SADISTIC INTENT / DEAD CONGREGATION - 2 Σεπτεμβρίου - AN Club

Εκεινη η μερα εσπασε στα δυο, ειδα τις δυο πρωτες μπαντες στους Slough Feg και εσκασα λιγο πριν βγουν οι DC οι οποιοι ειχαν και γαματο ηχο, μονο στο Teeth Into Red χαλασε στην αρχη. Απο τις 6-7 φορες που τους εχω δει ηταν πραγματικα η μονη που ακουγα τα riffs οπως πρεπει να ακουγονται. SI ΣΑΡΩΤΙΚΟΙ, αν δεν με ειχε πιασει πονοκεφαλος απ’ το air condition θα τους ειχα ευχαριστηθει περισσοτερο. Τουμπανο εμφανισεις και οι δυο, και πειτε με βλασφημο στα παπαργια μου, αλλα για μενα και οι δυο μπαντες απεδωσαν στα ιδια standards εκεινο το βραδυ. Περιμενουμε Το Αλμπουμ για ολοκληρωτικη ΣΩΠΕΔΩΣ.

Εξαιρετικό λαηβ το χτεσινό
Οι Nocturnal Vomit άνοιξαν ωραία το λάηβ και είχαν επίσης πολύ καλή επιλογή για διασκευή (Necromantical Screams).
Dead Congregation είχαν φοβερή απόδοση και παρουσία/στήσιμο στη σκηνή,έβγαλαν πολλή ενέργεια και γενικά αέρα μεγάλης μπάντας(που είναι).Η εισαγωγή με Martyrdoom απ’τα χαηλάητ
Sadistic Intent τα σπάσανε ωραία και καλά όπως έπρεπε.Σε κάτι Ancient Black Earth,Lurking Terror (και όχι μόνο φυσικά) μας πήρε ο διάολος

οπως το ειπες!μετα τους DC δεν πιστευα οτι θα παιξουν καλυτερα οι SI…αλλα ευτυχως τα μαμησανε ολα κι αυτοι! :stuck_out_tongue:

Οι NOCTURNAL VOMIT ήταν καλοί αλλά θαρώ μπορούσαν και καλύτερα. Κάπου ήταν λίγο ασύνδετοι, κάπου τους αδίκησε και ο υπερβολικά φασαριόζος ήχος. Στο δεύτερο μισό του σετ πάντως ανέβηκαν και το [I]“Necromantical Screams”[/I] ήταν επιλογή-εκπληξη γιατί αντίθετα με το να διασκεύαζαν κάνα [I]“Usurper”[/I] η [I]“Circle Of The Tyrants”[/I], δεν το έπαιξαν εκ τους ασφαλούς και ανέλαβαν να απογυμνώσουν το θανατερό του ύφος από τα αβαν-γκαρ στοιχεία.

Οι DEAD CONGREGATION έχουν φτάσει στο επίπεδο να θεωρείται αναμενόμενη μια γαμάτη εμφάνισή τους. Το δέσιμο μεταξύ A.V. και T.K. στις κιθάρες είναι πραγματικά να το χαζεύεις. Εκτελεστικά ίσως είναι η κορυφαία death (DEATH) metal μπάντα αυτή τη στιγμή. Θα έλεγα και γενικά αλλά πρέπει να βγει και το ρημάδι το άλμπουμ κάποια στιγμή. Το [I]“Teeth Into Red”[/I] παιγμένο ζωντανά πάντως είναι ο,τι πιο σκοτεινό γνώρισαν τα 00s.

Οι SADISTIC INTENT ήταν υπέροχοι, γιατί είναι ζωντανή ιστορία μιας σκηνής που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το κενό που άφησαν οι αμερικάνοι θράσερς όταν ωρίμασαν. Με βάση τα σημερινά δεδομένα, τις υπερπαραγωγές, τους υπερτεχνίτες, τα στρώματα ήχου, πιθανότατα ηχούν ξεπερασμένοι αλλά τι σημασία έχει. Βλέπεις τους Κορτέζ να τα σπάνε, αναλογίζεσαι ότι τα σπάγανε (ακόμα περισσότερο ασφαλώς) και πριν είκοσι χρόνια και απλά φτιάχνεις μια μικρή χρονομηχανή στο μυαλό.

Αυτα για το λάηβ, τα 200+ άτομα εδώ που φτάσαμε ήταν μεν ευχάριστη έκπληξη, αλλά και πάλι ήταν λίγα.

Γουσταρω τη μπαντα μεχρι εκει που δεν παει, αλλα, εεε… ειναι και αυτοι…

Εχω δει αυτο το βιντεο μια 15ρια φορες στο νερο. Αλλα δεν προκειται να τους δουμε ποτε, ειμαι βεβαιος, αφου καλα - καλα δεν παιζουν Ευρωπη.

φιλε με εστειλες!δεν γνωριζα την μπαντα αλλα το style που παιζουνε ειναι αυτο που γουσταρω!θα τους τσεκαρω σιγουρα!thnx :stuck_out_tongue:

Παρότι δεν τους είδα λόγω ανωτέρας βίας (εξεταστική που άρχιζε την επόμενη:() χαίρομαι που τα γαμήσανε όλα γιατί φαίνεται να είναι σε φόρμα. Sadistic Intent πολύ ωραίο old school Death metal στο στυλ των Morbid Angel που διαλάει τα πάντα φαντάζομαι :slight_smile: Αντε με το καλό οι Possessed μια μέρα από δώ :smiley:

Φοβερό γρήγορο τεχνοντεθρας με βοθρέ φωνητικά το κομμάτι, δεν αντιλέγω.
Επίσης πιθανότατα θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για τους PORTAL.

Αλλά εγώ αναφέρομαι σε ατόφιο ΘΑΝΑΤΟ.

ΠΣ. Και προφανώς υπερβάλλω, γιατί πάντα κάπου θα υπάρχει κάτι ισάξιο/καλύτερο. Αλλά ήθελα να υπερτονίσω το παίξιμο.

Το τελευταιο αλμπουμ η Nuclear Winter το εβγαλε σε βινυλιο (και οταν το ανεβασε στο site η ανακοινωση ηταν σε φαση one of the proudest moments in the history of this label και τετοια). Περαν οτι η μπαντα ως μπαντα υπεργαμαει, απο τη μια εχεις τον Corchado που εχει παιξει στο Diabolical Conquest των Incantation και στο πρωτο Cenotaph και απο την αλλη τον Viterbo των Shub Niggurath. Πιο dream team δεν παει.

Για συγκρισεις παντως απειρα πραγματα υπαρχουν, παιζουν οι Immolation την αλλη εβδομαδα, μην γινομαστε βλασφημοι. ;p Που live ειναι οδοστρωτηρες. Για αυτο το underground φασμα παντως τα παιδια εχουν φτασει ενα επιπεδο που ευκολα λες οτι ανηκουν στους 3-4 κορυφαιους εκπροσωπους αυτη τη στιγμη (γενικα). Ειδικα με το νεο μπασιστα που πηραν, σκετος σιφουνας. Η ιδανικη προσθηκη στη μπαντα κατα τη γνωμη μου.