το Harder than steel: πολύ δυνατές μάχες σώμα με σώμα και με τρίποντο του Μπιστικαλ Μπιστ chrisp η ομάδα Α παίρνει την πρώτη της νίκη

Μονό νο4 ή shock tactics: με σερι 10-0 και αναχαίτιση της προσπάθειας της ομάδας Β για ανατροπή, η ομάδα Α κερδίζει τη νίκη οδηγώντας τη βραδιά σε ισοπαλία 2-2

Ατομικά

Chrisp: έχοντας το μάτι του τίγρη (sic) μετά το δεύτερο χαμένο κατάθεσε ψυχή στο παρκέ και συνέβαλε τα μέγιστα στα δύο επόμενα κερδισμένα

Megadethas: Μπασκετικοτατος και αθλητικοτατος έδωσε σε άμυνα και επίθεση ενέργεια και αρκετά κερδισμενα ριμπάουντ. Έστω και αν δεν ήταν η καλύτερη του μέρα επιθετικά, έκανε πολύ δυνατό παιχνίδι. Επίσης kudos για το γενναιόδωρο κέρασμα μετά !

Apostolisza8: με mamba mentality μας βασάνισε αρκετά με τα μπασιματα του, αλλά και στα μακρινά δεν πήγε πίσω, βάζοντας αρκετά τρίποντα

JoHNNyB: ο Στεφ Κάρι της βραδιάς, πάρα πολλά τριποντα με αξιοζήλευτο ποσοστό

Ktn: Ταχύτατος και με υψηλό μπασκετικό IQ έκανε πολλή αθόρυβη δουλειά, έστω και αν δεν ήταν η καλύτερη μέρα του επιθετικά σήμερα. Πολύ θετική συμβολή overall

Στα επόμενα Μπιστες!!

12 Likes

Γατάκια, σε τσιμέντο παίζαμε.

8 Likes

Aφηστε τις νοσταλγιες και τα αιλουροειδη και ελατε να μπιστηξουμε σε ενεστωτα χρονο :grey_exclamation: :basketball:

Υπάρχει μια πρόθεση από τα ενδότερα της Λήγκας για Τετάρτη βράδυ 22.00 σε Κηφισιά, call to arms για έκτακτο pre-Πάσχα game

Δηλώστε όσοι γενναίοι ψήνετε να δούμε αν βγει 6άδα το minimum - άμεσα όμως
Εγώ ερωτηματικό ακόμα γιατί βγαίνω θετικός -αν και έχω 0 συμπτώματα και έχω κλείσει και 8ήμερο αποκλεισμού στο σπίτι- και θα περιμένω αύριο και μεθαύριο να δω τι και πως

Άμεσα διαθέσιμοι (Φορουμικοί) - 20

@Lupin
@RiderToUtopia
@Ktn
@Kastroman
@apostolisza8
@JoHNNyB
@MrBeast
@Moonchild92
@Pantelis79
@dude
@ChrisP
@The_Black_League
@Outshined
@Martian
@kbil
@morgoth
@potofgold
@MegadethaS
@eviL
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 5
The X-Factor , Nick the Quick , Sadface , Hector the Hitman , Poker face

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5
plex27 samis Giasonas osfp7 QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον
bostonflesh St_Anger

Ναι.

Θα στέλνω σκέψεις από το πιτ :heart:

2 Likes