Rockwave Festival 2015

Τα πρώτα εισιτήρια κοστίζουν 36? (μέχρι τις 29 Δεκέμβριου). Στη δεύτερη φάση της προπώλησης η τιμή θα διαμορφωθεί στα 39? (από 30 Δεκεμβρίου 2014 μέχρι τέλος Φεβρουαρίου 2015). Στην τελική φάση της προπώλησης η τιμή θα διαμορφωθεί στα 42?.

Πάντως οι Metallica έχουν ένα κενό στις 30/5… :roll:

[SPOILER]29/5 σε ένα φεστιβάλ στη Γερμανία, 31/5 σε άλλο πάλι Γερμανία, οπότε θα πεταχτούν στις 30 στα μέρη μας για το ροκγουειβ χαλαρά :p[/SPOILER]

Μεγαλύτερο κενό έχουν ανάμεσα σε Μόναχο και Βιέννη (4/6) :stuck_out_tongue:

Δες καλύτερα πόσο σου βγαίνει να τους δεις κάπου στην Ευρώπη, γιατί αν περιμένεις από το Λώρη “έκανα ότι μπορούσα, είναι πλέον στο χέρι των οπαδών”.

Ηταν πραγματικα μια τραγικη δηλωση…

ναι…γιατί έξω τα φεστιβάλ είναι αξιόπιστα… :slight_smile:

χτες στο κυτταρο μιλησα με ενα διοργανωτη για να δω πανω κατω τι παιζει απο λαιβ. και μου ειπε οτι.priest-maiden-metallica-motorhead δεν ξαναφερνουν.και μετα ρωτησα τι γινετε με muse.και μου ειπε οτι μπορει και να τους εχουν κλεισει.και εις γνωσην οτι μπορει να μπουνε και μεσα.

Αυτοί ειμαστε κύριοι. 7 σελίδες και ακόμα ουτε ενας να μας πει για τον γνωστό του μέσα στην Didi που του είπε πως ειναι στανταράκι και έχουν κλείσει οι SOAD και οι Iron Maiden. Πάει, χάλασε το φόρουμ.

Με πιο “εναλλακτικές” metal μπάντες όπως Slipknot, Korn, System of a Down υπάρχει περίπτωση να ασχοληθούν ή έχουν βάλει X και σε αυτούς? Έπρεπε να το ρωτήσεις και αυτό! :stuck_out_tongue:

Μα στην Μεταλ σκηνη μεγαλα συγκροτηματα δεν θεωρουνται μονο οι priest-maiden-metallica-motorhead , ελεος δλδ. Υπαρχουν παρα πολλα οχι τοσο μεγαλου βεληνεκους βεβαια, συγκροτηματα που θα μπορουσαν να φερουν. Παντως βλεπω να φτανει Μαιος,εμεις να τα λεμε ακομα εδω,τα ποστ να εχουν φτασει 3.000, το line-up να μην εχει κλεισει ακομα,εμεις να αρχισουμε να βριζομαστε και ο Λωρης να γελαει…οπως καθε χρονο αλλωστε.

δηλαδη περα απο τους 4 που αναφερεις αντε και Slipknot και SOAD ποια ειναι η αλλη μπαντα που θα μπορουσε να ειναι headliner σε μια metal μερα ενος φεστιβαλ ;

MANOWAR

Manowar- Megadeth- Dream Theater- Nightwish- Slayer, μαζί με 2-3 καλές προσθήκες άνετα γίνεται φεστιβάλ.

Oι Korn, τόσο απλά! Οι οποίοι παίζουν το Φεβρουάριο στην Ιταλία, όπως και οι Slipknot με δύο μέρες διαφορά. Δηλαδή μέσα σε τρεις μέρες οι Ιταλοί θα δουν Slipknot και Korn. Αν ρίξεις μια ματιά στο φετινό Hellfest στη Γαλλία, θα δεις ότι υπάρχουν πολλές μπάντες και καλλιτέχνες που θα μπορούσαν να έρθουν σαν μεγάλα ονόματα στο Rockwave.


Μόνο που τζάμπα καθόμαστε και συζητάμε και αναλύουμε, εφόσον καμία μπάντα δεν πρόκειται να έρθει. Δηλαδή και φέτος θα πρέπει να ψαχτούμε για έξω (Βουλγαρία, Τουρκία, Ιταλία κτλ). Γιατί δεν νομίζω ότι όλοι αυτοί που στήριζαν τόσα χρόνια το Rockwave να αρέσκονται σε συγκροτήματα τύπου Black Keys.

εμένα με έχει κωλοψήσει πάντως η 2η μπάντα για να έρθει για headliner στο rockwave

Εγώ μιλάω για το ελληνικό κοινό και για μπάντες που ως headliners θα μάζευαν σχετικά άνετα πάνω από 15000 κόσμο . Αυτές που αναφέρεται δεν ανταποκρίνονται σε τέτοια μεγέθη … Korn για metal day πάλι δεν νομίζω … είμαστε κάπως πιο στενόμυαλοι .

Εκτός απ’ αυτούς έλεος! :lol: :lol: Όλα τα συγκροτήματα πλην των συγκεκριμένων. :smiley:

Ναι το καταλαβαίνω αυτό που λες. Απ’ την άλλη όμως πιστεύεις ότι οι Black Keys σαν headliners θα μαζέψουν πάνω από 15.000 κόσμο? Επομένως θα μπορούσαν να φέρουν ένα καλό μέταλ σχήμα έστω και αν δεν μαζέψει τον πάρα πολύ κόσμο.

εεεε… ναιιι…;;;;

as feroun Exploited

Σα να λέμε Slayer με Down, RC, Νapalm Death και Κvelertak;
3000 εισιτήρια… :wink: