Rotting Christ

LOL!

Παμε αλλη μια - προφανως η “μεταλ” μουσικη δε σε ενδιαφερει, το εχεις δηλωσει πολλακις, σε συζητησεις πολλω μπαντων.

Παρολαυτα, μπαινω και βλεπω σεντονια σου μονιμα σε μπαντες που δε σε νοιαζουν, που θεωρεις τους οπαδους τους “λιγοτερο εξυπνους”, και γενικα περνας ολη σου τη μερα σε ενα ροκ/μεταλ φορουμ. Δηλαδη ειρωνικο σχολιο για “τους τωρινους RC τους ακουνε οι μη ψαγμενοι;” Ενω οι παλιοι ηταν Βιβαλντι, συμφωνα με καποιον που θεωρει το μεταλ λοβοτομη.

Κοινως, αντε γραψε για τους Μεταλλικα κι ασε τους RC, τους DT, τους Death, τους Paradise Lost, να πουν οι άνθρωποι που τους νοιάζονται καμιά κουβέντα. Συνεχίστε.

2 Likes

Είσαι σε άλλο σύμπαν. Μια χαρά με ενδιαφέρουν οι Rotting Christ. Μονο προστριβές προκαλείς, και το κάνεις και επίτηδες. Αν δε θέλεις, μη διαβάζεις τα ποστς μου. Δε θα μου πεις που θα γράφω και τι θα γράφω.

2 Likes

Παντως μια χαρά ήταν το παράδειγμα που έγραψε ο Quintom, για την ακρίβεια πολύ πετυχημένο.
Όπως και τα υπόλοιπα που είπε για Christ.
H μπάντα ακολουθεί μια συνταγή πλέον, η οποία λαικίζει στην νοοτροπία.
Δεν είναι κατ ανάγκην κακό αυτό, απ ότι φαίνεται, ανθρωποι που δεν έχουν τέτοια ακούσματα, γουστάρουν και καλά κάνουν. Για τους υπόλοιπους που έχουν ακούσει την δισκογραφία τους, δεν λέει κάτι.

4 Likes

Βρε ναι αλλα ειναι ο Quintom, το ειπες μονος σου :stuck_out_tongue:

οντοπικ, μετα απο 10 ηρωικες ακροασεις μου αρεσουν μαλλον 3 κομματια… (Raven - Fire and God and Fear - Vetry Zlye) με αυτή τη σειρά.

fixed

Γιαυτο λεω,ας εβγαζαν ενα EP με 4 κομματια.:face_with_raised_eyebrow:

Μεγαλο ξεφτιλικι αυτο την συναυλια στην Πατρα,τωρα το θυμήθηκαν???

Θέμα του Δήμου διάβασα ότι είναι, εκλογές έχουμε σε δυόμιση μήνες, θέλεις να χάσουμε ψήφους;; Γελοιότητες

Διάβασα πως έχει να κάνει με παρεμβάσεις από Ι.Μ.Εσφιγμένου hools ενώ ετοιμάζεται παρόμοιο ορθόδοξο μπάχαλο και Θεσσαλονίκη από Ιερολοχίτες 2012(??). Όπως και να έχει, απαράδεκτο ο συγκεκριμένος δήμος και κάθε δήμος γενικότερα να ενδίδει σε πιέσεις τέτοιων στοιχείων εν έτει 2019.

Το μεσημέρι είχαμε ντου από αγιογραφιοκράτορες στα σημεία προπώλησης

Δε το περιμενα απο Πελετιδη παντως

1 Like

εκλογες ερχουνται…

Περιμένουμε σχετικές ανακοινώσεις για όπια του λαού και άλλα ωραία…

1 Like

Μερικες μερες πριν ειχε απαγορεψει αρμα για το Καρναβαλι με τον Ανθιμο και τον Χιτλερ, με μια αστεια δικαιολογια.

1 Like

Εδώ μιλάει για τους ψεκασμένους καλόγερους ΚΑΙ φασιστοειδή
https://metalinvader.net/el/rotting-christ-dark-ages-over-patra-2019/

Αυτο μου εστειλαν σημερα

Μαζεμένα όλα εδώ, έφτασαν εισαγγελέα λέει

EDIT: Η φάση έχει ξεφύγει και επίσημα :

Δεν θα το πολιτικοποιήσω, θα πω μόνο πως τέτοια σκηνικά από ακροδεξιά όρκ γίνονται πλέον χωρίς κανένα θράσος. Εδώ βέβαια μερικοί κυκλοφορούν ελεύθεροι ανάμεσά μας αφού η δίκη αργεί.

1 Like

Να δούμε κι αυτό: http://www.e-patras.gr/web/guest/article?id=1138051
Γιατί ξεκάθαρα η διοίκηση του Δήμου από την παράταξη του Πελετίδη γαμάει (δεν είμαι ΚΚΕ) και άμα έφτασε στα αυτιά των αρμόδιων δεν νομίζω να ίδρωνε το αυτάκι τους από μητροπόλεις κλπ, το αντίθετο μάλλον.

Εντωμεταξύ παίζει να είναι η ξερω γω χιλιοστή συναυλία των RC στην Ελλάδα γενικά, τώρα το θυμηθήκανε;

3 Likes

Τέτοια σκηνικά γίνονται και από τα 2 άκρα. Τη δεκαετία του 1980 κάποιοι απειλούσαν και προπηλάκιζαν κόσμο για να μην πάει να δει μία ταινία στο σινεμά :astonished: !!

https://www.zougla.gr/blog/article/615465

3 Likes

Ποια είναι τα 2 άκρα;

6 Likes