Rockwave Festival 2011

Δε θα πάω, αλλά ρε παιδιά μόνο εμένα μου φαίνεται απλά εντάξει? Δε λέω κορυφαίο, αλλά τι διάολο, τι περίμενατε να φέρουν ξέρω γω?

Kyuss θέλατε πάρτε, floggin molly παρτε, monster magnet πάρτε

Mα ρε Κριμσον ακριβως αυτος ειναι ο λογος που κραζουμε. Γιατι συγκριτικα με προηγουμενες χρονιες ακολουθει πτωτικη πορεια. Οσο δεν παει. Δηλαδη το Rockwave χανει την ταυτοτητα του. Εκτος αν θεωρεις οτι φετος υπαρχει το ονομα που θα πει καποιος “ΟΥΑΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΕΛΛΑΔΑ!” ή “Αντε μας ξαναθυμηθηκαν οι θεοι”. Περα απο περιπτωσεις τυπου Angel Death που εχεις καυλα με ενα γκρουπ και θα πας να το δεις.

Εδιτ: Worst ελα τωρα. Flogging Molly ειχαν παιξει πριν 2-3 χρονια (ΝΟΜΙΖΩ) σε Ροκγουεηβ παλι. Το ιδιο και οι Monster Magnet που ειχαν παιξει το 08. Και οι Kyuss παιζουν σε ενα μηνα εδω Αθηνα.

Ε για φεστιβαλ που θελει να διατηρησει εναν σεβασμο απο το κοινο προς αυτο και ενω παιζουν τοσα καλα και φρεσκα ονοματα το καλοκαιρι που θα μαζευαν κοσμο, τετοια ανακυκλωση ειναι μη αποδεκτη.

Προσωπικα δεν ειναι τοσο του στυλ μου αυτα φετος (αν και δεν εχω ψαχτει με τα εν λογω γκρουπς τα οποια ομως θελω καποτε να τα ακουσω). Μιλαω για το πως εχει η κατασταση γενικα μεσα απο δικες μου σκεψεις.

νταξ βαλκανικο το φεστιβαλακι και ισως ουτε και αυτο

οπως και να χει 28ευρω για μαγκνετ, καηουςς και θεραπι εγω δινω παντως - αρκει να παιζουν την ιδια μερα φυσικα, αντε και μαρκυ ραμοουν λογω μαηκλ γκρεηβς

πια πτωτική πορεία ρε μαρτιαν θα μας τρελάνεις?

Τι καλυτερο ειχε περσυ?

Aπο περσυ αρχισε. Συγκρινε τις 2 τελευταιες χρονιες με του 08.

ντάξει αυτό. πάσο

Και πάλι πάντως, αν ο ντιντίς παιξει σωστα με τις μερες (που δε το κοβω) θα προκυψει κατι αξιοπρεπες

[B]ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Και γαμω το σπιτι των ντιντιδων ετσι και ακυρωθουν αλλα λαιβ εκεινων των ημερων λογω rockwave θα σας το καψω το χωραφ[/B]

σωστος ο Martian! θυμαμαι πως μεχρι το 08 που ημουν σχολειο, ελεγα αντε να μεγαλωσω να παω σε κανα Rockwave!! εβλεπα ονοματα σε γυμνασιο και λυκειο και περιμενα ποτε θα τους δω και εγω live! και οταν πλεον θα μπορουσα να παω RW αρχισε η κατρακυλα…το 09 καπως κρατηθηκαν τα ορια αλλα απο περισυ ξεκινησε η πτωση… ακομα και χρονιες που δεν ειχε γινει θεσμος ακομα και τοτε που ειχε μια μερα με καθαρα ελληνικα ονοματα παλι ειχε πολυ εντονο τον ροκ για να μην πω μεταλ χαρακτηρα του.

SPOILERΕγώ που δεν έχω δει Flogging Molly και θέλω πάρα πολύ τι να κάνω??? [/SPOILER]

Oι Kyuss lives θα παιξουν κανονικα στο fuzz ή θα μεταφερθει η εμφανιση τους στο rockwave???

φστττ ντοινγκ

Kyuss και Flogging Molly :D:D

Cake ρε :stuck_out_tongue:

:lol::lol::lol:

Ρε παιδιά επειδή δεν έχω καταλάβει…βάσει της αφίσας…αυτές είναι οι 2 μέρες???

Οκ η πρώτη είναι ο Αγγελάκας και είμαι ήδη εκεί!!! :smiley:

Όλα τα υπόλοιπα είναι τη δεύτερη???
Και με σειρά…Therapy-flogging-mm-kyuss-gogol???
Αυτό είναι ονείρωξη!!!
Τρελό πάρτυ και χορός!!! :smiley: :smiley:

Αν είναι έτσι και υπάρξει και τρίτη μέρα…και με τις τιμές που ανακοίνωσαν…είμαι παραπάνω απο ευχαριστημένος απο το φετινό rockwave!!!
Δηλώνω ενθουσιασμένος!!!

σελιδάρα.

κατά τα άλλα, ξεχνάτε ότι το rockwave άρχισε να παρακμάζει από τότε που μπήκε στο κόλπο το sonisphere.όχι ότι βέβαια αυτό αποτελεί άλλοθι για να είναι το ίδιο “φεστιβάλ” κάθε χρόνο.απλά λέω.

[B]martian[/B] δεν ξέρουμε όμως τι σκοπεύει πλέον να κάνει η didimusic με το συγκεκριμένο φεστιβάλ και γενικά τι παίζει με τα οικονομικά της δεδομένα και φοβίες…
αν σου έλεγαν πλέον θα πάμε σε ποιο φθηνές λύσεις ώστε έτσι αν κάτσει μια στραβή να υπάρχει το μικρότερο οικονομικό πρόβλημα θα είχες πρόβλημα με αυτα τα ονόματα…?

*επισης λεει 1-2-3.γιατι λετε συνέχεια για 2 μέρες?

Όποιος καταφέρει και βρει πως είναι το lineup κερδίζει μπισκότο :lol::lol:

α ρε ντι ντι, όπως και πέρυσι, έτσι και φετος, πρέπει να έχεις τελειώσει κρυπτογράφος για να βγάλεις άκρη με την ανακοίνωση

:roll::roll::roll:

Σιγα μην στα βαλουν ολα την ιδια μερα, κανε ονειρα.:stuck_out_tongue:

Κατα τα αλλα εχω να ενθουσιαστω με ονομα ροκγουεηβ, απο το 2006 ή 07.
Καλα παμε.

Aν βλεπει πως δεν τραβαει οικονομικα αλλος ενας λογος να το κοψει εδω. Παντα πρεπει να ξερουμε τα ορια μας.

Τεσπα, ο καθενας οοοτι θελει ας κανει, τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο.

Peace and love brothers :slight_smile:

μα γιατι? αν έχουμε ενα φεστιβάλ με αυτά τα ονόματα που ειναι το κακό? δεν μπορούμε παραπάνω, αρκούμαστε σε αυτό(οι διοργανωτές)