Rokkos

ο rEmoCc ήταν στο ντηλ με το μπλακ σάμπαθ τι-σερτ πριν κανά δυό χρόνια.Γενικά όλοι αυτοί ίσως τα φοράνε αυτά για να τραβήξουν το κοινό,όχι επειδή ακούνε κιόλας

ενταξει αυτοι οι δυο που λες το κανουν για να φαινονται τρεντυ.Αυτο δεν σημαινει οτι το κανουν ολοι αυτο για τον ιδιο λογο.

δλδ ειναι απιθανο να ακουν κ τετοια?

Κι εγώ άμα άκουγα τουλ, σκυλάδικα θα 'παιζα για να οικονομήσω τα φράγκα. Αν όμως δεν είχα τη δυνατότητα να παίξω σκυλάδικα, θα άκουγα αντεργκράου μπάντες και θα είχα στυλάκι ψαγμένο για να είμαι κουλ και να ρίχνω γκομενάκια.

Οντοπικ όμως, την είδα την εκπομπή, πλάκα είχαν τα ροκκάκια, ειδικά στο ινστρουμενταλ που έπαιζαν και τα δυο, αλλά ρε Ρόκκε δεν την έχεις τη φωνή, άστο.

Πάλι οντοπικ, ο Ρόκκος όταν ήταν κριτής στο φεημστορυ (τι λέξεις χρησιμοποιείς σε ροκ φόρουμ ρε αθεόφοβε!) είχε πει ότι άκουγε μέταλλα. Τώρα αν εννοούσε ότι άκουγε εησιντίσι στο ραδιόφωνο ή μπαρονες μέχρι πριν το ρεντ άλμπουμ, αυτό δεν μπορώ να σας το πω εγώ.

Για τον Δάντη ξέρω να σας πώ με βεβαιότητα πως άκουγε/ακούει κλασικό hard rock/metal

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έστω και με δύο χρόνια διαφορά δεν μπορούσα να μην σχολιάσω…:stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue: Φιλος…μη μιλας ετσι για το ΣΤΕΛΙΟ το ΡΟΚΚΟ!!! ειναι ενδιαμεσος κρικας…το μισσινγκ λινκ που λενε…:lol:

RAGE:metal:

Όχι ένα απλό μισινγκ λινκ…Μισινγκ λινκ για τζοβι

Ντάξει ρε παιδιά δεν είναι και τελείως του πεταματού ο Ρόκκος! Αξιόλογος καλλιτέχνης είναι.

ειμαι ο μονος που ετσι οπως εχετε γραψει το Rokkos μου φερνει σε Dokken?

Ναι :expressionless:

Eμ ανεξαντλητη πηγη ιδεων:D

ενταξει…τωρα μην αρχισουμε να συγκρινουμε και Ροκκο με Δαντη…οπως και να’χει ΠΛΕΟΝ δεν ειναι RAWWWKKK

ειναι λαικατζηδες με παρελθον που το εχει αγγιξει το ροκ (σιγουρος τουλαχιστον ο Δαντακας) αλλα οχι πλεον…
το νυχτοκαματο και η μοδα εχουν δειξει τον δρομο του εξεφτελισμου των!:lol:

Mετα το “4” χαλασε ο Δαντης…:-k

Απλα αδιαφοροι και οι δυο τους.[-X[-X

΄νταξ μωρε…
εχει παιξει και Καραγκουνα με ηλεκτρικη ο Δαντης!!

αλλα δεν ειναι οτι ενδιαφερομαι!:stuck_out_tongue:

Παντως ο Στεφανος Κορκολης τους “τρωει” και τους δυο καθως εχει βγαλει τον καλυτερο ποπ-ροκ-κλασσικο ελληνικο δισκο της δεκαετιας του '90 (και πιο εμπορικο δισκο ανδρα καλλιτεχνη) το “Ξέσπασα”!!!8)

νομισα οτι ο Στεφος ετρωγε μονο “ανηλικα”!!:stuck_out_tongue:

Nαι, σαν τους Zeppelin μετά το 4 και σαν τους Sabbath, μετά το Vol.4.
Κατάρρεση…:lol: