Rockwave Festival 2022

εμενα προσωπικα δεν με δελεαζει πλεον να παω μαλακασα. μετα απο τοσα χρονια, τοση ταλαιπωρια και αφου ειδαμε πως ειναι να εχουμε μεγαλεσ συναυλιεσ μεσα στην αθηνα δεν ψηνομαι. ειδικα συναυλιεσ με μικρομεσαιεσ μπαντεσ που δεν θα μαζεψουν πανω απο 10.000-15.000 δεν υπαρχει κανενασ λογοσ να γινονται μαλακασα.

1 Like

Εμενα παλι το αντίθετο. Το συναισθημα που μου εβγαζε η Μαλακάσα δεν μου το βγαζει η τσιμεντιλα της πλατειας νερού. Και ταλαιπωρια υπαρχει παντού. Ειναι δισκεδαση αρα αν καποιον το χαλαει κατι στο πηγαινελα απλα δεν πάει. Βεβαια φετος πηγα 9 φορες στην πλατεια νερου κατι που δεν θα γινόταν στην Μαλακάσα. Μην το ψάχνουμε, ολα ωραια ειναι αρκει να υπαρχει σεβασμος και λογικη απο τους διοργανωτες και καλη διαθεση απο το κοινό.

9 Likes

η αληθεια ειναι οτι και εγω περνουσα ωραια στη μαλακασα οταν ειμασταν 10-15.απο εκει κ περα τα πραγματα δυσκολευαν πολυ

1 Like

Ρε συ κλερβογιαντ, διαφωνώ σε αυτό που γράφεις και δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Η Μαλακάσα είναι πολύ ωραίος χώρος, με συγκεκριμένα και χρονίζοντα προβλήματα, αλλά σίγουρα, οι συνθήκες δυσκολεύουν πάρα μα πάρα πολύ πάνω από το αριθμητικό όριο που έθεσες για τους θεατές. Ως εκεί, η κατάσταση είναι ανθρώπινη. Αφού ξεπεραστεί ο αριθμός αυτός, κλάψε με μάνα κλάψε με.

3 Likes

Γαμάει η Μαλακάσα για συναυλίες μέχρι 20.000 άτομα. Μετά όσο ανεβαίνει το νούμερο, τόσο πιο αφόρητη γίνεται η κατάσταση.

Που σημαίνει ότι αν φέρουν μεγαθήριο στη Μαλακάσα δεν πρόκειται να πάω, απλά τα πράγματα.

και εμενα μου αρεσει η μαλακασα, και εγω εχω υπεροχεσ αναμνησεισ καθως πηγαινω απο το πρωτο rockwave που εγινε εκει. Αλλα η ταλαιπωρια ειναι μεγαλη και ειμαι πια γεροσ. προτιμω την τσιμεντιλα της πλατειασ νερου οπου μπορω να ειμαι σε 30 λεπτα σπιτι με τα ποδια και το ΟΑΚΑ οπου μπορω να ειμαι σπιτι 2 ωρεσ μετα αφου εχω πιει και ποτο. τελευταια φορα στην μαλακασα στους maiden η συναυλια τελειωσε 12 και ημουν σπιτι στις 3.30. ποτε ξανα!!

οσον αφορα τα μεγεθη το σχολιο αφορουσε κοσμο που μπορει να ειναι σε ανθρωπινεσ συνθηκεσ στην πλατεια νερου.

Δε διαφωνώ στο “μέσα στην πόλη”, εννοείται. Ξεμπερδεύεις και με την έξτρα ταλαιπωρία και τα έξοδα μετακίνησης. Απλά ΑΝ είναι να γίνει συναυλία Μαλακάσα, θα πάω μόνο ΑΝ είναι να μαζέψει το πολύ 10-15κ κόσμου. Παραπάνω, ούτε κατά διάνοια.

Ναι ενταξει προσωπικα γουστα ειναι αυτα-οπως ειπα και παραπανω δεν εχω τα ιδια κουραγια με 25 χρονια πριν.

Depeche Mode 2006 παντως που ειχε τον περισσοτερο κοσμο που εχω δει ποτε σε ελληνικη συναυλια, ηταν υπεροχα τα παντα.

Ημουν βεβαια απο τους τυχερους (ή εξυπνους ή και τα δυο, οπως το παρει κανεις) που ειχαν παρκαρει στο ρευμα πισω προς Αθηνα και περπατησα κανα 15λεπτο μεχρι τον συναυλιακο χωρο, οποτε στην επιστροφη εφυγα μεσα σε λιγοτερο απο 1 λεπτο απο την στιγμη που μπηκα στο αυτοκινητο. Απο οσο ξερω, πολυς κοσμος ταλαιπωρωθηκε με αυτο.

Η διοργανωση καθεαυτη ομως, ηταν απλα αψογη. Και οι Depeche Mode τα ειχαν διαλυσει ολα.

1 Like