Μπασκετοφατσες του rocking

Εκτός εγώ. Τα λεμε απο εβδομάδα.

1 Like

K Kastro μέσα, πάμε δυνατό 4ον4 μπήστες, τα λέμε γήπεδο!!

1 Like

Ακόμα παίζετε;

2 Likes

Ηταν πολυ δυνατο μπιστηγμα και το χτεσινο.

@eviL ο M.V.Μπιστ σιγουρα, σε ντελιριο, δεν ηξερε τι εκανε, επαιρνε ψυχες

3 Likes

Mπορεί να γράψω μετά ένα ρηπόρτο, αν δεν με προλάβει κανείς άλλος στο ενδιάμεσο

Summary

image

Θα ποστάρω μόνο τις αναμνηστικές φωτόζ για αρχή, στη πρώτη είχαμε ακόμα τον Παργαλάτσο ενώ στην δεύτερη εξαφανίστηκε σε νανοσεκόντς για να προλάβει να γυρίσει σπίτι - μιας και ήταν μεταγραφή αεροδρομίου (κυριολεκτικά) και μετά από 385 ώρες πτήση και μπίστηγμα σχεδόν στα καπάκια, ε καλό ήταν να τον αποδεσμεύσουμε :stuck_out_tongue:

Για το ματς, απλά να πω ότι ήταν μακράν το καλύτερο μπίστηγμα της νέας σεζόν, 1 μονό 2vs2 για ζέσταμα μέχρι να έρθουν οι μπήστες που καθυστέρησαν, με Έκτορα/Λάτσο vs Lupin/Kastro και μετά 2 εξοντωτικά μονά που έφεραν τελικό score 1-1 για τις ομάδες και το κάθε ένα κρίθηκε στους 1-2 πόντους διαφορά.

Ουφ καλά, γμστ, ας πω 2 αράδες τώρα:

Ομάδα 1
@Kastroman
Bελτιωμένος ο μπίστης και με περίσσια αυτοπεποίθηση, έδωσε πόνο middle range, έδωσε πόνο μέσα στη ρακέτα, πήρε πολλές προσπάθειες και κάτι-σαν-γιουροστεπ που απέδωσε καρπούς, ενώ ήταν και ένας από τους βασικούς συντελεστές πολλών φανταστικών κυκλοφοριών της ομάδας του - που έδωσαν μερικά εύκολα και εντυπωσιακά καλάθια.

Γιάννης φίλος Evil
Αρρωστημένο play-making, μάτια πίσω από το κεφάλι, φοβερό άλμα και μάζεμα πολλών rebounds, φοβερή άμυνα που πρέπει να χτυπήσεις ταβάνι για να ανταπεξέλθεις και πάνω από όλα πολύ “μπασκετικός” με την ευρεία έννοια. Όπως είχα πει και πριν λίγο καιρό, ανυπομονώ να παίξω ίδια ομάδα μαζί του - χτες μου έβγαλε την παναγία!

@eviL
Xios Stefanos Xios GIF - Xios Stefanos Xios To Video - Discover & Share GIFs

MVP.-

@Ktn
Έτρεξε και έβγαλε τη γλώσσα στους αμυνόμενους, παντού μέσα στο παρκέ, σε κάθε θέση, κάθε σημείο, έσταξε μερικά φαρμακερά, γενικά peak Ktn επιθετικά ΑΛΛΑ η ανατροπάρα ήταν στο ανασταλτικό κομμάτι, όπου και τάπες μοίρασε, και κοψίματα σε σουτ έριξε, και rebound πήρε, ασταμάτητος!!

Ομάδα 2

@RiderToUtopia
Ήρωας που τα κατάφερε να έρθει, ήρωας που έπαιξε όπως έπαιξε όμως - 100% Παργαλάτσικο μπάσκετ, θορυκτό εντός ζωγραφιστού, έσταξε και τα σουτάκια του, έπαιξε λυσασμένη άμυνα, πήρε rebounds, γενικά από τις καλύτερές του εμφανίσεις -και από ταξίδι 485 ωρών σερί ε!

@Giasonas
To μεγάλο guest εκτός Ελλάδος, ο Τζέησον έπαιξε από τις πιο φανταστικές άμυνες που έχω δει πρόσφατα στο Eurohoops, καθώς δεν έχασε ποτέ τον παίκτη του και ήταν πάντα εκεί. Παράλληλα ξεμαρκαριζόταν πολύ γρήγορα, μοίραζε καλά τη μπάλα και είχε πολύ καλή αντίληψη του γηπέδου και των κινήσεων των υπολοίπων παικτών. Μερικά σουτάκια δεν βγήκαν αλλά όταν έγραψε, έγραψε μερικά πολύ κρίσιμα χρονικά καλάθια που μέτρησαν πολύ! Μεγάλο guest και μεγάλη εμφάνιση.-

'Εκτορας
Ταλαιπωρήθηκε στην άμυνα λίγο γιατί υπήρχε ένα διαρκές υψομετρικό miss-match, είτε με Κάστρο είτε με Γιάννη (ο Evil δεν μαρκαριζόταν χτες από κανέναν, τόσο απλά) αλλά ήταν το κλασσικό πολυβόλο που ξέρουμε ότι είναι άπαξ και πάρει το χέρι μπρος. Έγραψε πολλά μακρινά κρίσιμα σουτ, είχε την κίνηση να ανοιχτεί και να ζητήσει μπάλα για να σουτάρει, έκανε πολλές ηρωικές μπούκες, γενικά και εκείνος :ok_hand:

Εγω
:hugs:
(να πω μόνο πόσο χάρηκα που βρέθηκα συμπαίκτης με Λάτσο μετά από… αιώνες)

Αυτά μάγκες, πάμε για τα επόμενα τώρα :metal:

Φωτό 1 με Λάτσο

Φωτό 2 χωρίς Λάτσο

17 Likes

Και έκανε και blocks ;;;; :smiley:

2 Likes

Λογικα θα μοιρασε και φυστικια, ταψια, θα εσβησε τα φωτα, θα εκανε τα σοτς ριτζεκτιτ και θα ειπε no-no-no στους αντιπαλους πλειστες οσες φορες :grey_exclamation:

1 Like

Νόμιζα στις φωτογραφίες είχα πάρει πόζα “σκληρού”, αλλά η φάση είναι μόνο ιδρώτας από το ανελέητο κυνηγητό στον @Ktn

Εγώ την είχα δει ΜΠΙΣΤολερο (αδιανόητο που αυτό το pun δεν έχει χρησιμοποιηθεί ακόμη, έτσι λέει το search), αλλά με 2/12 δεν έγινε draft κανείς.

Μεγαλύτερη στιγμή που φώναξα ΟΛΗ ΜΕΡΑ πριν το τρίποντο του Έκτορα που βρήκε μόνο δίχτυ.

Βαθιές υποκλίσεις στα παιδιά, πολύ ευχάριστη η φάση σας :smiling_face_with_three_hearts:

7 Likes

Eπίσης μάγκες, επειδή το Ρακούν αναχωρεί την επόμενη Κυριακή για τα εξωτερικά και εξέφρασε επιθυμία για repeat το Σάββατο -αν μας βγαίνει εννοείται, ξέρουμε ότι τα Σάββατα κάποιοι έχουν σοβαρά κολλήματα και υποχρεώσεις- έχετε στο νου αν παίζει τέτοιο σενάριο για την επόμενη εβδομάδα (εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα για Σάββατο, ίσα ίσα που θα βρω δικαιολογία να μην τραβιέμαι σε μαγαζιά όλη μέρα + την Κυριακή να πάω ταβέρνα από νωρίς και να μείνω μέχρι το κλείσιμο)

Θα γίνει αύριο-μεθαύριο και επίσημο call to arms, απλά ένα μικρό heads up το παραπάνω

3 Likes

Μεσσα για Σάββατο προς τιμήν του ιερού Ρακούν
! Και μετά Protomartyr !

1 Like

Ώπα, νάτος!
Θα φτιάξω call to arms αύριο, γιατί αν μας βγεί Σάββατο θα πρέπει να βιαστούμε για γήπεδο

Για πάμε σιγά σιγά, να προλάβουμε ώρες/γήπεδα κτλ

Μπιστ wars vol. 63

Lupin ΝΑΙ - όπου και όποτε

@Martian ΟΧΙ

Summary

Platoon GIFs - Get the best GIF on GIPHY

@eviL
@Ktn
@ChrisP
@Kastroman
@Outshined
@RiderToUtopia
@apostolisza8
@MegadethaS
@Moonchild92
@JoHNNyB
@MrBeast
@Pantelis79
@dude
@The_Black_League
@kbil
@morgoth
@potofgold
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 11

Hector the Hitman
Γιάννης φίλος Evil
The X-Factor
Nick the Quick
Sadface
Pokerface
Yofst
John the rock
Μήτσος UK
Omar-is-coming

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5

@Giasonas
plex27
samis
osfp7
QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον

bostonflesh
St_Anger

Eπίσης ΔΗΛΩΣΤΕ ΑΥΣΤΗΡΑ ΩΡΕΣ/ΜΕΡΟΣ

Σάββατο Κηφισιά

Σάββατο Πατήσια

Κυριακή Κηφισιά

Κυριακή Πατήσια
Δεν έχει

2 Likes

Επιλογες :

Σαββατο
17:00

Κυριακη
17:30 + 19:00

2 Likes

Με επιφυλαξη μεσα για Σαββατο στις 17.00, σιγουρα μεσα για Κυριακη οποιαδηποτε ωρα

1 Like

Ρώτα και Γιάννη @eviL

Σάββατο 17.00 προτιμώ εγώ

Άμα κάτσει και πιο αργά, επίσης μέσα

1 Like

Μέσα ο Τζων! (Πάλι ποσταρε αλλά δεν)

2 Likes

Mε Λάτσο ήμαστε 5άδα, θεωρώ ότι 6άδα θα βγει -έχω σιγουράκι 1 ή και 2 από τους φίλους Lupin διαθέσιμους αν χρειαστεί.

Μιλήστε και οι υπόλοιποι και πιο αργά το κλείνω για Σάββατο Κηφισιά 17.00 - 19.30

image

Kασέρι μόνο ταμείο και φύγαμε

4άδα σίγουρη, 2 ακόμα στο μάλλον/ίσως/(μ)πιστεύω ότι θα τα καταφέρουν + περιμένουμε και τους υπόλοιπους, ενώ έχω standby Μήτσους κ σια

Μπιστ wars vol. 63

Lupin ΝΑΙ - όπου και όποτε
eviL ΝΑΙ

@Kastroman ΙΣΩΣ
@RiderToUtopia ΜΑΛΛΟΝ

ChrisP ΟΧΙ
Martian ΟΧΙ

Summary

Platoon GIFs - Get the best GIF on GIPHY

@Ktn
@Outshined
@apostolisza8
@MegadethaS
@Moonchild92
@JoHNNyB
@MrBeast
@Pantelis79
@dude
@The_Black_League
@kbil
@morgoth
@potofgold
@nnnkkk

Άμεσα διαθέσιμοι (Εξωσχολικοί) - 11

Hector the Hitman
Γιάννης φίλος Evil ΝΑΙ
The X-Factor
Nick the Quick
Sadface
Pokerface
Yofst
John the rock
Μήτσος UK
Omar-is-coming

Εκτάκτως διαθέσιμοι ξενιτεμένοι κι “ετεροδημότες” φορουμικοί - 5

Giasonas ΝΑΙ

plex27
samis
osfp7
QuintomScenario

Άλλοι φορουμικοί, αμπιστοι προς το παρον

bostonflesh
St_Anger

2 Likes

Εκτός και πάλι.

1 Like