Rockwave Festival 2005 PTII & ΑΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

εχεις μια γενικοτερη ταση προς την υπερβολη ε??? :twisted:

Μάλλον δεν έχεις ιδία για τιμές εισιτηρίων στο εξωτερικό…

Για τη Dance Of Death περιοδεία πλήρωσα 53,10 Ε στη Γερμανία. (τα 10 cents τα προσέξατε?)

Σε αυτή την περιοδεία όλες οι τιμές για Maiden είναι γύρω στα 50 Ε εκτός από Πορτογαλία που είναι 25 Ε (!!!)

Μηπως ξερεις ποσο ειναι οι βασικοι μισθοι στο εξωτερικο ? λεμε τωρα καμμια σχεση με την ελλαδα , και αν το παρεις αναλογικα στα ιδια λεφτα ειναι !!!

εχεις μια γενικοτερη ταση προς την υπερβολη ε??? :twisted:[/quote]

Ναι είμαι πολύ υπερβολικός ρε Fysob αν κάνεις μια απλή πράξη 10 ευρώ που θα πάνε στην τσέπη των maiden απο το κάθε εισητήριο επί το πόσοι θα πάνε θα καταλάβεις… :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Μηπως ξερεις ποσο ειναι οι βασικοι μισθοι στο εξωτερικο ? λεμε τωρα καμμια σχεση με την ελλαδα , και αν το παρεις αναλογικα στα ιδια λεφτα ειναι !!![/quote]

Αν το πάρεις αναλογικά με τους μισθούς έχεις δίκιο, από ΄κει και πέρα παίζει ρόλο η διοργανώτρια εταιρία και το πακέτο που ζητάει το συγκρότημα.
Π.χ. πέρισυ είδαμε Priest, Queensryche και Nightwish με 38 Ε, αν έρθουν φέτος μόνοι τους οι Priest το εισιτήριο δε θα είναι κάτω από 40 Ε επειδή η εταιρία έβγαζε και από αλλού λεφτά στο Rockwave. Γενικά συντελούν πολλοί παράγοντες για τη διαμόρφωση της τιμής ενός εισιτηρίου.

Κοίτα οι Maiden πάντα έχουν μια καμερούλα με την οποία γράφουν την συναυλία. Και μετά χρησιμοποιούν όλα τα πλάνα από τις συναυλίες για μελλοντικό video clip. Αυτό συνέβη το 2000 που ήρθαν Ελλάδα και αν δεν με απατά η μνήμη μου χρησιμοποίησαν μερικά από τα πλάνα στο video Οut Of The Silent Planet. Γι’αυτό υπάρχει η βεβαιότητα ότι θα την μαγνητοσκοπήσουν. Αλλά σε καμία περίπτωση μη περιμένεις συνεργείο με 15 κάμερες καθώς και γερανούς.

Μπορεί να είμαστε εκδηλωτικοί ως ελληνικό κοινό, αλλά λυπάμαι που το λέω είμαστε πολύ υπερβολικοί για μαγνητοσκόπηση. Και αυτό το λέω γιατί στο Rock In Rio για παράδειγμα, ο Steve έκανε ένα απίστευτο copy-paste στα φωνητικά του Dickinson για να μην ακούγεται τόσο πολύ το κοινό. Το λέω αυτό γιατί έχω το αρχικό bootleg της συναυλίας η οποία είναι αψεγάδιαστη και χωρίς πειράγματα στα φωνητικά ή στις κιθάρες.

Οπότε δεν υπάρχει λόγος να έρθουν εδώ για μαγνητοσκόπηση, αλλά μπορούν να χρησιμοποιήσουν κάποια άλλη χώρα, με εκδηλωτικό μεν κοινό, αλλά όχι στα όρια τα δικά μας. Συν ότι το κόστος για μαγνητοσκόπηση στην Ελλάδα είναι πολλαπλάσιο από άλλες χώρες. Εκτός αν παίξουν κανά Alexander The Great και φέρουν ειδκά για μας συνεργείο, αλλά δεν το βλέπω.

Για να μην παρεξηγηθώ, από μένα μακάρι να φέρουν συνεργείο και να κυκλοφορήσει η συναυλία σε DVD, καθώς και να παίξουν και το Alexander The Great, αλλά καλό είναι να είμαστε λίγο ρεαλιστές, έτσι ώστε να μην πέσουμε από τα σύννεφα.

Αυτά. 8)

ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ. ΙΣΑ -ΙΣΑ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ Κ ΕΓΩ, ΛΕΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙΔΙΚΟΜΟΥ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΣΕ DVD ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΠΑΝΙΚΩΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Ο NICKO.
ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ (Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΡΙΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ) Ο ΚΟΣΜΟΣ ΖΗΤΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ MAIDEN ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ NICKO.
ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ DO RE MI ΟΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΒΛΕΠΑΤΕ Κ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΝΙCKO. ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕ DRUMS, ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΓΡΑΦΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΑΥΤΟΓΡΑΦΟ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ, Ο NICKO ΕΦΥΓΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ (ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΙ) ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ, ΚΑΝΟΝΙΣΑΝ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ, ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ FUTUREAL ΑΠΟ THN LIMITED EDITION ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ WICKER MAN ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ, ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ. ΟΠΩΣ ΥΠΟΠΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ACCES HIGH ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ OUT OF THE SILENT PLANET.

ΑΥΤΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΛΥΣΑ ΟΠΟΙΕΣ ΤΥΧΟΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

Έχω bootleg από Αθήνα '99 και σε διαβεβαιώνω ότι το audio τουλάχιστον μέρος δεν είναι από Αθήνα. Ίσως να είναι κάποιες σκηνές.

ΣΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΑΝΑΦΕΡΩΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ.

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ BOOTLEG ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.
ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ TRADE Ή NA MOY ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ Ή ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

Μάλλον δεν έχεις ιδία για τιμές εισιτηρίων στο εξωτερικό…

Για τη Dance Of Death περιοδεία πλήρωσα 53,10 Ε στη Γερμανία. (τα 10 cents τα προσέξατε?)

Σε αυτή την περιοδεία όλες οι τιμές για Maiden είναι γύρω στα 50 Ε εκτός από Πορτογαλία που είναι 25 Ε (!!!)[/quote]

Επειδι εσυ εχεις λεφτα για πεταμα σημαινει οτι δεν ειναι ακριβα το εισιτιρια???
Ζουσες μια εποχη που πηγαιναμε στο Ροδον και πληρωναμε 2500 χιλιαρικα??Και ηρθαν οι Guns N Roses και ειχαν 7000 και μας φανηκαν πολλα???
Ακομα και μεχρι πριν λιγα χρονια διναμε 5000 και ξαφνικα πηγαν στα 30ευρω και λεμε οτι ειναι κανονικο???Για σκεψουτο λιγο…

Γιατί ποιος είπε ότι είναι φτηνά; Αυτό που λέει ο nimlot είναι ότι σε σχέση με άλλες ευρωπαϊκές χώρες δεν υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές (τουλάχιστον στην περιοδεία των Maiden). Μην αρχίσουμε όλοι να λέμε τιμές από festival στο εξωτερικό, δεν έχει νόημα, αλλά doomed σκέψου και το ακόλουθο: Ήταν τα συγκροτήματα όσο γνωστά (και “μεγάλα”) είναι τώρα όταν πριν 10 και 20 χρόνια ερχόντουσαν Ελλάδα με εισιτήριο 3 και 4 χιλιάρικα; Άσε που υπάρχει μια γενική ακρίβεια λόγω του euro.

Μάλλον δεν έχεις ιδία για τιμές εισιτηρίων στο εξωτερικό…

Για τη Dance Of Death περιοδεία πλήρωσα 53,10 Ε στη Γερμανία. (τα 10 cents τα προσέξατε?)

Σε αυτή την περιοδεία όλες οι τιμές για Maiden είναι γύρω στα 50 Ε εκτός από Πορτογαλία που είναι 25 Ε (!!!)[/quote]

Επειδι εσυ εχεις λεφτα για πεταμα σημαινει οτι δεν ειναι ακριβα το εισιτιρια???
[/quote]

Με πρόλαβε ο kourou και είπε πως μιλούσα συγκριτικά. Επίσης καλά είναι να μη βγάζουμε γρήγορα συμπεράσματα διότι το πόσα λεφτά έδωσα συνολικά και πόσο εύκολα τα μάζεψα δε μπόρείς να το ξέρεις.
Dalton σου στειλα PM

TWISTED SISTER have lined up the following dates during the coming months:
Jul. 09 ? GRE @ Rockwave Festival

Αυτα ειναι…

Πράγματι το ανεφέρει στο http://www.twistedsister.com/

we’re not gonna take it, No we ain’t gonna take it…

Θα γίνει πανικός.

Καλη φαση…
Για Headliners???

An deite poioi tha einai headliners tha mas fygei to skato!!! Prepei na katsei… Kai tha katsei!!! Prepei!!! Prosekste kai ta ypoloipa onomata… Logika tha yparxoun megales ekplikseis sto Rockwave… Toulaxiston symfona me o,ti gnorizo… Oi T. Sister den tha einai headliners. Ta onomata pou syzitountai einai makran megalytera!!! Pantos oxi oi AC/DC telika… (gamoto!!!) Oute oi REM!!! Den mporoun oute aytoi…

Αν οχι AcDc και σιγουρα oxι Sabbath (ειπαμε εχουν να παιξουν πολλα χρονια live) τοτε μηπως Οzzy; Aντε να δουμε…Ελπιζω να μην ειναι κανα powerαδικο ηλιθιο μονο…

give us a hint brother…

re pedia ti imerominies ine to rockwave???