Rocking Νέα - Παράπονα

Ένα μικρό και random update για τους Χάσμα.

Πέρσι είχα ένα θέμα με το ίντερνέτ μου όταν μετακόμιζα. Οπότε είμαι στη δουλειά και η μάνα μου έχει πάει στο σπίτι μου να ανοίξει στον τεχνικό κλπ.

Γυρνάω από την δουλειά, μου λέει η μάνα μου

  • Ο τεχνικός ήτανε μεταλάς. Είδε τις κιθάρες και τους ενισχυτές σου και με ρωτούσε για σένα, κατάλαβε ότι είσαι κι εσύ.
  • Έλα ρε μάνα, κουλ, καλή φάση.
  • Έπαιζε και σε μια μπάντα ντράμερ μου είπε, θα τους ξέρεις.
  • Έλα ρε ποια;
  • Χάσμα νομίζω; Κάτι τέτοιο.

Παγωτό ο Θανούλης. Αρχίζω να χτυπιέμαι κλπ, ο ντράμερ των Χάσμα έχει πατήσει πόδι στο σπίτι μου και groupieκή υστερία.

Με τα πολλά, η θεάρα μάνα είχε κρατήσει το τηλέφωνό του. Τον πήρα cold call και του εξέφρασα την λατρεία μου και τα σχετικά. Και να μην τα πολυλογώ, γαμάτο παιδί ο Γιάννης, συμφώνησε για τις metal επιρροές της μπάντας και μου τόνισε πως γι’ αυτόν οι στίχοι έκαναν την διαφορά. Τέλος, μου είπε πως δυστυχώς δεν υπάρχει καμία περίπτωση για reunion, τόσο για πρακτικούς λόγους, δουλειές, παιδιά και τα σχετικά, όσο και για προσωπικούς λόγους, ότι δεν τα βρίσκουν σήμερα τόσο πολύ και έχουν πάει σε άλλη φάση.

Ένα παντοτινό απωθημένο που λογικά, θα μείνει απωθημένο.

Ας αρκεστούμε σε ό, τι έχουμε…

10 Likes

Το internet στο έφτιαξε;

3 Likes

Δυστυχώς για όλους σας, ναι!

3 Likes

Ήμουν έτοιμος να σε ταγκάρω να πεις την ιστορία, να το ξέρεις ε :stuck_out_tongue:

1 Like

Τεράστιοι οι Χάσμα και live ήταν πραγματικά φωτιά…
Για όσους δεν έχουν ενημερωθεί, ο Παυλίδης έχει κάνει καινούργιο συγκρότημα σε πιο ροκ κατεύθυνση κι έχουν βγάλει δύο EP.
Δεν είναι Χάσμα αλλά έχει ένα κάποιο ενδιαφέρον…

1 Like

Έπος!!! Φοβερή ιστορία κ άσχημα τα πράγματα αποτι κατάλαβα το απωθημένο θα μείνει.

Τι καυλα αυτο το λάιβ στο Πολυτεχνείο. Ιστορικό.

1 Like

Πάτησα πλέυ και το γ****νο εναρκτήριο που έχει μπει στο βίντεο πριν αρχίσει η συναυλία απλά με έκανε να ανοίξω άλλο ταμπ. Αυτός είμαι.

Κατα τα άλλα, ε τι να λέμε τώρα…!

2 Likes

Καλοπαιγμενη μουσικη αλλα υπερβολικα μελωδικη

Ο πιο χαζός ήμουν εγώ που όποτε έτυχε να παίζουν (2-3 φορές, δηλαδή) τους σνόμπαρα γιατί τους θεωρούσα πολύ μελωδικούς για τα γούστα μου τότε και την έβγαζα σε κανένα καφενείο ή βιβλιοθήκη μετά το 1ο-2ο κομμάτι.

Το ίδιο και με τους Ωχρά.

Και μετά από χρόνια μουτζώνω τον εαυτό μου και για τους δύο.

Μπουυυυυυ
Αν και λαιβ δεν ειναι τοσο καλοι

Τους είχα δει και τους δύο μαζί στην Υφανετ στη Θεσσαλονίκη πριν καμιά 10αρια χρόνια.
Πρέπει να ήταν απο τα τελευταία λαιβ και των 2 τους.

2 Likes

ειστε ολοι γαμημενα οφφτοπικ.

5 Likes

Είμαι ο μόνος που όταν ανοίγω την κεντρική του Rocking και βλέπω μία τεράστια φωτογραφία ενός μουσικού (ηλικίας σαν τον Pete Townshend καλή ώρα, αλλά όχι κι απαραίτητα), μέχρι να πάω προς τα κάτω και να διαβάσω τα γράμματα, σκέφτομαι “άλλος ένας που πέθανε”;

EDIT: Και δεν έτρωγα τη γλώσσα μου καλύτερα…

Ισως φταει η μικρη οθονη σου για το σκρολαρισμα. Μια χαρα βλεπω 4-5 ειδησεις στη δικη μου οθονη. Οσο για το timing καλυτερα να μην συζητησουμε τωρα.

Μόνο εγώ έχω θέμα με το contrast στις δισκοκριτικές; Δυσκολεύομαι να διαβάσω το γκρι(?) όνομα του συντάκτη πάνω στο ήδη μαύρο φόντο. Και συνήθως ανοίγω μόνο τις κριτικές συγκεκριμένων συντακτών :grin:

3 Likes

Μονο εσυ :stuck_out_tongue:

2 Likes

Βασικά, ανάλογα, πες μας ποιους διαβάζεις! :astonished:

2 Likes

Πες μου ποιος συντάκτης ξέρει να φτιάξει το φόντο ή τη ρύθμιση, να σου πω μετά ποιους διαβάζω :wink:

2 Likes